Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van erre valami segítség,...

Van erre valami segítség, hogyan vészeljem át a családi összejövetelt?

Figyelt kérdés

Viszolygok a családi összejövetelektől. Bár nincs sok, de attól is már előre kiráz a hideg. Egyszerűen nem tudom miről fogunk beszélgetni, habár kedvem sincs hozzá.


30 éves elmúltam és az utóbbi pár évben jött ez ki rajtam.


Testvéremnek esküvője lesz jövőre és most kitalálta, hogy rokonokat gyűjt rá.


Viszolygásom oka nyilván az is, hogy tudom mindenki kibeszéli a másikat a háta mögött. Aki meg nem, az sem igazából érdekel, mert mit beszélgessek egy olyan rokonnal, akivel 15 éve nem láttuk egymást?


Nem bírom a hazudozást, a képmutatást stb...



2013. dec. 26. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
óóó, ismerős... ülj le egy sarokba, piálj és nevess magadban az álszenteken :) 21/L
2013. dec. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem csípem a képmutatást, a negédes bájolgást ismeretlenekkel, vagy éppen olyannal, akit utálunk. Ezért nem is csinálom. Te se tedd. Enélkül is el lehet menni egy összejövetelre. Lehet beszélgetni úgy is emberekkel, hogy nem színészkedsz. Nem kell érdeklődni olyanról, ami nem is érdekel, nem kell bájosan mosolyogni olyanra, akit ki nem állhatsz. Nem túl bonyolult... Azért valamennyire csak szocializálódtál már.
2013. dec. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Jajj itt is a környéken ilyenkor csomó szabad hely van még éjjel is.. Máskor pedig nem lehet helyet találni.. Tehát tényleg most mindenki a rohadt karácsony miatt kötelezően nyalja a családtagjai valagát, máskor pedig le se szarják egymást. Gyűlölöm az összes köcsög ünnepet, így ezt a bu zi karácsonyt is..


Nincs is semmi karácsonyi hangulat nálunk. Se fa, se más. Kajának is ugyanúgy pizzát zabálok, kit érdekel ez a szar. Aki ezt kitalálta az egy büdös köcsög semmi más.

2013. dec. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, azért ennyire ne legyél mérges. :)



Persze, szocializálódtam már, de az utóbbi években egyszerűen kivagyok az ilyesmitől. Munkahelyemen is mikor házi vásárt rendeztek a szőr felállt a hátamon.


Az szokott a fejemben lenni, hogy biztosan ők is halálra unják magukat és semmi kedvük nincs hozzánk.


Na mindegy.


Azért köszönöm a válaszokat.

2013. dec. 26. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Utóbbi években én is így vagyok vele. Semmi kedvem az ilyen rokoni összejövetelekhez, mert ott van egy csomó ember, aki amúgy egész évben szóba sem áll velem, mert valamiért nem kedvelnek...meg nehézségeim voltak az életben és emiatt le is néznek. Ezért nem szívesen megyek közéjük. De már tegnap és ma letudtuk őket. Jó sz@r volt, de szerencsére vége.
2013. dec. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok és a lényeget kifelejtettem. Én wifiztem és játszottam a telefonomon egész végig, meg persze próbáltam bekapcsolódni a beszélgetésekbe is.
2013. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:D De az meg hogy néz ki, hogy a telefonomat babrálnám? Fiatalabbaknál még elmegy.


A baj egyébként az, hogy lelkiismeret furdalást okoz, ha nem megyek el valahova és hazudni kell, hogy épp dolgozom, vagy kitalálni valamit, hogy miért nem megyek. Ah.


Anyumnak abban igaza van, hogy így elzárom magam a külvilágtól, de ha egyszer ez kialakult bennem, nehéz rajta változtatni.

Gyerekként még alig vártam, hogy menjünk keresztanyumékhoz, ma meg már semmi kedvem hozzájuk sem. Valahogy úgy érzem nem lehetek önmagam, mert elítélnek vagy ilyesmi.

2013. dec. 26. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!