Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek adjak arra utalást...

Szerintetek adjak arra utalást, hogy a Keresztfiamra szeretném majd hagyni a vagyonomat?

Figyelt kérdés
Volt férjemmel keresztszülei vagyunk a sógorom gyermekének. A sógorom élettársával összevesztünk, de egyébként is mivel a férjemmel és családjával megszakadt a kapcsolat, úgy tűnik nem fogom már gyakorolni a keresztanyaságomat, mivel a sógorom élettársa megalázott engem, arra nem térek ki, hogy hogyan. Lelkiismeret-furdalásom van, hogy nincs már kapcsolatom az 1 éves keresztfiammal és szeretnék máshogy gondoskodni róla. Arra gondoltam, hogy írok egy végrendeletet és őt teszem meg örökösömnek, mivel nekem nincs gyermekem és mivel már 45 éves vagyok, nem is lesz. Szeretném ezt valahogy a kisfiú szüleinek a tudomására hozni, de nem direktben, hanem arra gondoltam, hogy írok sógoromnak, hogy mivel a keresztszülőségemet nem gyakorlom már, ezért szeretnék a kisfiúról máshogy gondoskodni. Szerintetek van-e ennek értelme, így 45 évesen, hogy végrendeletet írjak és ezt valamilyen formában a szülők tudomására hozzam? Mi a véleményetek? Nagyon bánt, hogy nem gondoskodom a kisfiúról.

2016. okt. 4. 18:59
1 2
 1/15 anonim válasza:
66%
Szerintem nagyon jó ötlet. Mindig emlèkezni fog rád a kisfiú, úgy mint aki nagyon jót tett vele egyszer.
2016. okt. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A végrendeletnek van értelme, de a gyerek szüleinek nem feltétlenül mondanám meg.
2016. okt. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem mondanám meg a szülőknek. Majd megtudja a keresztfiad, ha aktuális lesz a dolog.
2016. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%
Eléggé sz@r állapotban lehetsz, ha már 45 évesen végrendelkezel!
2016. okt. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Ha ennyire rosszban vagytok, én a helyedben nem szólnék nekik róla. Írsz egy végrendeletet, letétbe helyezed egy ügyvédnél, és lesz majd nagy meglepetés a keresztfiadnak, a többiek pedig pukkadozhatnak.
2016. okt. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azért akarnám a tudomásukra hozni, hogy ne gondolják, hogy nem érdekel a gyermekük. A sógorommal pedig nagyon jóban vagyok, szoktunk írni egymásnak egy pár sort. A lelkiismeret-furdalásomat szeretném így csökkenteni, hogy ne gondoljanak rosszat rólam.
2016. okt. 5. 05:01
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem rosszindulatból kedves kérdező, de aki rosszat akar gondolni rólad, az úgyis bele fog magyarázni valamit a végrendeletbe is.
2016. okt. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Akkor te nem a gyerekkel akarsz jót tenni, hanem kizárólag magaddal. Ezek általában rosszul szoktak elsülni, mert a másik is érzi a hátsó szándékot. Így teljesen felesleges megcsinálni, úgyis bele fognak kötni, a te lelkiismereted pedig nem lesz tisztább.
2016. okt. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Valakivel jót akarok tenni, mert nem akarom, hogy az államra szálljon a vagyonom. A kisgyereken tudnék a legnagyobbat segíteni, még akkor is, ha csak 40 év múlva kapja meg a hagyatékot (ezt nem lehet előre tudni). Minden szerettemmel nagyvonalú voltam, sosem sajnáltam senkitől semmit. Milyen formában tudnának ebbe a végrendelet-írásba belekötni a gyermek szülei?
2016. okt. 5. 19:17
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy bele akarnának kötni, nekik csak jó ha a gyerek örököl. az már más kérdés hogy a hátad mögött jó eséllyel megkapod, hogy meg akarod venni a gyerek szeretetét. Rosszabb esetben majd azt lesik mikor halsz meg, és megpróbálják elszedni a gyerektől az örökségét.
2016. okt. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!