Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kötelességem eljárni a családi...

Kötelességem eljárni a családi találkozókra ha ennyire nem nyitnak felém?

Figyelt kérdés

Nekem viszonylag sok rokonom van, de mindenkit kedvelek, anyai és apai részről is, így tartom a kapcsolatot nagyjából mindenkivel.

(Telefonon többet mint személyesen)

Néha kicsit megterhelőnek is érzem, de összeségében nem jelent terhet ez az egész, hiányoznak egy idő után.


Aztán lett egy komoly kapcsolatom, végül ő lett a feleségem.

Így kellenek az együtt eltöltött napok, kell az ő rokonaival is találkozni, és az enyémekkel is.

Ez korábban nem jelentett gondot, mert a szülei normálisak, apai részről nem igazán van rokonság (egyedüli gyerek, szülei meghaltak) szóval gyakorlatilag csak az anyukájával és az apukájával találkoztam az ő részéről.

Viszont az anyia családja népesebb, ők viszont azt mondták, hogy majd csak akkor vigyen engem az ottani családi összejövetelekre ha komoly a kapcsolatunk.

Mikor mondta, hogy komoly akkor jött, hogy nincs annyi hely, hogy engem is leültessenek egy összejövetelkor, karácsonykor stb....aztán a feleségem elkezdte őket elhanyagolni, nem járt ki, és akkor a család mozgatórugója, a főnök, a nagymama mondta hogy egyik nap délután ugorjunk ki hozzájuk beszélgetni.

Mindezt az esküvő hírének hallatán persze (amiről én azt gondolom, hogy muszájból, hogy mégse csak az unoka legyen ismerős a házasulandó felek közül)


Egy ilyen anyai rokonság összeülésen az anyja két testvére, a párjaik, az ő gyerekeik meg a papa-mama van jelen.

(nagyjából 10-12 fő)


Amikor összeülnek: ünnepek, vagy a papa-mama szülinapkor.


Az esküvő utáni beszélgetést követően már a papa szülinapra is hivatalos lettem, de olyan ellenséges és zárkózott volt kb mindenki, nem vagyok egy szorongó típus, de nagyon nem éreztem jól magam....teljesen úgy érzem hogy muszájból voltam ott, a feleségem miatt, részükről meg azért mert az unokájuk férje vagyok, meg tőlem várnadós az unokájuk/unoktestvérük/unokahúguk, kinek mi.

Ellenben a másik lány unokatestvére új barátja 2 hónapja van meg, és panaszkodtak, hogy miért nem hozza már el...mondom az fasza én majdnem 2 éve voltam együtt az unokájukkal mire az esküvő hírére meghívtak, hogy azért egyszer az életben találkozzunk már legalább.


A feleségem ezt úgy éli meg, hogy de jó végre akkor mehütnk együtt a mamáékhoz, és milyen jó.

Jött a húsvét, oda is hívva lettem, de mondom én ezt nem erőltetem, eddig nem tudtak leültetni, most igen, a másik lány új barátja miért nincs ott 2 hónap után, én meg örüljek hogy ott lehetek.

Egyszerűen nem érzem jól magam ebben a közegben, fogalmam sincs miért ilyenek, ugyan abból a társadalmi rétegből származunk, azonos rasszúak vagyunk....engem ne hívjanak muszájból ha nekik is teher, nekem is.Miért ne maradhatnék itthon?

Tudom, hogy ez tök gáz, főleg ha lesz gyerek is, de az anyós-apóssal jóba vagyok, a nagyszüleivel meg a nagynénéivel, unokatesóival meg miért kéne?


Természetesen ebből állt a bál, hogy én inkább itthon végeztem a házkörüli munkákat ebben a ragyogó napsütéses időben, mintsem hogy ott feszengjek egy kényelmetlen húsvéti ebéd mellett.

Mert mit nem értek meg azon, hogy a mama ilyen zárkózott, de most már kedvel, és látni akar, és meg is voltam hívva.


Nem tudom, nem akarom gyerekesen kezelni ezt a helyzetet, de nekem elég a saját rokonságommal tartani a kapcsolatot, ez a szál meg nem ér meg nekem ennyit, és nem is férnek bele az időmbe.

Olyan szép lett a kert, kár lett volna feszengéssel tölteni azt a napot.

Jóba vagyoka az anyóssal-apóssal, ez nem elég?

Természetesen semmi kifogásom sincs az ellen ha a feleségem elmegy hozzájuk ilyenkor, és azzal sem bánt meg ha majd ő nem jön az én rokonaimhoz (akik amúgy az első perctől kezdve befogadták őt)


Kérdésem igazából annyi, hogy baj van a fejemben, vagy más is így kezelné, korrekt-nem korrekt, változtassak valamit, túl büszke vagyok?

Elfogulaltan vélemények érdekelnének, és légyszi személyeskedő hangem nélkül.

Köszönöm!


márc. 31. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem meg igenis neked van igazad. A feleséged menjen, ha szeretne, meg majd később a gyerekeiteket is engedd, de neked meg tényleg értelmetlen (és kellemetlen) lenne ott feszengeni x órát, ha nem bírnak és csak puszta kötelességtudatból hívnak meg minden alkalommal. A feleséged tud róla, hogy mi az igazi oka annak, hogy nem mész? Vele beszéltél már ezekről? Hátha ő is jobban megértené és legalább köztetek nem lenne ebből vita.
márc. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze, tudja.Arra mondta hogy csak zárkózott a mama, és azért nem akarta sokáig, hogy menjek (de a másik unokája barátjára nyitott..)

Szóval itt valami más van, nem tudom.

Igazából nem a feleségem a kedvenc unoka, szerintem ez is benne van, nyilván képen látott, lehet ellenszenves voltam ránézésre, nem tudom.


Igazság szerint ez majd akkor lesz probléma ha a gyerek/gyerekeink nagyobbak lesznek, akkor azért ünnepekkor én is vinném a rokonaimhoz, meg nyilván ő is.

Persze akkor majd lehet nyelek egyet és egyszer itt egyszer ott, korai még ezen gondolkozni

márc. 31. 16:51
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Az én családom nagyon nehezen fogadja be az új arcokat, kellett egy év összejárás, mire megszokták unoktesóim párjait. Lehet, hogy a feleséged családjánál is hasonló a helyzet (bár nem tudom azóta hányszor voltál vendégségben).

Úgyhogy a helyedben én próbálkoznék még egy kicsit (mondom ezt úgy, hogy tudom milyen érzés, ha olyan, mintha csak muszájból lennél ott), de természetesen minden jogod meg van arra, hogy otthon maradj, ne pedig ott feszengj az asztalnál.

márc. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%

Figyelj, te mit szólnál, ha a családod meghívná a feleséged egy ünnepre, és ő nem menne, nem éreznéd kellemetlennek?


Gondold el, milyen gáz ez a feleségednek. Bánj úgy a családjával, ahogy te elvárod, hogy a tieddel bánjon.

márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a feleséged álomvilágban él. Egyszerűen nem hajlandó tudomásul venni, hogy a rokonai leszarnak mindkettőtöket. Neki az a vágya, hogy a rokonai szeressék, engedelmes egy valószínűleg mérgező nagymamának. Nem veszi észre milyen rosszul bánnak veled, mert nem is akarja észrevenni.

Nagyon jól tetted, hogy kiálltál magadért és otthon maradtál. Fos emberek társaságára nem érdemes időt pazarolni.

A feleséged meg oké, hogy nagyon vágyik a szeretetükre, de azért a valóságot illendő lenne észrevenni.

márc. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Még ha jóban lennél is velük, akkor is túl sok rokon ez már. Az anyósod anyjának a testvérei meg a párjuk meg a gyerekeik, meg azok padtársa stb, á ez már sok. Pláne hogy nem szívesen láttak először. Túl sok idő menne el az ünnepekre, utazgatásra, meg ott van a családod a te oldaladról. Én biztos nem foglalkoznék velük, meg az ünnepeikkel.
márc. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ritkíts rajta ha nem birod.


Amúgy az asszonynak rengeteg rokona volt. Nem volt olyan hónap hogy ne lett volna valakinek valami összejövetele ,èvfordulója ,születèsnapja ,nèvnapja a kutyának ünnepe stb.


Nem lett volna baj ,ha nem kellett volna mindíg valami anyagival beszállni ,ès nem kellett volna mindíg szervezkedni haza utazni.


Külföldön dolgoztunk ,nem is kerestünk volna rosszul ,,de így pont semmi èrtelme nem volt.

Volt hogy hazautaztunk 1000km ről aztán mèg 3-500km letekerhettünk ezekre a talalkozókra.


Olyan 2 èvig tűrtem aztán mondtam asszonynak hogy èn inkább kiszállok bocs!

Azóta rühell az anyósom ,de tehet egy szivessèget.

ápr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!