Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, ha nálunk van...

Mit csináljak, ha nálunk van egész héten az unokatestvérem és már herótot kapok tőle?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem 3 éves és vasárnap megy elvileg haza és nem tudom, hogy birom ki még addig. Egész álló nap orditozik meg rohangál, nem képes 5 percre leülni megnézni egy rohadt mesét, szerintem hiperaktiv. Állandóan játékból ütöget meg tép mindenkit, ha rá merünk szólni, vagy meg se hallja, vagy ha erélyesebben szólunk, akkor már úgy ordit, mintha vernénk...

A legrosszabb, hogy berakták hozzám, hogy nálam aludjon, amig itt van és esténként másfél órahosszáig könyörgök neki, hogy aludjon már, raktam be neki ilyen lassú, altatós zenéket is, de úgy se birt elaludni..És az éjszaka folyamán többször is felkelek arra, hogy álmában rugdos meg úgy szétterpeszkedik, hogy ilyen 30 cm-re vagyok beszoritva, pedig franciaágyam van. Ha megpróbálom arrébb rakni, felkel és vinnyog, hogy nem hagyom aludni.

Nem elég, hogy még este is velem alszik, nap közben is egész nap nekem kell vele játszanom, ha bemegy nővérem szobájába, kiküldi, hogy jöjjön hozzám játszani és mást se hallok egész álló nap, csak hogy "Nézd, nézd!!!", meg hogy ide menjek meg oda menjek, ha megmondom neki, hogy elfáradtam a játékban és üljünk le egy kicsit, hisztizik...

Qrvára nem úgy terveztem az őszi szünetemet, hogy 0-24-ben egy 3 évesre fogok vigyázni. Ahogy visszamegyek hétfőn, rögtön 3 tantárgyból doga, plusz az emelt kémiás tanárunk kiadta házinak, hogy oldjunk meg 3 régebbi emelt kémiás érettségi feladatsort és majd meg fogja nézni és még egy db szót se tanultam meg a feladatsorokhoz se kezdtem még hozzá, mert az unokatesóm állandóan a nyakamon van és úgy kell eldugdosnom előle a tankönyveimet meg a füzeteimet, mert bármit talál, mindent összefirkál.

Ha mondom anyáméknak meg nővéremnek, hogy ők foglalkozzanak már vele, le vagyok oltva, hogy nővérem dolgozott és fáradt, anyám meg "egész nap" csak főzött, miért nem birok ennyi terhet levenni a válláról?..

Hogy értessem meg velük, hogy nekem is kéne tanulnom meg hogy szeretnék egy kicsit egyedül is lenni? Mert ez a gyerek tényleg a nap minden órájában velem van, még ha wc-re megyek, akkor is jön utánam és az ajtón keresztül beszélgetnem kell vele -.-

18L


2016. nov. 4. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Ha már rád sózták-vidd ki egy kicsit a friss levegőre, hogy kirohangálja magát. Attól hogy nem ül órákig a tv előtt, még nem hiperaktív.

Adj neki papírt, amire rajzolhat.

Van neki valami játék?-baba, építőkocka, labda?

Menj el egy barátnődhöz tanulni.

Reggel segítsetek anyukátoknak megfőzni, utána pedig vigyázzon ő a kicsire, míg te tanulsz.

2016. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Miért van nálatok? Kicsit azaz érzésem, hogy rátok sózták őt.


Menj el jó messzire boltba és hagyd hátra a lakásban a tesót.

2016. nov. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Nagyszülők vannak? Ha igen, oda is átmehetnél tanulni, vagy beülsz egy könyvtárba. Anyukád elvihetné őt az utcára, hogy neked is nyugtod legyen.
2016. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
És az ő szülei hol vannak? Miért van nálatok a gyerek szünetben, ha nem ér rá anyukád foglalkozni vele?
2016. nov. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha teheted zárkózz be, rakj valami nem figyelemelterelő zenét, hogy ne halld az ordítozást és tanulj. Ha ezt nem érti meg anyud akkor így járt. Csináld úgy, hogy neked jó legyen. Vagy esetleg kelj ki magadból, hogy eddig te vigyáztál rá, de neked is van dolgod, foglalkozzon a kicsivel más.
2016. nov. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Reggel kelj fel korán, a kissrác előtt, és menj el a könyveiddel a hónod alatt otthonról. Be tudsz ülni egy Mekibe vagy hasonlóba, később meg egy könyvtárba, és tudsz tanulni.

Ha a szüleid hisztiznek, akkor megmondod, hogy tanulnod kell, mert nem akarsz három egyessel indítani. Gondolom ők sem dicsérnének meg érte. Megmondod, hogy este hatkor mész, és kézcsókom.


A gyereket nem te vállaltad, nem te ajánlottad fel, hogy nálatok lehet, akkor foglalkozzon vele az, aki ezt a felajánlást megtette! Ez így nem igazságos!


Anyádtól meg kérdezd meg, hogy amikor ti voltatok 3 évesek, ti melyik rokonnál voltatok, amíg ő főzött? (Mert ez csak egy nagyon sza.r kifogás, hogy ne kelljen a kisgyerekre vigyázni, és rád tudja hárítani. Nekem három gyerek van, mégis tudok tőlük főzni!)


Ne hagyd magad ennyire bepalizni! Biztos, hogy lesz belőle ordítozás, meg vita, de ha most nem állítod ezt le, akkor a téli-, tavaszi- és nyári szünetre is megnyered magadnak. Anyád könnyen fel tudja ajánlani, hogy "persze, hozzátok csak át, nem okoz gondot", ha utána meg egy percet nem foglalkozik vele.


Egyébként kíváncsi lennék rá, hogy állna a szája, ha mondanál egy ilyet, hogy "jó, hogy itt volt kicsit, most már egészen biztosan tudom, hogy soha az életben nem akarok gyereket, és már tudom, hogy rád se számíthatok majd, ha segítség kell".

2016. nov. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Kinek a felvetése volt, hogy nálatok legyen és mi az oka? Úgy lenne igazságos, hogy mindenki kivegye a részét a felügyeletből, te is, anyád is, tesód is, ne csak egy ember dolga legyen. Mondd meg a családtagjaidnak, hogy szünet után három doga, nem tudsz tanulni a gyerek miatt, valaki igenis vegye át egy időre, viszont te lépj le valahová tanulni, mert ha nem, úgyis zavarni fog.
2016. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Én megfogtam volna magam és elhúztam volna máshova tanulni.
2016. nov. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Most aztán elgondolkodhatsz arról, hogy akarsz-e majd saját gyereket.
2016. nov. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem nem egy 18 éves gyerekre kellene bízni ezt a már most elrontott csöppséget, mikor ott van a család többi tagja is, akik lerázzák magukról, mint a rongyot...
2016. nov. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!