Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek helyre lehet...

Szerintetek helyre lehet hozni ilyen rokoni kapcsolatot?

Figyelt kérdés

20-30 év kövzöttiek vagyunk. Nekünk van családunk, házasok vagyunk 1 gyerekkel, x család is házas gyerek nélkül. Rokoni szálat nem akarok ecsetelni, de hiába próbálkozom, párom már rég feladta, sose jönnek át. Egy városban lakunk közel is, de nem is érdekli a gyerekünk se "x családot". Nos a vicc az egészben,hogy ez eddig ok is, de mikor hazamegyünk, rokonokhoz stb. Akkor úgy megjátszák, hogy jajj de cuki stb, de okos megy ez az egész becsapva a rokonságot a gyerekemet. Mindig valamilyen indokkal lemondják a találkozót ( ált. Fejfájás, de ez már betegség lehet akkor, ha ennyiszer fáj)... Sose érnek rá szombat este se, mert elfoglaltak (ott egyik fél tanul, másik dolgozik, nálunk mindketten tanulnuk + egyik fél dolgozik és diplomázunk idén és nehéz szakon vagyunk, tehát nekünk is van dolgunk, csak én már az illem miatt is hívom őket)

volt anno pár éve,hogy én beszélgettem nyári melóhelyen velük, kiszolgáltam egy vendéget, mire visszaértem ahol ültek, eltűntek....erre köv. Nap hallottuk vissza egy (rokontól), hogy mi miért nem beszélgetünk velük?

És csomó ilyen van, minket lenéznek( pedig az említett szak amire járunk marha nehéz, tehát nem tudom mire fel) eléggé egy álképet mutatnak magukrol. Külön az egyik fél még kezelhető, de ha ott a párja teljesen más lesz. Megy a versengés, ki kinek vesz drágább ajándékot, ki mennyit keres....én nem tudom, de ez lassan általános iskola szint, mi ki is szálltunk ebből. Mi nekünk van gyerek oda kell a pénz. Nagyon rosszulérzem magam emiatt, gyomorgörcsöm van ha haza kell menni,ugyanis ezt nem lehet helyrehozni...nekünk az az elv., hogy csöndbe maradunk, mert mimrt jó árulkodni? De én ezt nem bírom már.idegileg ki vagyok.rokonok meg lehiszik, hogy tényleg ilyenek és néha mi vagyunk a "csúnyák".

Nem tudunk velük beszélni....mit mondjunk? Ne legyetek már képmutatóak és ne hazudozzatok? Tehát elég rossz ügy. Sokan mondták ami nem megy nem kell erőltetni, de ezt sajnálom, hogy gyerekem, nem fogja tudni ki az "x család". Van sok barátunk tehát sok emberrel találkozik. Okos ügyes gyerek nem sír, igazi gyerek példakép...de nem is kérdeznek...rokonoknál meg megy: neked van a legügyesebb , legokosabb, hogy hallják a rokonok is.egyikük mondta, hogy már így beszél...erre én: hát már 2 hónapja( kb akkor látták 5perce 1 hónapja)

megy az egyás puszilgatása, jajj, de ügyes vagy, de okos vagy. Na ez elmg összetett, tehát tudnék még írni,de ennyi.



2016. nov. 9. 14:14
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
92%
De,miért kell erőltetni a találkozást? Tisztán látszik,hogy ők nem akarnak.Igen ,otthon meg mond meg ,hogy képmutatók,aztán ennyi.Én is utálom ha valaki rámerőszakolja magát.
2016. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
ja de akkor meg az menne,hogy mi nem hívjuk őket...érted? Tehát ilyenek...nem arról van szó,hogy erőltetni....mondom rokonok előtt meg megy a jajj hogy vagy ...ez a báj csevej
2016. nov. 9. 14:24
 3/51 A kérdező kommentje:

nem azt akarom,hogy minden lépését lássák a gyerekemnek, hanem ne beszéljünk meg úgy találkozót, hogy ok megyek 5-re és még nekem kell felhívnom,hogy hol van, mert cseszett mondani,hogy nem ér rá...meg fáj a feje....

Ha alapból látszódna, hogy rokonoknál se menne a bájcsevej nem érdekelne, de ördögi kör...én nem akarom ráerőltetni,de a hazugságot és a képmutatást nem tolerálom ennyi.

2016. nov. 9. 14:27
 4/51 anonim ***** válasza:
90%

Ha lenne eszed, akkor nem hívod öket, és nem foglalkozol azzal, hogy ehhez ki mit szól.


Amíg olyanokon töröd a fejed, hogy a "rokonság" mit szól, addig nem is érdemes tanácsot adni.

2016. nov. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

hát te nem vágod a rokonságot.... Ha lenne eszem, pont ,hogy van mert illedelmes vagyok és nem ümpmutató...nem szeretem ha valaki ilyen...lehet te is ilyen vagy?

Aki ilyen helyzetben van az tud erre tanácsot adni te biztos nem kösz

2016. nov. 9. 14:31
 6/51 A kérdező kommentje:
leszarni a rokonságot...amikor mi vagyunk helyettük lecseszve kösz...látom átérzed a dolgot.... Terhes vagyok 7. Hétben, mikor 2 éve bejelentettük, látszott az arcukun az undor( látszott az a: most ők lesznek előnyben gondolat...pedig nem is akartunk ilyet, csak gyereket)...nekik muszáj lesz ismét elmondani, mert közeli rokonok, én meg félek kb... Érzed milyen szar, hogy valaki nem örül a gyerekednek ,közeli rokon mert megy a versengés? Féltékenyek kb. A gyerekünkre, mert vele foglalkozik sokszor a rokonság....
2016. nov. 9. 14:35
 7/51 anonim ***** válasza:
94%
A kiírt kérdésedre először akartam válaszolni, aztán elolvastam a kommentjeidet és már nem akarok.
2016. nov. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
jó oké látom mennyi segítőkész ember van itt... mert mi a baj? velem van a baj, mert engem vágnak át? engem húznak le? én helyre akarok hozni egy rokoni szálat nem lerombolni és nem utálni egymást...
2016. nov. 9. 14:43
 9/51 anonim ***** válasza:
80%
Ha,egy közeli rokon,ennyire nem akarja látni a gyermekemet,akkor engem az a rokon nem érdekel többet. Te,ahogy látom,ugyanúgy versenyzel,mint ők.Az meg kit érdekel,hogy a rokonok mit mondanak? Ahol nem kíváncsiak rám,oda nem megyek és kész. Velem sógornőm játszotta ezt,állandóan jött volna a nyakamra.
2016. nov. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
81%

A 7-es hozzászólásomat a kérdező privát kérésére szeretném azzal kiegészíteni, hogy a problémát megoldhatatlannak látom.


... és még annyit kedves Kérdező, hogy a 9-es választ nem én adtam, annak ellenére, hogy az a válaszoló is 81%-os.

2016. nov. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!