Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jól mondja a nagybátyám, hogy...

Jól mondja a nagybátyám, hogy buta vagyok?

Figyelt kérdés
Matematikából nagyon gyenge tanuló voltam mindig, kettesnél soha nem voltam jobb, meg sajnos kétszer - negyedikben és hetedikben - pótvizsgáznom kellett. Jártam külön órákra is, de sajnos nem megy. Ezen felül a kémia, és a fizika se az erősségem. Nekem a magyar, történelem és a rajz feküdt mindig, meg az idegennyelv egy picit (hármas- négyes mindig megvoltam belőle). A nagybátyám a matematika miatt mindig szekál, állandóan azt mondogatja, hogy aki nem érti a matematikát az egy buta, műveletlen személyiség akivel szégyen még szóba állni is. Ő matematikát tanít egy gimnáziumban.

2015. júl. 7. 07:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
96%

Matektanár létére inkább ő a buta. Mások vagyunk, mindenki más területen erős. Az a műveletlen, aki ezt nem tudja elfogadni.

Egyébként tipikus tanári gondolkodás, hogy aki az ő tantárgyát nem érti, az csak sötét barlanglakó lehet.

2015. júl. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen matek tanároktól utálják meg a gyerekek a matekot egy életre, ,,jó fej” lehet a nagybátyád...
2015. júl. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
26%

Az én tanáraim meg azt mondták, hogy a matek meg a fizika mellékes. Aki nem tud a nagy íróktól idézni, az bunkó.

A matekhoz (épp úgy, mint az irodalomhoz) elsősorban szorgalom kell.

A matek ismeretek tudnak nagyon praktikusak lenni.

2015. júl. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
27%
Igazából manapság tanárnak csak a buta emberek állnak :)
2015. júl. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
99%
Mindenki másban jó. Az amit mondogat, csak tipikus szóbeli bántalmazás. Elég szomorú, tanár létére nem szabadna ilyen negatív visszajelzést adni senkinek, tanárnak az a dolga hogy segítsen, nem az hogy lelki sebeket okozzon (az ilyen szóbeli bántalmazás tud lelki sebeket okozni).
2015. júl. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
88%
Aki tudja az csinálja, aki nem tudja az tanítja.:)
2015. júl. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 HUN_Sector ***** válasza:
99%

A nagybátyád nem való tanárnak. Semmi motiváló ereje nincs. Lehet hogy lexikális tudásban a topon van, de minden másban erős hiányt szenved.


Nyugi, nekem sem ment a matek (érettségin jól meg is vágtak), így humán területen lett két diplomám, 3 szakmai végzettség mellett.


Nincs baj. Nem vagyunk egyformák.

2015. júl. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
97%
Mashoz van affinitasod, ez a kommunizmus atka, hogy aki nemtudja a matekot az hülye
2015. júl. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
95%

Én ugyan matekból nagyon jó voltam, de nekem is volt általánosban egy olyan tanárnőm, aki a rosszabb tanulókat szó szerint lehülyézte. Utálta is az egész osztály. Az ilyen szerintem nem tanárnak való. Utána kaptunk egy olyan tanárt (szerencsére a hülyéző banya nyugdíjba ment még 8. előtt), aki próbált segíteni a rosszabb tanulóknak. A jobb tanulókat lefoglalta valami feladvánnyal, nehezebb feladattal, amíg a gyengébbekkel átvették újra, lassan, elmagyarázva az anyagot. Furcsa módon jelentősen javult az osztályátlag. Az eddigi szakmunkásba se leszel jó gyerekek a központi felvételin 40-60 % között teljesítettek, míg mi jobbak "csak" 80-90 % körül, tehát nem volt lényeges különbség. Bolond ballagáson a fiúk körbe is hurcolták szegény tanárt a suliban a vállukon :D (~160 centis tanár, kosárlabdázó 180+ centi magas 14 éves fiúk... :D) Szóval emiatt meg egyébként is imádtuk. A gyengébb tanulók egy részéből tényleg szakmunkás lett, de ők az összes többi tárgyból is gyengék voltak. De jópáran viszont, mint te a humán tárgyakból vagy művészeti tárgyakból erősek, jók. Az egyik pl színész lett (legutóbb Németországban volt turnén), egy másik grafikus és keramikus, akkor van egy jogász illetve egy szociológus talán. Ők csak azok akikről tudok, 32-n voltunk és ebből olyan 20 embert a banya buktatni akart.


Tehát nem, nem vagy buta. Már ott látszik, hogy semmi probléma a helyesírásoddal (bár nekem pocsék, így lehet van vele probléma, de semmi látványos :D), se a nyelvhasználatoddal. Ne hallgass rá, egyáltalán nincs igaza. A műveltség pedig nem a matematika tudásnál kezdődik, mondom ezt mérnökként. Az intelligencia meg főleg nem.

2015. júl. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
94%

ha úgy nézzük igen...buta vagy a matekhoz, ami úgy értendő, hogy a képességeid miatt nem megy neked...


neki lehet megy a matek, de ő meg emberileg buta...szerintem magyarban, töriben simán jobb vagy nála abban tegyél fel neki 1-2 kérdést és rájön, hogy ő mennyire buta...


a műveltség nem ennyin múlik...ennyi erővel aki fogyatékosság miatt nem tud írni vagy épp számolni akkor az műveletlen a szemében?

tanár létére elég sötét...

2015. júl. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!