Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Válni szeretnék, de nem merem...

Válni szeretnék, de nem merem elmondani a szüleimnek miután annyit tettek értem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2,5 éve vagyok együtt a férjemmel, 1 év után házasodtunk össze, kicsit több, mint egy éve vagyunk házasok.

Mikor összeköltöztünk, akkor 3 hónapja voltunk együtt. Mivel 3.500 km-re lakott, ezért úgy döntöttünk, hogy ez a legjobb megoldás. Ekkor 22 éves voltam. Mikor megmondtam a szüleimnek, akkor először ellenezték, hogy egy külföldivel jöjjek össze, de mikor látták, hogy mennyire szeretem, akkor vettek nekem egy lakást hogy ott lakhassak vele.

Mivel nagyon jól megvoltunk, ezért úgy döntöttünk, hogy összeházasodunk. Gyönyörű és óriási esküvőt szerettem volna, de persze pénzem az nem volt.. De a szüleim fizettek mindent, mert azt mondták, hogy az én boldogságom a legfontosabb.


Ezután a férjem munkanélküli lett, és külföldi révén nem kapott munkanélküli segélyt, az én pénzemből nem tudtunk megélni. A szüleim ekkor azt mondták, hogy átvállalják az összes rezsink fizetését.


A két év alatt kb. 20 millió Ft-ot költöttek rám.


Azonban egyre boldogtalanabb vagyok, megbántam hogy férjhez mentem, és napról napra csak egyre jobban idegesít a férjem. Nem érzem jól magam mellette, már semmilyen testi kapcsolat sincs köztünk, de nem merek elválni tőle, mert félek, hogy a szüleim nagyon megharagudnának.


Mit csináljak?


2014. szept. 19. 15:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Bízzunk benne, hogy továbbra is a Te boldogságod a legfontosabb nekik, és akkor megértik.
2014. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Fel kellene noni. Hogy sikerült 2 ev alatt 20 millát felelni???
2014. szept. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el az érzéseidet anyukádnak, majd meglátod ő mit mond, nem kell mindjárt a válást felhozni.
2014. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

#2

Írja, hogy vettek neki lakást. Nyilván az vitte el a pénz nagy részét. Meg az esküvő sem két fillér manapság.


Kérdező, a leírtak alapján a szüleid nagyon szeretnek. Ülj le anyukáddal, és mondj el neki mindent őszintén! Amit költöttek, azt rád költötték, ráadásul a nagy része (lakás) megmarad akkor is, ha elváltok. Nem az első vagy a világon, aki a rózsaszín köd hatására túl gyorsan dönt. Egy tapasztalattal több az életben. Anyukádék meg fogják érteni. Fiatal vagy még ahhoz, hogy olyan mellett maradj egy életre, akivel már most nem érzed jól magad.

2014. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
3%

Majd költenek rád újabb 20 milliót? Mire ment el ez a rengeteg pénz?

Jogosan haragudnának meg rád a szüleid. De el kell mondanod neki, hogy válni akarsz.

2014. szept. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%
Ah, nem lattam, hogy lakást vettek neki... Jol elkenyeztettek, most majd isszák a levet.
2014. szept. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A felnőttkor ott kezdődik, hogy belátod, mit rontottál el, és vállalod a felelősséget. A szüleid gondolom számoltak vele, hogy akár így is alakulhat a dolog, de inkább támogattak, mert azt tett téged boldoggá. Ha tévedés volt, jobb mihamarabb véget vetni neki. Ezen a beszélgetésen túl kell esned a szüleiddel, és nem lesz könnyű, de elkerülhetetlen. Bevallani, hogy kudarcot vallottál.. kicsit hasonló cipőben jártam már én is, engem szerencsére segítettek és tárt karokkal vártak vissza. Gondolom sokat tanultál ebből a kapcsolatból. Ezt azért érdemes lenne nekik is elmondani, hogy ne érezzék úgy, tényleg kidobott pénz és idő volt az utóbbi 2,5 év. Egyébként nem értem, miért haragudnának meg a szüleid, ha elmondanád, csalódtál a férjedben, mert képtelen a családod támogatása nélkül életben maradni, és ezen felül még a viselkedése is elviselhetetlenné vált. A te hibád, hogy beleugrottál ebbe az egészbe, de a házasság nem csak rajtad múlt.. Egy rossz házasságból viszont mindenképp szabadulj, még akkor is, ha senki nem támogat benne.
2014. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ahogy mondtam vettek egy lakást nekem, és fizették az esküvőmet, úgy jött össze a 20 millió.


A rezsit amúgy 4 hónapig fizették, utána szerzett munkát a férjem.


Egyenlőre azon az állásponton vagyok, hogy inkább maradok együtt a férjemmel, minthogy előálljak azzal, hogy boldogtalan vagyok. De ez sem lesz jó túl sokáig.

2014. szept. 19. 15:26
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először próbáld helyrehozni a kapcsolatotokat a férjeddel.


Ha igazán szerelmesnek érezted magad,amikor összeházasodtatok,akkor hidd el,van még remény. Üljetek le beszélgetni ŐSZINTÉN.


Segíts neki állást találni és bíztasd. A legfőbb oka a problémáknak mindig a pénz szokott lenni, tehát először anyagilag legalább rázódjatok helyre. Lehet lelkileg is jobban állnátok egymáshoz.


Adj egy esélyt magatoknak.Mérlegelj.

2014. szept. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Leirtakbol nekem nem tunik ugy hogy a szuleid kepesek lennenek rad haragudni :)


de viccet felreteve: szerinted ha mar ennyit koltok a lanyomra, akkor azert tennem, hogy utana boldogtalan legyen?

2014. szept. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!