Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy éljem túl a családi...

Hogy éljem túl a családi összejöveteleket?

Figyelt kérdés

Most hétvégen lesz a párom unokahugának a ballagása és minket is meghivott, de engem utál a párom családja. A nagypapa folyamatosan bántó megjegyzéseket tesz a külsőmre (van 1 heg az arcomon, 7 évesen megégett. Akármikor meglát közli, hogy rondább vagyok mint legutóbb. A család nagy része szóba se áll velem, ha odamegyek valakihez beszélgetni inkább lelép valami indokkal, aztán kinevetnek a hátam mögött, néha előttem is. Anyósjelölt ott fúr ahol tud, mert nincs diplomám, csak 1 virágboltom, és az ő fiának értelmiségi feleség kellene...

Mindezt akkor, amikor a párom nincs jelen, ha pedig elmesélem neki, akkor azt mondja, hogy beképzelem és csak hisztizek, mert engem mindenki szeret.

Hogy éljem túl ezeket a találkozókat?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv, Zita (26)



2016. jún. 17. 18:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Huha, ez lenyűgöző. Az ÖSSZES gyakoris sirám egy kérdésbe belegyűjtve (indokolatlan megvetés, önhibán kívüli hátrányos külső miatti lenézés, gúnyolódás, diploma hiányolása, anyós gonoszkodása, meg nem értés a gyenge, tutyimutyi pár részéről). Még belevehetted volna, hogy bezzeg az öcsédet imádják, és ő most kapott tőlük egy drága okostelefont... de így is szuper. Szép fricska. 😂
2016. jún. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Kedves Zita! Ez a család elég gáz. Semmiképp sem bántón kellene reagálni, mert az az ő terepük. Abban otthonosabban mozognak és gyorsan lenyomnak téged. Legjobb lenne minél többször távol maradni a társaságuktól. Egyébként a párod a kulcs. Ha szeret kiáll melletted, ha olyan "tedd ki, had hüljön " tipus akkor nehéz lehet neki. A párod azért mondja mindezt hogy neki ne kelljen konfrontálódnia a saját családjával, pedig csak egyszer kellene erélyesen közölnie hogy téged szeret, és ha ez nekik nem tetszik akkor őt sem fogják látni...
2016. jún. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi, de hugom van és mindig egyformán szerettek bennünket :D A szüleim azonnal elfogadták a párom, ezért furcsálom, hogy meg sem próbálnak megismerni, szóval kedves első, örülök, hogy neked nincsenek problémáid a párod családjaval.
2016. jún. 17. 19:18
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Én ilyen közegbe nem mennék, de ha bármi mégis rávinne, hogy odamenjek sorbaállni lóf*ért, akkor a minimum, hogy visszaosztanék a beugató trottyosnak, meg mindegyik parasztnak.

Aztán letagadnám a paromnak mint ök teszik...

2016. jún. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Bocs, de ha nekem valaki ilyent mondana a képembe, asszem, hogy akkora pofont kapna tőlem, hogy a másikat a fal adja!! Papa, mama legyen az akárki!!! Aztán ne is álljanak többé szóba velem, hiszen eddig sem tették igazán...
2016. jún. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A párom családjában mindenki bölcsész, és megalázónak tartják, hogy a szüleim és én is munkás emberek vagyunk. Anya cukrász, apu pedig állatgondozó 1 tehenészetben.
2016. jún. 17. 19:43
 7/18 anonim ***** válasza:
Nálunk anyának van vendéglátó technikusa. Apa egyszerű asztalos. A páromnak és egész családjának diplomája van. Nekem most lett meg az érettségim 27 évesen és közmunkásként dolgoztam (most jelenleg gyesen vagyok terhesen) érdekes, hogy a párom családját nem zavarja, hogy az én családom milyen.
2016. jún. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 acelsziv ***** válasza:
83%

Tehát egy rakás gőgös majom a büfészakjával lenézi a két kezével dolgozót aki esetlegesen az ő fizetésük többszörösét is megkeresi.

Mellesleg ha a párod nem áll ki melletted még annyira sem hogy hitelt adjon a szavadnak akkor nem sok közös jövőt jósolok nektek.

2016. jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Snorri ***** válasza:
100%

Szomorú, hogy a párod nem hisz neked, és meghazudtol. 😢

Ên megmondanám a páromnak, hogy oda én nem megyek, ahol így bánnak velem...és ha a párod nem hisz neked, akkor nagyon gondold meg, hogy tényleg ilyen társat akarsz-e.

2016. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én vagy nem mennék ilyen helyre, vagy mindenkit full kedvesen leoltanék. Pl. a vénembernek azt mondanám, hogy: "maga viszont semmit nem változott a legutóbbi találkozásunk óta, most is igazi szívből jövő kedvesség árad a szavaiból" mindezt végig mosolyogva. Aztán otthagynám, hadd forrongjon, hogy nem sikerült megbántania. Amúgy meg felvenném a telefonnal a szitukat, ha már a párom nem hisz nekem - bár valószínű, hogy ilyen esetben nem is lenne a párom. Maradjon csak az "értelmiségi" családjával...
2016. jún. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!