Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Most tényleg én lennék a...

Most tényleg én lennék a szemét? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az unoka öcsémnek (testvérem fia) most lesz a ballagása nyáron.

Neki a nővére (testvérem lánya) most kitalálta a semmiből, hogy uj számítógépet akarnak neki venni ajándékként és én is szálljak bele egy 30ezerrel.

Nekem ősszel fog megszuletni az első gyermekem, nekünk erre a kedvesemmel nincs felesleges pénzünk ezt így elmondtam neki.

Azota megy a harc, hogy én milyen szemét vagyok, hogy nem szállok bele stb.

Én nem érzem magam gonosznak, a srác így is kap valami ajándékot de a 30 ezret sokalom főleg, hogy általános iskolai ballagásrol van szó.



2015. márc. 30. 07:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Akkor adj bele amennyit tudsz. A "valami ajándék" általában kötelezőből vett haszontalan kacat. Akkor már sokkal jobb ha adsz 10-15ezret a gépéhez. Mond meg, hogy ennyid van és kész.
2015. márc. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

A jelenlegi kiadások alapján a 10-15 ezer Ft sem kevés.

A családnak meg mondtam, hogy 5-7ezer Ftot tudok erre az egészre szánni.

Vagy annyit bele adok vagy pc játékot veszek neki.

Ez természetesen nem jó.

2015. márc. 30. 08:07
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
ez már pofátlanség, hogy meg akarják mondani, hogy mennyit adj és még ők vannak felháborodva én ezek után el se mennék a ballagásra
2015. márc. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos ilyen világ van ma. Ha a gyerek kierőltet magából egy elemi iskolát, már akkora karnevált kell neki rendezni, mint Rióban. És ezt sikerült olyan szintre hozni, hogy ma már sok gyerek ezt el is várja, mert úgy érzi, hogy valami hihetetlen dolgot vitt végbe, pedig csak megtanult (esetleg) írni-olvasni-összeadni (bár tapasztalatom szerint ezzel a hárommal is bajba szoktak lenni). És nyilván jár hozzá a több százezres ajándék is.


Én azt mondom, hogy hiába haragszanak meg rád, én pontosan tudom mibe kerül egy csecsemő, arról nem is beszélve, hogy ti látjátok, hogy mi az amit megengedhettek magatoknak. Ne hagyd, hogy bármit is kizsaroljanak belőled, mert onnantól a rongyrázás venné át az ésszerűség helyét. És ha ennek az az ára, hogy ezért haragudnak rád néhány hónapig, vagy évig, akkor ez van. Ez nem Téged minősít, hanem őket.

2015. márc. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülők és a testvére számítógépet akarnak venni neki, akkor vegyenek, de nem hiszem, hogy a többi rokonnak kellene ehhez a pénzt összegyűjteni. Igen csak pofátlanság megmondani a rokonoknak, hogy milyen értékben és mennyit adjanak egy ballagásra...na meg, hogy 8. osztályosról beszélünk, kész vicc. Ha a szülőknek nem tellik erre, akkor addig gyújtózkodjanak ameddig a takarójuk ér, és találjanak akkor ki mást. Nem nektek kell kifizetni az ő nagy ötletüket. Vegyél neki PC játékot, vagy amit szeretnél, és ne törődj vele, hogy mit szólnak mások. Én a helyedben meg is mondanám kerek-perec, hogy bunkók és ne rajtad verjék le a számlát ha nem tellik nekik rá.
2015. márc. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Pontosan.

A ballagása után étterem, ajándékok, buli.

Mintha egyetemen végzett volna.

Csak a család ezen része sem áll jól annyira anyagilag, hogy ezt mind megtegyek. Bár ez a privát véleményem.

Remélem azért hamar meg békélnek és elfogadják az én állás pontom is.

2015. márc. 30. 08:37
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem megmondom mit adhatsz, ill az is kevés dolog. Adj amit és amennyiért tudsz. Ha nem tetszik kapják be. Ennyi. :)
2015. márc. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem azt ünneplik, hogy a gyerek elvégezte az általánost, hanem egy régi időszak végét és egy új kezdetét, ebben tényleg csak azok látnak rosszat, akik életükben nem láttak még gyereket.

Az viszont tapintatlanság a részükről, hogy megmondják, mennyit tegyél bele. A 30-at én is sokallom, de amit írtál összeg, az pont megfelelő lenne, ha nem tudtok ennél többet beleadni.

2015. márc. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Pont,hogy ők a szemetek.Ha számítógépet akarnak venni,vegyenek lejjebb a buliból és nem kell tőletek kunyerálni,akiknek esetleg babaruhára kell a pénz.A helyedben nem mennék el a ballagásra.
2015. márc. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
A tesóm lányának is idén lesz az általános iskolai ballagása. Én 10 ezret szántam neki. Amire az apja azt mondta, hogy sok , ne adjunk nagyon, nem kell a kiadás. ( de ennyit szántam kész) És nem azért mert nem adhatnék 30 ezret , hanem egyszerűen 30 ezer az sok. Mi lesz majd nálatok a gimis ballagáson, vagy esetleg a diplomaosztón.
2015. márc. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!