Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez csak engem zavar? Én látom...

Ez csak engem zavar? Én látom rosszul?

Figyelt kérdés
Nos, mások számára elég kicsinyes lehet ez a probléma, de engem nagyon zavar. Történetesen a párom testvéréről/nővéréről van szó. Pár hónapja kaptunk tőlük két éjjeli szekrényt, hogy nekik már nem kell használjuk egészséggel-nem lettünk megkérdezve, hogy kellenek-e, ideállítottak velük, de mivel szép állapotban voltak, így elfogadtuk. Most azonban visszakérik a szekrényeket, mondván, hogy csak azért kaptuk meg akkor őket, mert náluk nem volt hely-mi nem ezzel a szöveggel kaptuk meg a bútorokat annak idején. Megírtam "kedves" sógornőnek, hogy visszakapják, de szerintem nem illendő (és számomra nagyon furcsa dolog), hogyha valamit odaadok valakinek azzal a szöveggel, hogy nekem már nem kell, akkor pár hónapra rá visszakérni, mondván, hogy csak helyhiány miatt adtuk oda-visszakapják a bútor, én ezen nem kívánok vele vitatkozni, de természetesen én lettem a bunkó. Hozzáteszem nem először történik ilyesmi-ezek a kis szekrények még szép állapotba voltak, de nagyon sokszor kaptunk (kérdezés nélkül) szakadt függönyt, koszos muffin sütőt, koszos kávéfőzőt stb....amire nekünk sincs szükségünk. Nem értem, hogy az ilyen dolgokat miért könnyebb rásózni másra, mint kidobni. Szóval a kérdésem az, hogy csak engem háborít fel az, hogy másnak odaadott valami vissza van kérve, valamint, hogy gyakorlatilag a mi lakásunk raktárnak van nézve? Más is járt így? Most a sokadik alkalomnál már megmondtam a véleményemet, de mivel más nem meri a családból, így én vagyok a bunkó-ez mondjuk engem annyira nem izgat.

2015. júl. 9. 13:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted. Ahogy látom elég hasonlóan gondolkodunk, én is sajnálok dolgokat megrongálni mert "nem tehet róla".


Nekem egy Volt lakótárs Volt olyan, hogy valamit adott hogy neki már úgysem kell, aztán egyszercsak visszakérte. Bár ez nem olyan idepaterolós dolog Volt, hanem tényleg kellett. A 2. eset után tanultam. Aztán amikor a barátnömnek bicikli kellett, odaadta az exének a bicikliét, hogy úgyis kb 2000ft-ért vette, de már nem kell. Gyorsan kapott valamit ellenértéknek, amire neki Volt szüksége, a bicikli meg kapott o gumikat meg kerekeket kb 50 eur értékben, gondoltam majd kifizetheti ha vissza akarja kérni. Meg én is visszakérem akkor a cuccot.

kb. 3 hónap múlva jött látogatóba az új barátnöje, célozgatott is a biciklire, pofája már nem Volt visszakérni.

De valahogy többet nem kéne töle semmi. Utálom az ilyent.

2015. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
A párom halál nyugodt ember, ő ilyeneken nem problémázik, csak engem bosszant ez a dolog is. Mivel nagyon felhúzott a nővére ezzel-itt mondogalódtam, hogy a macska rúgja meg milyen dolog ez, ő ezen kapta fel a vizet, hogy én mit idegeskedem. De a páromnak is megmondtam, hogy írja le a nővérének a véleményét, akkor talán elgondolkodik ezen, ne nekem kelljen, mert tisztában vagyok azzal, hogy az én szavam a nővére szemében sokat nem ér. A párom ebből nem akart vitát, én meg már nem bírtam tartani a számat, így leírtam amit ide nektek is.
2015. júl. 9. 14:32
 13/15 A kérdező kommentje:
Természetesen mindenkinek ment a zöld kéz :)
2015. júl. 9. 14:42
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kell a fenének az ilyen "jó szándék", hogy utána aztán visszakéri, és még neki áll feljebb.

Én nem tudtam volna ilyen nyugodtan fogalmazni. Kerek-perec megírtam volna neki, hogy tartogassa a jó szándékát másnak, és különben sem vagytok raktár, hogy nálatok tárolja a bútorokat, meg mindent. Ha megsértődik, így járt.

2015. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Konkrétan megírtam neki, hogy szerintem ez így luxus amit művelnek :) megírtam azt is, hogy nem vagyunk raktár és nincs szükségünk semmi ilyesmire, válasz: nem érdemeljük meg a jó szándékot :D hajajaj.....hát ilyen "jó szándékra" örülök, hogy nem csak én nem vagyok kíváncsi. A sértődés engem nem zavar-ezzel is csak azt igazolja nekem, hogy nem én gondolkozom kicsavartan.
2015. júl. 10. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!