Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megmondjátok a családtagjaitok...

Megmondjátok a családtagjaitoknak, ha tévednek az ajándékkal vagy hasonlókkal?

Figyelt kérdés

Már többször előfordult, hogy véletlenül nem az eredetileg tervezett ajándékot kaptam meg. Mai napig emlékszem, hogy egy alkalommal születésnapomra lepett meg édesapám... nem álltunk jól anyagilag és tudom, hogy összekapart pénzen vett nekem ajándékot, hogy adni tudjon valamit. Egy tusfürdőszettet vett, amit nem tudott a csomagolás miatt megszagolni és hát a piros doboz férfitusfürdőt rejtett. Angolul írta rajta mindezt, így szegény nem értette meg. Én azonnal rájöttem, de nem volt szívem megmondani. Talán még jobban is örültem neki, mintha női lett volna, mert éreztem, hogy szíve-lelke benne volt a vásárlásban. Egy alkalommal viszont épp a kezébe akadt, megszagolta és hát rájött a helyzetre. Mentettem a menteni valót, mondtam, hogy van ki elhasználja és amúgyis nagyon szeretem az illatát, de látszott rajta, hogy szomorú mert úgy érezte hogy adni próbált, de végül mégsem adott. Azóta eldöntöttem, hogy titkolom a véletlen bakikat, mert sajnos nem olyan a család, aki viccesen fogja fel a tévedést, inkább lehangolódnak miatta. Anya vett már karácsonyfaégőt, amit kibontva kiderült, hogy csüngő erkélydísz, de annak is meglett a helye és örültünk neki!


Valaki volt még hasonló helyzetben? Hogy oldotta/oldja meg? Mai napig elszorul a szívem, ha eszembe jut egy-egy ilyen helyzet...


2014. okt. 16. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát velem már történt ilyesmi. Egyszer karácsonykor anyától kaptam egy fényképezőgépet, de pont előtte szülinapomra már apától is kaptam egyet (szüleim elváltak, de akkor is felesleges 2). Én persze örültem neki, hogy gondolt rám, és utána nála azt használtam, hogy lássa, milyen fontos nekem. És azzal az indokkal nem vittem apához, hogy 'nehogy elvegye'(mert ő meg imádja kütyüket). Persze a végén ők használják, már azt sem tudom hol van. A lényeg, hogy mikor ilyen bakik történnek, nem azonnal mondom el, mert akkor tényleg ünneprontó, meg mindenki szomorú lesz tőle. Ha muszáj, úgyis kiderül, de én csak reménykedem, hogy nem fog. Szerintem nagyon családfüggő, hogy hogyan lehet megoldani. Nálunk olyan is volt már, hogy csak röhögtünk rajta egy jót, visszavittük, és vettünk az árából egy másik valamit.
2014. okt. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

En vegulis egyszer tettem szova, 14 evesen h en egy fekete ket kazettas magnot kertem,de piros Panasonic-ot kaptam:-)))Nem szemrehanyaskent,csak kicsuzott:-)))


Azota meg veletlenul sem mondom meg ha valami nem tetszik,en ezt azzal zartam rovidre h nem kerek ajandekot:-)))Ennek ellenere mindig vesznek es egyszeruen nem kepesek eltalalni azt h mit szeretnek,de nem zavar,mert a gesztus a lenyeg es szeretetbol adjak:-)))

2014. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem is arról volt szó, ha olyat vesznek, ami nekem nem tetszik, hanem arról, amikor véletlenül vesznek mást, mint amit akartak. Vagy amilyen az első válaszoló példája is volt.
2014. okt. 16. 22:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mindig nagyon önálló gyerek voltam,öltözködésbe,vásárlásba is. Egyszer szükségem volt télikabátra, már terveztem a vételét,lehettem olyan 10-11 éves, erre anyu meglepett eggyel pedig soha nem vett ruhát nélkülem. Hát égett a fejem, mert ugyanolyat vett mint az egyik fiú ! osztálytársamé, nem tudom a fiú hordott -e a nőit,vagy anya vett fiú kabátot de mondtam hogy nekem ez nem kell,milyen égő így és nagyon csalódott volt anya és mérges, mondta többet nem vesz meglepit meg meg ki volt akadva nem tudom több mint 10 éve volt ez, de most így olvasva a kérdésed beugrott :) De hát kegyetlenek a gyerekek általánosba, így is sokszor csúfoltak emlékszek, körülbelül céltáblát tettem volna azzal a homlokomra ha elfogadom csendben az ajándék kabátot,de ezt a szülők nem érthetik.

Most már nincs ilyen gond 23 évesen, anyunak amúgy nagyon jó ízlése van, nem emlészek az eset óta hogy valami ajándék rosszul sült volna el :) Nagyon jóba vagyok mindkét szülőmmel sőt még mostohaszüleimmel is, mindegyik jól ismer milyen az ízlésem,mire vágyok :) De amúgy senkit nem bántanék meg ma már ha olyan ajándékot kapnék ami már van vagy hasztalan, nem az a típus vagyok én sem.

2014. okt. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindig akartam egy elektromos fogkefét, mondtam is anyuéknak hogy veszek egyet. Párom pont vett magának egyet,kipróbáltam és hát nem tudtam használni mert a fogaim nagyon érzékenyek és tönkretenné őket. Ezt anyuéknak is elmeséltem hogy "jajj akartam egyet, de a fogam nem bírja stb.stb." Karácsonyi ajándék találjátok ki mivolt :D
2014. okt. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha én veszek valakinek ajándékot, alapelv, hogy megtartom a számlát egy darabig, ill. a boltban megkérdezem, hogy adott estben visszacserélik-e.

Ennek ezerféle oka lehet: pl. olyan könyvet veszek neki, ami már megvan, vagy nyomdahibás; hibás terméket cserélni kell, a ruha nem jó méret, vagy nem tetszik a színe stb.


Szerintem így kéne nektek is családon belül eljárni, és akkor lehet korrigálni a tévedéseket.

2014. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen sokszor voltunk hasonlo helyzetben, de nalunk kicsit masabb a csaladi szitu... Inkabb megmondjuk egymasnak, bar mindket felnek kinos, de nem tudjuk elviselni azt, hogy ha valami nem tetszik s megis mindig mosolygunk neki...szoval oltari ciki, de valahogy finoman mindig kozoljuk... S inkabb elore mindig teszunk utalasokat, hogy ezt szeretnenk konkretan kapni vagy azt, s mindig nagyon odafigyelunk a vasarlas soran is :) A helyedben lehet ha nem lenne szivem megmondani, de semmikepp se sertsd meg pl edesapadat, mert egy vilag fog osszedolni benne :)
2014. okt. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!