Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Pletyka ellen mit lehet...

Pletyka ellen mit lehet tenni? Szerintetek ez jó ötlet?

Figyelt kérdés

A nagymamámmal élek. Szegénynek unalmas az élete, az apám felé se néz, csak én vagyok neki meg a hugom aki anyámmal él. A nagymama ennek ellenére szeret mások alá tenni, kavarni a kakit és mártírkodni.

Mindig sajnáltatja magát, és egymásnak kibeszél a hátunk mögött, amivel még nem is lenne baj, mert hát ő dolga, mi úgyis kitárgyaljuk egymás között.

A legrosszabb viszont az, hogy rólam is pletykál, kidumálja hgy mit csinálok, mikor csinálom, mennyit, stb.

Van egy vőlegényem, akivel össze szeretnénk költözni hamarosan. A mama azt mondta hog yha egyszer elmegyek, már ne is nézzek vissza. Természetesen nem akarom én csrben hagyni, de nem egészséges ha vele maradok tovább (érzem hogy kikészülök mellette, az idegrendszeres tropa). Szóval legyen szó szmszédokról, rknokról, vadidegenekről, ő mindenkivel kitárgyalja hogy ha nálunk vagyunk mennyit szexelünk, mit csinálunk, mit eszünk hova megyünk, meddig alszunk stb.

Most 3 hónapja nincs munkahelyem, mert képzésre várok, hogy mikor indul (egy okj-s szakmát ad, amivel könnyebben eltudok helyezkedni). Ezzel nyaggat (de persze amit feketén megkeresek azt odaadom neki ami 15ezer egy hónapban ha van munka) most ezt tudja a fejemhez vágni.


Egyébként mindenért én vagyok a hibás, ha kiborít valamit, akkor én vagyok a hibás h biztos rosszul tettem rá a fedelét, meg ilyesmi...


Beszélni nem lehet vele, tagad mindent, sőt, megséetődik, hogy iylet merek feltételezni róla, miközben hallom hogy dumál rólam a kapuba. Meg a minap összevesztem egy csávóval (majdnem elütött, ő vlt a szabálytalan) és a fejemhez vágta, azokat amiket mama kitárgyal...

Szóval a cérna szakad, én már szerintem nem avgyok teljesen oké mentálisan miatta.


Egy barátnőm azt mondta, hogy adjak okot a pletykáknak, csináljak valamit amin nyammoghatnak, addig sem szekálnak és azt lazán venném, nem venném magamra. Van ötletetek ilyesmire?


Egyébként a mihamarabbi költözés szerintetek is megoldás? Olyan mártír szerencsétlen, hogy tuti lelkifurkát okozna ha lelépnék tőle. Ő ebből táplálkozik, ebből él...


Mit tehetnék?


22/L



2016. júl. 8. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Szegeny mar idos es egy kicsit "okos" is. Egyszeruen ne vedd fel hadd mondjon amit akar ha visszatamadsz csakugyan te leszel a rossz. Koltozz el es kesz. Ha pedig visszahallassz valami pletykat vagd ra hogy "igen és?zavar?" Elszegyelik magukat ettol
2016. júl. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

ott a fia az anyád, a tesod, egyébb rokonok mégis mért neked kéne gondozni a nagyit

nem is értem mért költöztél oda ilyen fiatalon

amúgy valami rendszeres programot szervez be neki

templomba valami csoport, nincs a közelben idősek klubja,

2016. júl. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Eszembe nem jutna vele lakni.
2016. júl. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, a mihamarabbi költözés lenne a legjobb megoldás.
2016. júl. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

1. Össze-vissza pletykál mindenkinek mindent, mindenbe beleszól, mindent ő akar irányítani, senki nem tud semmit, csak ő... nem véletlen, hogy a saját gyereke sem látogatja?

Ezt azért alkalomadtán meg lehetne tőle kérdezni!

2. Valami olyasmi mesét, történetet találj ki, amelyről mindenki tudja, látja, hogy nem igaz... amikor majd azt is megtörtént dologként, igazságként adja tovább, minden ismerőse rajta fog nevetni!


3. Egyik munkahelyemen is volt egy ilyen csaj. Ott n.évente csináltunk összevont névnapi bulikat. Az egyik srác egy hatalmas fejű, hosszú nyelű fakanalat adott ajándékba ennek a csajnak. Ő örült, de azért rákérdezett, hogy miért pont ezt kapta?

Válasz: hogy legyen mivel kavarnod a sz@rt!

Esetleg névnapi ajándékként??? :))

2016. júl. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engedd össze dédmamámmal, ő is pont ugyanezt csinálja, szerintem kijönnének :')
2016. júl. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

"egymásnak kibeszél a hátunk mögött, amivel még nem is lenne baj, mert hát ő dolga, mi úgyis kitárgyaljuk egymás között. "


Eddig olvastam. Mindenki a másik háta mögött tárgyalja ki a másikat. Hol itt a probléma? Ugyanolyanok vagytok...

2016. júl. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Mi nem őt tárgyaljuk ki, hanem amit nekünk mond a másikról. Ha neki mondjuk akkor csak azt mondja, hogy "Te is!". Pl. -Mama, olyan rosszindulatú vagy!-Te is!; -Mama, mindig pletykálsz meg másokat szidsz!- Te is!; -Mama,kibeszélsz másokat, meg pletykálsz róluk, de neked is tükörbekéne nézned!- Neked is!


Na most ezzel nem lehet mit kezdeni...

2016. júl. 10. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!