Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Óvodai ballagásra muszáj...

Óvodai ballagásra muszáj elmennem?

Figyelt kérdés

A hétvégére meghívtak ballagási ebédre a rokonok.Valmiért azt hittem, hogy a lányuk ballag általánosból.Erre este beszéltem unokatesómmal és felvilágosított, hogy a lány csak hetedikes, a kisebbik gyerek ballagott az oviból.

Ugye már korábban elfogadtam a meghívást.

De nem szívesen mennék így, hogy óvodai ballagás..ilyen nagy felhajtást, hogy éttermet bérelnek miatta.De nem tudom , hogy lehetne még visszautasítani, hiszen már 2 hete igent mondtam.

Eddig úgy volt, hogy viszek egy tizest a lánynak, de most egy óvodásnak pénzt?

Meg ezt az egészet hülyeségnek tartom, óvodást elvégezni nem nagy valami.Oké, lezárult neki egy korszak, örüljön a szűk család. De minek ezért kb 50 embert összecsődíteni?

Ti elmennétek?Ha nem, akkor hogy tudnám visszautasítani?Még 5 nap van addig, de ma szeretném elintézni, hogyha még se megyek.

Őszinteség nem játszik, mert vérig sértődnének ha kiderülne, hogy hülyeségnek tartom ezért az ünneplést. Főleg, hogy a mai világban már a középiskola elvégzése is alapnak számít, akkor essek hasra mert nem bukott meg játszásból?

Nem vagyunk olyan szoros kapcsolatban az unokatesómmal, a gyerkeit se ismerem olyan mélyen.

Most nem a pénzről van szó, vennék neki valami tolltartót meg színes ceruzákat, vagy valamit ami jól jön majd a sulikor.Egyszerűen a helyzet verte ki a biztosítékot, hogy minek ilyen nagy partit.


2015. jún. 1. 07:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell elmenned. Jobban is járnak, ha nem romtod ott a levegőt.
2015. jún. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Hívd fel, hogy valami közbe jött, nem tudsz ott lenni a ballagason, de másnap /hétvégén beugranal hozzájuk.
2015. jún. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

köszi..hát nem vagyok paraszt

csak nekem is volt általános,gimis,diplomaosztós végzésem, mégis mindig a szűk család volt ott, kb 6 fő. tesóm is átesett már ezeken, akkor is hasonlóan.

szóval mi nálunk nem szokás ez a nagy ünneplés, nekem az esküvőmön se lesznek 50-en.

persze, elfogadom, hogy máshol más a szokás, ezért is mondtam igent, amikor azt hittem, hogy általánosból ballag a kislány.

de óvodai..hát nem tudom

ha nem megyek is odaadom legközelebb azt a kis ajándékot a fiúnak, de nem tudom, hogy az éttermi banzájra elmenni mennyire jó ötlet

2015. jún. 1. 07:48
 4/19 anonim ***** válasza:
36%
Hát hallod,fura egy ember vagy te.Elhiszem,hogy neked semmit nem jelent,nekem se jelentene,unnám magam,de az ingyen kaja miatt,meg hogy imádom kicsípni magam,megérné.
2015. jún. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk egyformak, van aki nem szereti a felhajtast meg az eskuvojen sem es van aki izgatottan varja meg ezt is amikor tulajdonkeppen nem unneplunk semmit.

Amuyg a csaladod tobbi tagjat nem hivtak meg?

2015. jún. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Külön élek pár éve, anyukáméktól a párommal.

Gondolom mindenkit háztartásonként hívtak meg.Ők mennek biztosan.

2015. jún. 1. 08:21
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ez most nem hinném, hogy arról szól, hogy a gyerek befejezte az óvodát. Egyszerűen csak egy indok arra, hogy a nagy család összejöjjön, ki tudja, mikor lesz alkalom, hogy ismét találkozzanak egymással a közeli-távoli rokonok. Próbálj meg túlkerekedeni az "óvodai ballagás" kifejezésen, és fogd fel úgy, hogy egy bazi nagy családi összejövetel. :) Hisz ha csak úgy szerveznének egy bulit, arra szinte senki nem menne el, nem? Ha esküvő lenne, elmennél nem? Más eseményre meg nemigen lehetne összecsődíteni a rokonokat, örülj, hogy ilyen összetartó és népes a családotok!
2015. jún. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

ne menj. Ha külön élsz, te ilyesmikben nem akrsz részt venni, a nagycsaládi életben ne menj. aztán majd egyszercsak úgyse hívnak többet. ill nyilván te se fogod őket majd ünnepekre.


amugy nyilván ez csak egy ok arra hogy összejöjjenek a családból. nálunk amikor még kicsit könnyebb volt, nyaranta 2-3 szor csak úgy bármi nélkül is összejött a nagycsalád. van aki szereti az ilyet. ha te nem , akkor nem.

2015. jún. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék . Legalább talizol mindenkivel és eszel egy jót.
2015. jún. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék már azért is mert mégis összegyűlik a család ugye. Főleg hogy korábban igent is mondtál, így már illik ott lenned. Ajándék szempontjából hívd fel őket és kérdezd meg hogy mire gondoltak stb... nehogy kellemetlen legyen.


Én sem értek egyet az óvodai ballagással hogy minek a nagy felhajtás stb... De sajnos ez van ki kell bírni.


Én tavaly voltam ilyen helyzetbe igaz közeli rokon volt aki oviból ballagott így mindenképp jelen kellett lennem, bár a szülők is furcsállták ezt az egészet, de mégis megadták a módját, igaz nem étterembe kajáltunk hanem otthon bográcsoztunk.

2015. jún. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!