Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyenkor ki lesz a gyerek...

Scream85 kérdése:

Ilyenkor ki lesz a gyerek keresztanyja? (Csak elméleti kérdés)

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy a nővéremék engem kértek fel a kislányuk keresztapjának. Nekem viszont jelenleg nincs komoly kapcsolatom.

Ilyenkor a majdani feleségem lesz majd a gyerekük kereszanyja? Vagy ilyenkor csak keresztapja lesz az én személyemben? Vagy ilyenkor mi a helyzet?


2014. febr. 5. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Az lesz a keresztanyja, akit ők felkérnek. Az is lehet, hogy nem lesz neki, de attól, hogy megnősülsz, a feleséged még nem lesz keresztanya.
2014. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 klopusz ***** válasza:
85%

Ez nálunk is úgy van, ahogy az első válaszoló írta.

A bátyám fiának én vagyok a keresztanyja, de mivel amikor született, nem voltam még férjnél, keresztapának a sógornőm unokabátyja lett felkérve.

2014. febr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell, hogy a keresztanya és a keresztapa egy pár legyen. Az a keresztszülő, aki víz alá tartja a gyereket a keresztelőn.
2014. febr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Vallás és pap függő.Lányunknak felkértük keresztanyának a férjem hugát.Mivel ő csak 17 éves,igy állandó párkapcsolata nincs. Ahova ő jár templomba,ott azt mondták hogy najd ha férjhez megy akkor a férje lesz a keresztapa.(ezt mi nem akartuk,családból akartunk keresztapát). Igy megkérdeztük a mi templomunkban is.Ott azt mondták azok lesznek a keresztszülők akit mi szeretnék.Az én keresztszüleim is anyum és apum testvérei. Azt még nem tudjuk ki lesz a fiunk keresztszülei..
2014. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Nekem a keresztapám és a keresztanyám semmilyen rokoni kapcsolatban nem állnak. Amikor megszülettem a keresztapámnak (aki egyben a nagybátyám is) ne volt felesége (és még most sincs), úgyhogy anyukám akkori legjobb barátnője lett a keresztanyám

12/L

2014. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

De akkor sem kell a párodat felkérni, ha van.


Pl. a nővérem kisfiának én vagyok a keresztanyja. A keresztapja nem a férjem, pedig már akkor is megvolt, hanem a sógorom egyik gyerekkori legjobb barátja.

2014. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is a szüleim testvérei lettek a keresztszüleim, apu öccse és anyu húga, mindketten egyedülállóak voltak. De a házastársaikat is keresztapunak és keresztanyunak szólítottam, és ők engem a keresztgyereküknek tekintettek. Olyannyira, hogy bár az anyukám testvére meghalt, nekem a férje (aki se nem vérszerinti rokon, se nem valódi keresztapa) lett a tanúm :)


Nem az a fontos, mi a neve, csak az, hogy érez és vielkedik.

2014. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem például nem anyukám testvérei lettek a keresztszüleim hanem anya unokatestvére és a férje, de az én gyerekemnek meg majd öcsém (ha akar) és a legjobb barátnőm lesz a keresztanyja...

Az lesz a keresztszülő akit felkérnek rá, nem muszáj rokonnak lennie,

2014. febr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!