Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan ignorálhatnám szeretett...

Hogyan ignorálhatnám szeretett rokonaim beszólásait, amiért nem szeretek bulizni?

Figyelt kérdés

Fura kamasz voltam - legalábbis a családom szerint. Nem vonzottak a discok, nem cigiztem sosem, nem ittam és nem is iszok alkoholt (nem ízlik és méregdrága, nem sok előnyét látom).

Sosem volt sok barátom, de magányos se voltam, pár emberhez álltam csak közel. Eljárákálni sem járkáltam esténként, 8-ra mindig szerettem hazaérni, de a délutánokat mindig valamelyik barátnőmmel (vagy többel) töltöttem.

18 éves korom óta van egy komoly(abb) kapcsolatom is. Most egyetemre járok, jól tanulok, diákszervezetekben is benne vagyok, van egy kis munkám is (havi 10 óra kb, de én élvezem, jófejek a munkatársaim is).

De amúgy extrovertált vagyok, csak bulizni meg jópofizni nem szeretek.


A családom (sok unokatestvér, nagynénik, nagybácsik, öcsém) azonban folyamatosan bszogatnak, egyre többet. Hogy én mindig otthon ülök (mint látjátok, nem igaz), karótnyelt vagyok (mindezt azért, mert nem szeretek táncolni), meg fogom bánni ha nem iszok alkoholt, kimaradok a legjobb dolgokból.

Komolyan, mintha az élet csúcsa a 15-25 év közötti lerészegedős esték lennének.

Próbáltam elmagyarázni nekik, hogy nekem így jó, de mintha a falnak beszélnék...


Hogy "engedjem el a fülem mellett", hogy ne tűnjek bunkónak, aki nem válaszol?


2017. ápr. 9. 20:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok egyébként és lány.
2017. ápr. 9. 20:42
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Ilyenkor kell a szeretett rokonaidnak felhozni valami olyan kényes témát, amit nekik fáj hallani. Ha például van köztük egy túlsúlyos, kérdezd meg tőle, hogy áll a fogyókúrával és az edzéssel.
2017. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#3 Neked mi a bajod? Ne az én kérdésem alatt vezesd le a frusztrciódat légyszíves. Ezek magyar szavak, teljesen beépültek a nyelvbe - az más, hogy nem magyar eredetűek.
2017. ápr. 9. 21:14
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerencsére a magyar nyelv fejlettebb körökben már túlnőtt a rovásíráson meg a szegedi tájszóláson.


Kedves kérdező, más családokban meg azért megy a hiszti, ha a kamasz iszik, bulizik, cigizik... ha sok pénzt keresel, azért szólnak be, ha csóró vagy, akkor meg azért. Ha van valakid és már szexeltek, az is baj, ha 18 éves korodig szűz maradsz, az is. Sosem lehet az egész családnak megfelelni.

A megoldás az, hogy tekintélyt szerzel. Azt kell elérned, hogy eleve ne merjenek beszólni neked vagy faggatni az életedről.

2017. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Én is hasonló jellem vagyok/voltam mint te. Én mondjuk néhány alkalommal eljártam este bulizni, mert oké hogy nem vonzott a dolog de legalább kipróbáltam hogy milyen hogy mégis tudjam mit hagyok ki és miért. Őszintén szólva az a pár alkalom nekem elég is volt ebből, én nekem másfajta szórakozásaim voltak társasággal persze amit ezerszer jobban élveztem.

Én jelenleg már sehova sem járok, barátaim lemorzsolódtak sajnos, de így is van azért elfoglaltságom bőven.


Őszintén én örülnék ha nekem ilyen barátnőm lenne mint amilyen te vagy. Engem is piszkálnak hasonlóan hogy miért nem járok el meg mi a bajom ezekkel a bulikkal. Sokszor nekem is mondták hogy engedjem el a fülem mellett és csak mondjak valamit hogy ne legyek bunkó, de neked mondom hogy az sem jó ha sokáig hebegsz habogsz valamit, néha bunkónak kell lenni SAJNOS hogy egyesek megértsék a miértjét a dolgoknak. Sajnos ki kell nyitni néha rendesen a szánkat és kerek perec oda kell vágni a dolgokat. Persze amikor kinyílt a pofám mindenkinek majdnem leállt a légzése, de amikor tele lett a fas zom akkor kimondtam a dolgokat hogy most már unom hogy állandóan fárasztanak a hülyeségeikkel, persze sokan nem értenek meg, nem is várom el csak hagyjanak békén semmiről nem vagyok lemaradva. Sokszor sajnos keménynek kell lenni, bár tudom hogy nem akarsz bunkó lenni, de akárki kérdezi először mondd el normálisan egyértelműen hogy mi az oka ennek, és ha nem ért belőle akkor kicsit keményíts be azzal hogy neked így jó, és neked ez az egyéniséged te így érzed jól magad és nem akarsz olyan lenni mint mások, mert te ettől leszel egyéni. Arról nem is beszélve hogy örüljenek annak hogy te nem alkoholon, cigin és drogon élsz és erre vered el a pénzed feleslegesen. Az ilyen emberek mint te több megbecsülést érdemelnek.

2017. ápr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Ez van, ilyenek. Amúgy neked még szerencséd van, vannak barátnőid, kapcsolatod, akik elfogadnak és szeretnek és ami fontos hogy így érzed jól magad. Nekem pont ezért nincsenek barátaim, mert aki már nem szeret inni meg bulizni azt már tágra nyílt szemekkel kell lenézni és bsztatni. Pont ezért nem is merek nyitni soha senki felé, hisz annyiszor megkaptam már ezt a sok buta embertől... Ismerem az érzést, ne foglalkozz velük. 21/F
2017. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

háát.. alkoholt nem az ízéért iszunk..

Amúgy, ha mindenki ezzel jön (mármint, hogy karót nyelt vagy és otthonülő) akkor nem lehet, hogy valamilyen szinten igazuk van? Kétlem, hogy a 0 alkohol és a kevés tánc miatt cseszegetnének téged állandóan, főleg, hogy a leírás szerint különböző korú/nemű emberkék teszik rád a megjegyzést.

De, ha ennyire sértőnek és bunkónak veszed a megjegyzéseiket, akkor miért próbálsz "kedves" maradni? Kapd fel a vizet, legközelebb már nem fognak vele cseszegetni.

2017. ápr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

A férjem is hasonló típus, bár őt elmondása szerint nem piszkálták ezzel. De ha piszkálták volna, akkor sem nagyon törődött volna vele.

Mondjuk ő azért megpróbálta. Elment a többiekkel bulizni, este tizenegykor meg azon kapta az apja (ő mesélte nekem), hogy ül a szobájában és olvas. "Hát te, fiam, mit keresel itt?" - kérdezte. "Meguntam és hazajöttem." - jött a válasz.

De az is igaz, hogy ennek ellenére voltak, vannak barátai, nyugisabb leülős, beszélgetős összeröffenésekre mindig nyitott volt, még ha nem is ivott ilyenkor túl sok alkoholt, és soha nem nézett ferde szemmel azokra, akik szeretnek szórakozni járni. Talán pont emiatt nem bántották túl gyakran, de ha személyes támadás érte, mindig nyugodt tudott maradni, egész egyszerűen mert nem érdekelte sose a mások véleménye. Ha viszont nagyon bunkón szóltak hozzá, akkor minden lelkiismeret furdalás nélkül válaszolt hasonló stílusban. Szerintem ez nem gáz, mert sajnos van, aki tényleg csak ebből ért.

2017. ápr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én is kipróbáltam, különben honnan tudnám, hogy nekem nem tetszik? :)


Később reagálok majd még azokra miket írtatok.

2017. ápr. 10. 12:20
 10/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem lehetsz valami jófej, ha lepontoztad a válaszomat. Én nem bántottalak a kérdésemmel, kizárólag a segítő szándék vezérelt, de ezek után kételkedem abban, hogy nem jogos-e, hogy mindenki karótnyelt hülyének nevez a környezetedben és folyton piszkálnak.
2017. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!