Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennél ebben a csaladi...

Mit tennél ebben a csaladi helyzetben? Többi lent

Figyelt kérdés

Először is. Az édesapám néhány évvel ezelőtt meghalt. Az ő szüleiről lenne szó.

Van egy testvére, az én nagybátyám. Neki 2 gyermeke. Nos, már elég régóta az a felállás, hogy ezeregyben jönnek el meglátogatni a nagyszülőket, akkor százezrekkel, milliokkal távoznak, ugyanis amikor jönnek valami mindig épp elromlik.

Ha baj van, én és a testvérem segítünk a nagyszüleinken, de mi egy lyukas garast sem kapunk. (Nem a pénzről szól a dolog, de rosszul esik.) És ha valami olyan helyzet is van mindig ők vannak ajnározva. Soha a seprűt meg nem fogták. Mashol is így van ez? Egyik segít, cserébe azt kapja hogy a nagy semmit?


máj. 15. 08:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Én nagymamám is ezt csinálta.

Annak adott mindig pénzt akiket kedvelt.

Engem nem.

Nem is tartottam vele a kapcsolatot...

Mert mint ahogy mondtad..ez nem pénzről szól.

Hanem mutassa hogy kit tart többre.

Én nem jártam be hozzá többet és ezzel le is rendeztem ezt anno..

máj. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Rakott karfiol ***** válasza:
87%
Miért segítettek, ha nem szeretnék benneteket?
máj. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha ápolni kell őket, akkor is nektek kell majd, arra talán jók lesztek. 🤷🏼‍♀️


Én nem hagynám magam Palira venni.

máj. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mi szeretjük őket. Ezért esik rosszul
máj. 15. 10:12
 5/16 A kérdező kommentje:
Sajnos igen. Szerintünk mindenkivel egyformán kellene bánni
máj. 15. 10:13
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Majd akkor is szeretni fogod, ha haláluk után kiderül, hogy mindent is a rokonokra hagytak, rátok meg semmit?
máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A férjem egyik nagymamája csinálta ezt. Neki a lánya és annak a családja volt a hű meg tyű, a fia - férjem apukája - sokkal kevesebb kedvességet meg figyelmet kapott, pedig ő törődött vele, ő hozta-vitte stb.
máj. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Majd amikor ápolni kell és ti fogjátok, pont rátok nem hagy majd semmit. ilyen esetben mindig a semmirevaló testvér kap mindent. Hányadék, de ez van.
máj. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Állj ki magadért, ha megint elkezdik őket ajnározni, ne csak bólogass csöndben, hanem mondd el, hogy te hogy látod őket, mikor meg olyan jellegű segítség kell nekik, amit te már megterhelőnek érzel és van olyan szolgáltatás, ami megcsinálja, ne vállald el. Pl ha hétvégén, mikor kipihennéd az 5 nap munkát, fel akarják ásatni veled a 300 m2 kertet, akkor mondd, hogy inkább hívják a Rotás Józsit.

Pénzzel remélem nem segítitek őket (van az az élethelyzet, ahol ez indokolt, de mikor a másik családtagot milliókkal indítja haza, az nem az).

máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Balekok vagytok.
máj. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!