Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyi penzt illik adni...

Mennyi penzt illik adni keresztszuloknek a lakodalomba?:)

Figyelt kérdés
ápr. 28. 10:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom miert lettem nullara lepontozva, sajnos tényleg 4-500 ezer mifelénk és a keresztlányom esküvő előtt áll. Nem vagyunk gazdagok, nem fogok tudni ennyit adni, de attól még mások ennyit adnak.
ápr. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezt miért itt kell kérdezni? Ha már itt kell, akkor tedd oda a vacsorád árát, aztán jóccakát!

Ahány ház, annyni szokás abban, hogy mi a kereszszülő szerepe, mennyiben volt jelen a gyerek életében eddig stb., mit kapott az ő gyereke azoktól a szülőktől (keresztbe keresztszülőség), mennyire szoros a kapcsolat, mennyire szívesen adtok, mivel akartok örömet szerezni (bár a kérdés alapján inkább egy letudandó kötelezettségnek tűnik). Meg egyébként is: mi van, ha "keveset" adtok? Ki fog számonkérni? És mi károd származik abból, ha valaki megorrol rád, mert nem olyan ajándékot adsz, amilyen várt volna? Nevetséges...ha ez számít, akkor told oda a teljes megtakarításodat...

ápr. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolom, hogy "kéne" vagy "kötelező lenne" ennyi pénzt adni. Mégis milyen szabály ez??
ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem újkeletű dolog ez szerintem. Nagyanyáink idején is megkapták a fiatalok a közös élet kezdéshez szükséges holmikat. Csak akkor bútorokat, háztartási eszközöket. Ma meg pénzt adunk.
máj. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Amúgy meg aki csak azért "szeret", mert sok pénzt adtál, azért nem kár ha megsértődik.
máj. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Miért kéne adni a keresztszülőnek bármit is?? Nem az ő esküvője.😂😂
máj. 3. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!