Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek elfogadjam a...

Szerintetek elfogadjam a keresztanyaságot?

Figyelt kérdés
Az unokanővérem - aki csak egy ével idősebb nálam - engem kért fel keresztanyának a két hónap múlva születendő lánya mellé. Ez nem lenne gáz, de csak tizenhat leszek. Szerintetek nem vagyok én ehhez fiatal?

2013. febr. 4. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Mifelénk(római katolikus)nem is engedik hogy 18 év alatti legyen a keresztszülő.
2013. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagy. Képzeld el, hogy 20 éves korodra lesz egy 4 éves keresztlányod :) Tök jó szerintem.
2013. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi is katolikusok vagyunk, elvileg lehet, de én még nem néztem utána. Gyakorló hívő vagyok, nem ateista, szóval csak a korom lehetne kifogás.
2013. febr. 4. 21:52
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát mindenféleképpen agyonkényeztetném őt, csak azért a keresztanya több felelősséggel jár, nem?
2013. febr. 4. 21:54
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

nos utolsó írásodra válaszolva igen kicsivel több felelősséged is van mint egy nem kereszt szülő embernek, jobban benne vagy az életében, de azért ne kényeztesd el, később pórul járhat ez miatt.

Amúgy igen, én elfogadnám a helyedben!!

Sok sikert neked/nektek! :)

2013. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Én 18 évesen lettem keresztanya. A vallási lényege nem volt jellemző a családunkra, így tényleg csak arról szólt, hogy imádtam/imádom, rengeteget játszottunk, bohóckodtunk. Amire az anyukájának nem mindig volt már energiája. Amikor nagyobb lett jött hozzám nyáron. Most ő babázik a gyerekeimmel :)
2013. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel nem több felelősség keresztanyának lenni. Ugyan úgy vigyáznál rá néha, játszanál vele, szeretnéd sztem akkor is ha nem a keresztanyja lennél. Csak egy kicsit talán közelebbi kapcsolatot jelöl, de semmivel nem több felelősséget.

Jah és amíg ilyen fiatal vagy, úgy sem nagyon bízzák rád h legyen nállad mondjuk egy hétig. :D

Én simán elválalnám.

2013. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzátok, hogy ki mit gondol a keresztanyaságról, milyen feladatokkal kéne járnia optimális esetben.

Aztán gondold át, meg tudsz-e ennek felelni.

Lehet, hogy ő semmit sem vár el, csak szeretné, ha meg lenne keresztelve a gyereke, ebben az esetben magadban kell átgondolnod, hogy nem éreznéd-e kényelmetlennek ezt a szerepet akármilyen okból is.

Ne engedj az olyan szövegnek, hogy de hát akkor kit kérjek fel? Ha korainak érzed, nem kell igent mondanod.

2013. febr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elég érett vagy arra, hogy egy gyerekkel bánni tudj, fogadd el. Ne zavarjon, hogy 16 éves vagy. Nem egy olyan ismerősöm van, aki tizenéves és van keresztgyermeke. Azért a felelősségeket beszéljétek át az unokatesóddal. Gondolom, azért majd a pap is beszél róluk.
2013. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Elfogadtam :)))
2013. febr. 5. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!