Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az ilyen ember nem érzi...

Az ilyen ember nem érzi rosszul magát? Milyen "élet" ez? Nektek van ilyen rokonotok?

Figyelt kérdés

Apám testvéréről jutott eszembe a kérdés.

46 éves, normális végzettsége nincs, normális munkája nincs. A 75 éves nyugdíjas anyjánál lakik (sosem költözött el), néha itt-ott közmunkázgat (kb 2-3-szor egy félévben), és szinte mindig a kocsma teraszán üldögél, és olvas, néha iszik. A nyugdíjas anyja hordja neki éthordóban az ebédet haza, a nyugdíjas anyjától kéreget néha pár ezer FT-ot erre-arra, stb.

A két testvére (apám, meg a másik) alkoholista, mondjuk ő nem annyira, de néha iszik. Apám ebbe már bele is halt. A másik testvérének is van családja, neki nincs. Néha van 1 barátnője, és kész.



Mégis MILYEN élet ez, hogy valaki a nyugdíjas anyja nyakán él, az ő nyugdíjából, az ő lakásában? Mert ha ő már nem lesz, akkor a lakásban sem maradhat, mert nem tudná se a rezsit, se semmit kifizetni. Ergo menne az utcára.

Az ilyen ember nem érzi magát rosszul? Nem látja a saját vesztét? Így gondolom nyugdíja sem lesz.



Mi a véleményetek erről az emberről, és az ilyen emberekről?


Nektek van hasonló esetetek? Ismertek hasonlókat?



2014. júl. 20. 22:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
37%
Én meg a mindenbe beleszóló rokonokat utálom.
2014. júl. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
80%
Majd a megörökölt lakáseladásából lesz csak a nagy buli.
2014. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
87%
Rengeteg ilyen van...mindenki úgy él ahogy akar...
2014. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Igen, csak a lakás nem a mamámé. Nem az ő nevén van, így csak a haszonélvezeti jog van.

Nem szólok bele az életébe, soha nem is szóltam bele, se én, se anyám, se senki, még a mamám se.


Csak szimplán kíváncsi vagyok.

2014. júl. 20. 22:16
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagybátyám élt így. A nagymamank halála után, el lett adva a ház, vett magának egy kicsit, a maradék pénzt pedig járadék formájában adták neki a testvérei, hogy ne élje fel egy hónap alatt. Végül egyik nap annyira berúgott, hogy elesett, és nem tért magához, halálra fagyott. Szüleim találták meg, amikor édesanyámnak rossz előérzete támadt. Sajnos nem tudtunk rajta segíteni, sokszor próbáltuk jó útra téríteni, de a függőség mindig győzött. Minden csoda az első fizetésig tartott.
2014. júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
36%
Mi neki a végzettsége amúgy?Apjával mi lett?Anyja nevelte fel egyedül,akkor lehet ezért lett ilyen.
2014. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
88%

Mi nem vagyunk rokonok? Mert az én nagybátyám dettó ugyanez.


50 éves elmúlt, van két gyereke, de már rég elvált. Szakmunkás végzettsége van, de egyszerűen nem akar dolgozni. Anya és a másik bátyja nagyon sokáig próbáltak neki segíteni, anya folyamatosan adott neki pénzt, a bátyja meg szerzett neki kétszer is munkát, de nem marad meg egy helyen sem. Tipikusan az a nagyszájú ember, aki mindent jobban tud, mindenkinek beszól, és pár hétnél tovább nem bírják elviselni.


Néha hajléktalanszállón lakik, néha összeszed valami nőt, akihez odacuccol. Pedig neki is volt lehetősége az örökséget normális módon felhasználni, de eltapsolta hülyeségekre, hifi tornyot vett belőle egy olyan viskóba, ahova az áram sem volt bevezetve.

2014. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
82%
Nekem az unokahúgom apja egy az egyben ilyen, alkoholista, anyja nyakán élősködő stb. Ők nem érzik magukat rosszul. Írtad, hogy a kocsma teraszán üldögél szinte mindig, valószínűleg nemcsak néha iszik, hanem ő is alkoholista. Apám is az. Az ilyen embereket sajnos állatira nem érdekli semmi és senki, csak a pia.
2014. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

"Mi neki a végzettsége amúgy?Apjával mi lett?Anyja nevelte fel egyedül,akkor lehet ezért lett ilyen."


Érettségi.

Apja szintén alkoholista, ő 7 évvel ezelőtt halt meg. De azelőtt is ilyen volt már, hogy nem dolgozott.

2014. júl. 20. 22:30
 10/36 A kérdező kommentje:

Azért mondom, h ő kevesebbet iszik, mert ritkán részeg. Kiskoromban is inkább borvirágos volt, mint matt részeg.


Amúgy 7-es nem, nem vagyunk rokonok :D

2014. júl. 20. 22:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!