Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha a gyerek nagykorú és...

Ha a gyerek nagykorú és tartás díjat fizet az apja a diploma megszerzéséig, de elköltözik az anyjától, aki eddig a tartásdíjat kapta, kell e mindkét szülőnek fizetnie amíg a vizsgákat meg nem szerzi, vagy csak tovább az apának?

Figyelt kérdés
2018. júl. 12. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Csak annak, akit a bíróság tartásra kötelezett. Anyádtól egy fillért se fogsz kapni(ha ő úgy akarja)
2018. júl. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez aranyos volt köszönöm,én 42 éves dolgozó nő vagyok csak egy kérdést tettem fel ami egy barátnőm férjét illeti! 😂
2018. júl. 12. 21:48
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha a gyerek elköltözik az anyjától, akkor már az apjának sem kell fizetnie, nem hogy az anyjának.
2018. júl. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Ha a gyerek dolgozik egyetem mellett, akkor már apuka sem köteles fizetni.

Ha anyuka fizeti az albérletet/koleszt, akkor kaphatja továbbra is ő, megállapodás kérdése, hogy anyuka vagy a gyerek kapja a továbbiakban.

2018. júl. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A gyerek tanul,nem dolgozik,és a barátjához költözött,aki dolgozik!Az apjának innentöl kezdve a gyereknek kell utalni,nem az anyjának?
2018. júl. 12. 23:06
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha 25 év alatti, nappali tagozaton tanul, akkor jelen esetben mindkét szülőt kötelezhetik rokontartásra.
2018. júl. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az apjának innentöl kezdve a gyereknek kell utalni,nem az anyjának?"


Megállapodás kérdése. A gyerektartás alapvetően az anyának jár, mert ő tartja el a gyereket. Ha nem dolgozik, akkor még mindig anyuka hivatalosan az eltartó.

Viszont nyilván praktikusabb, ha a lány kapja, meg lehet tehát állapodni ebben.


Plusz, ha a leányzó elmúlik 25 éves, akkor már nem jár neki semmi. Meg akkor sem, ha bukdácsol, ismételget (bár gondolom, akkor jogi útra kell terelni, nem mondhatja apuka, hogy sz*rul tanulsz, nem fizetek).

2018. júl. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért pontozták le a válaszom? Én ugyanígy vagyok, mindkettőjüknek fizetni kell, bírósági döntés alapján, 25 éves koromig, ha nappalin tanulok.
2018. júl. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bakker, ha egyetemre beiratkozik kell egy saját bankkártya, mint remélem sajátja lesz.
2023. febr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!