Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hihetetlen buntudat gyotor,...

Hihetetlen buntudat gyotor, minden este sirva alszom el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elore is elnezest az ekezetek hianya miatt


Szoval, tudni kell, hogy mindig is problemas gyerek voltam. Hirtelen haragu es szerintem egy borzaszto ember. Viszont nekem van a legjobb anyukam a vilagon, aki mindig mindent megadott nekem, mindig mindent ugy tett, hogy nekem jo legyen. Es nekem van a vilagon a legjobb ocsem is, aki onzetlen, jolelku, es o is mindig rendes volt velem. Mindkettojuket nagyon szeretem, de a tinedzserkorom alatt gyakran nem bantam veluk szepen. Anyaval sokszor veszekedtem, neha provokaltam, es volt, hogy mindenert ot okoltam. A tesomat sokszor csufoltam, olyan dolgokkal amirol o nem tehet. Es kihasznaltam, hogy onzetlen es segitokesz. Borzaszto ember voltam. Es most itt ulok az agyamban, es remegve sirok, hogy hogy banhattam igy veluk. Hogy lehettem ilyen? Erre nem mentseg az, hogy milyen feszult meg ideges gyerek voltam, erre nincs mentseg. De nem tudom feldolgozni, es tudom, hogy akkor lesz a legrosszabb, amikor ok mar nem lesznek itt velem. Szerencsere meg itt vannak, de ha belegondolok, akkor szinte rogton elkezdek remegve es ordibalva sirni. Hogy kuzdhetnem le ezt a hatalmas buntudatot? Attol is rettegek, hogy mi lesz ha egyszer megint igy fogok veluk viselkedni? Meg sem erdemlem oket.

Es ami faj, hogy apa is ezt csinalja veluk. Meg velem is. O meg durvabban, o elhord mindenkit mindennek ha kell. Ezert is faj annyira, hogy anyanak meg tolem is ezt kellett hallgatnia.

Mit tegyek? :(


2015. júl. 14. 01:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Eleg szerenyen irtam le, mert valojaban le se birom irni. De tenyleg borzasztoan bantam veluk. Utalom magam
2015. júl. 14. 01:38
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

azért tetted ezt, mert azonosultál az apukáddal.

ez egy bonyolult folyamat, a lényeg, hogy a gyerek elsődleges célja, hogy életben maradjon. a szüleire van utalva, mivel ő gyenge, és ezért a szüleiért mindent megtesz, még a saját kára árán is. apukád agresszív volt veled meg mindenkivel, de tőle függtél. mivel tőle függött az életed, nem gyűlölhetted. ezért azonosultál vele, hogy úgymond igazold az elviselhetetlent. olyan lettél, mint ő, ő lettél.

nem a te hibád. ez egy önvédelmi technika.

viszont az nagyon jó, hogy beláttad, hogy ezt nem szabad csinálni. ezzel is már jóval előrébb vagy, mint apukád.

mindenki követ el hibákat, azokból tanulunk.

tehát tanulj belőle, és felejtsd el.

kérjél bocsánatot azoktól, akiket megbántottál.

2015. júl. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Ami történt, megtörtént, semmissé tenni nem tudod! De nem is kell! Hidd el édesanyád mindig szeretni fog, mert neki mindig az 3 perce született, védtelen baba leszel, akit az 5 órás vajúdás után a kezébe adtak, akit védeni fog az élete végéig és szeretni azon is túl! Szerintem a te agressziód pusztán védekező mechanizmus! Az idegesség és a feszültség ugyanolyan reakció a félelemre, mint a visszahúzódás, a bizalmatlanság és a kishitűség! Látogasd meg anyukádat, öleld át, adj neki egy puszit és ezt tedd meg olyan sűrűn, ahogy lehet! Akármit teszel, egy őszinte mosoly, egy puszi és a szeretet mindent elfeledtet egy Anyával!
2015. júl. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
0%
Nem elég bocsánatot kérni,hanem fejben kell megváltozni,és jövőbeli feléjük irányuló cselekedeteidben kell megmutatkozzon a pozitív változás.Valamint nem árt néha az embernek magában háromig elszámolni ha baj van és utána higgadtan lekezelni a dolgokat,úgy hogy senki lelke ne sérüljön.Addig kell jól bánni a téged szerető emberekkel-családtagokkal amíg élnek,mert ha már nem lesznek (meghalnak) na akkor fogod iszonyatosan bánni a dolgot.Lehet nyers voltam,de ez az igazság,én így látom!
2015. júl. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

#2

Akármikor ezt az ostoba véleményt olvasom elpattan a cérna, a létező legrosszabb szöveg a problémára. Mintha azt mondanád, hogy egy alkoholista nem tehet arról, hogy piál, mert szar az élete - elárulom, hogy mindenkinek az, csak épp nem mindenki nyúl piához. Ugyanez a helyzet a narkóval, egyik sem áldozat, csak egyszerűbb mást hibáztatni, mint azt mondani, hogy "nem akarom megoldani a problémáimat, így egyszerűbb". A körülmények annyira alakítanak minket, amennyire hagyjuk, minden egyes ember, az elsőtől az utolsóig tudja, hogy mi helyes, és mi nem, innentől fogva már csak az adott személyen múlik, hogy hogy cselekszik. Nem te tehetsz róla - nem a fszt nem.


Félreértés ne essék, nem teszem az agyam, csináltam hihetetlenül gusztustalan dolgokat, de nincs rá mentségem, egész egyszerűen az volt mindegyiknek az oka, hogy egyszerűbb volt önző gyökérnek lenni, még ha pontosan tudtam is, hogy helytelen.


Kérdező, nem ellened irányult amit fent leírtam, a leírtak alapján azt tanácsolnám, hogy kérj mindenkitől bocsánatot, ha még nem tetted volna, neked ugyan ettől nem lesz jobb, de nem is ez a cél elsősorban. Nem is bocsánatot, inkább csak mondd el, hogy sajnálod.

2015. júl. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

"Szerencsere meg itt vannak"

A múlton nem változtathatsz, de a jövő még a kezedben van...legyél kedves, szerető, gondoskodó, figyelmes velük, hogy erre emlékezzenek és ne a rosszra...

2015. júl. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
5-ös, ha nem pattogna olyan gyorsan az a cérna, akkor látnád, hogy a 2-es (a pszichológiailag egyébként helyes elemzése mellett) azt is írja, hogy ezt abba kell hagynia és fejlődnie kell, az első lépés az, hogy belátta a problémát. Agresszív szüló gyereke gyakran lesz ilyen, mint a kérdező, az legfeljebb a te fejedben létezik, hogy a neveléstől függetlenül mindenkinek egyformának kell lennie, mert különben ő a hülye.
2015. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

Olvasd el még egyszer amit írtam, azon akadtam ki, hogy azt írja, hogy nem ő tehet róla, semmi máson. Van néhány dolog, ami valóban nem rajtad múlik, hova születsz, milyen körülmények között élsz gyerekként, etc, de az csak és kizárólag a saját döntésed, hogy helyesen cselekszel-e, senki másé. Gyerkes dolog az ujjal mutogatás, ha valamit rosszul csinálsz vállalni kell érte a következményeket, nem azt mondani, hogy csak egy szegény áldozat vagyok.

2015. júl. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

2-es vagyok.

egy gyerekről van szó, gyerekkorában követte el ezeket a dolgokat.

a normák, a helyes viselkedés nem abszolút fogalmak.

a társadalmak, a környezet alakítja ki, hogy mi a helyes és mi nem.

honnan tudná egy gyerek, hogy erkölcsileg (a jelenlegi állás szerint) mi a jó, hogyan is kellene viselkedni, ha a saját nevelője rossz példát mutat? nyilván később jön el a felismerés, ha szélesebb lesz a látóköre.

2015. júl. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

A leírásból én tizenévesre asszociáltam, habár tény, hogy konkrétan nem derült ki.


Viszont mint írtam is, nem konkrétan a kérdező történetére irányult amit írtam, hanem általánosságban a felelősség hárítására.

2015. júl. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!