Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy kell megértetni a rokonok...

Hogy kell megértetni a rokonokkal, hogy nekem nem kell család?

Figyelt kérdés
Teljesen mindegy, hányszor mondom, hogy ki nem állhatom a gyerekeket, a családom női tagjai állandóan beszólogatnak, hogy "fog ez még változni". Hogy kéne elérni, hogy felfogják, hogy nem fog?
2018. aug. 29. 15:21
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
90%

Én is kaptam az ívet huszonévesen, aztán mégsincs gyerekem, pedig 46 vagyok.

Sajna egy 15 éves párkapcsolat is dugába dőlt, mert az exem, akkor még párom akart, de nem lett. Én nem akartam, csak nem voltam ellene. Azóta ő szült is már.


Amikor engem csesztetnek ezzel, akkor azt szokom mondani, hogy "mikor és milyet kakáltál utoljára?" Erre az a válasz, hogy de indiszkrét vagyok, mire én: "bocsi, nem én kezdtem". Enyhébb esetekben meg azt szoktam mondani, hogy ez az én dolgom, és nem ártok vele senkinek.

2018. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
71%

Én elmondtam a valós problémákat, az ország helyzetét, és csendben maradt mindenki.

Először legyen élhető ország, jó fizetés, ugyanazon munkáért miért kap többet az Amerikai vagy Nyugati kollégám és ugyanúgy jár éjszakára is, mégis én 200e ft-ból számolgatok 26 évesen, a k***a anyjukat azt.


Elég a meglévő generációnak szenvedni, meg kell nézni a középkorúakat negyede alkoholista, feszült ember, a kialakult helyzet miatt, én nem lennék képes egy gyerek életét elrontani hogy ilyen szegénységbe születik.

Mára a gyerek kiváltság lett, aki ezt kifogásolja az már csak kötelességből vállalja.

2018. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
99%

“Hogy kell megértetni a rokonokkal, hogy nekem nem kell család?”

Sehogy. Bele se kezdj ilyen parttalan vitákba, úgysem vezet sehová.

2018. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
27%

15:29

Ez nagyon nagy tulzas. Kepzeld, tolunk keletebbre meg ilyen berek sincsenek, ok meg a mi magyar berunket irigylik.

Szerinted a magyar vagy azalatti szinvonalon nem lehet nornalis gyereket felnevelni?

Igenis van nalunk szegeny reteg, de alapvetoen nem vagyuno szegeny orszag, ez meg mindig Europa, meg ha ott a vegen is vagyunk eletszinvonalban.

Gondolom, ha gyereket szeretnel, azt nem egyedul tenned. Ha te 200 ezret keresel, es mondjuk a parod is, ne mondd nekem, hogy 400 ezerbol nem tudsz fenntartani egy haztartast es felnevelni egy gyereket.

Kepzeld, ha a a gyereked meg tanulna ia rendesen, akkor a 200 ezer csak a kezdofizuja lenne.

Nem lehet mindenki diplomas, de te csak kifogasokkal jossz, ez inkabb onamitas.

2018. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 Metionin ***** válasza:
91%
Nem kell megérteniük. Nekik ehhez semmi közük. Ha még nem jöttek rá, akkor tájékoztasd őket erről.
2018. aug. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
78%
en a helyedben azt mondanam hogy persze persze, gunyos fenhangon. vagy hogy majd akkor terjunk ra vissza mikor mar valtozott. :D Gondolom meg fiatal vagy, es ha tenyleg nem lesz gyereked ezek a nok 30as eveidben meg durvabban rad akarjak majd tukmalni, mer befogjak latni hogy nem lett igazuk , es nem fair, hogy ok elbasztak az eletuket, te meg nem.
2018. aug. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
86%
Én ilyenkor úgy csinálok, mintha nem hallanám amit mondanak. Ha nagyon rákérdeznek, akkor "ja jövőre". Azt le is van zárva.
2018. aug. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell megértetni.

A felnőttség ott kezdődik, hogy nem akarod lenyomni más torkán mindenáron a saját dolgaidat.

Kérdeznek, válaszolsz. Erre azt mondják, hogy "meg fog változni", te meg azt, hogy majd meglátjuk. És ennyi.

2018. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem, a felnőttség ott kezdődik, hogy a sarkamra állok (még csak próbálkozom) igenis lenyomom a torkukon, és nem hagyom, hogy éjjel-nappal zaklassanak, hogy "Mikor mész már pasizni?" mikor mondtam már, hogy. nem. fogok.
2018. aug. 29. 16:09
 10/40 anonim ***** válasza:
83%

9

Nem. Az nem felnőttség, hogy "lenyomsz valamit a torkukon". Érettség és intelligencia kérdése, hogy ráébredsz: nem kell mindnekivel mindent megbeszélni, nem kell mindenben csatát látni, erőszakoskodni, lenyomni a torkán.


Ez nem háború, az isten szerelmére. Nem szeretnék erről beszélni és ennyi. Az felnőttség.


A torkon lenyomás meg az erőszakos letorkollás, mert csak, na, az nem felnőttség.


A felnőtt ember nem akar minden csatát megvívni, mert pontosan tudja, hogy energiapazarlás, és nem oszt, nem szoroz mások véleménye.

2018. aug. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!