Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Előreláthatólag lesz nálatok...

Előreláthatólag lesz nálatok a karácsonyi családi összejövetelek alatt kisebb-nagyobb veszekedés?

Figyelt kérdés

Avagy szokott lenni?

A tv és a rádió is többször bemondta, hogy a -megkérdezettek szerint- a magyar családok kb. 60%-ánál szokott ez előfordulni.



2018. dec. 24. 10:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem szokott és előreláthatólag nem is lesz.
2018. dec. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Amióta nem élünk együtt a családdal, hála a jó égnek nincs annyi konfliktus. Ameddig ott laktam, olyan dolgok miatt is leordították a fejem, hogy 2 percre bent hagytam a törölközőt a fürdőszobában, amíg kimentem a kamrába új samponért, mert az zavarja apámat, aki épp akkor akart bemenni zuhanyozni, pedig meg volt beszélve, hogy akkor én megyek hajat mosni.
2018. dec. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokott, nem is lesz. Max, ha előkerül a politika, akkor van szóváltás, de akkor sem személyeskedés, csak az eltérő világnézet ütközése.
2018. dec. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk tavaly volt egy nagyobb veszekedés amikor a lánytesóm apámat annyira felidegesítette a hisztijével hogy apám akkor a méreg miatt mindenbe belekötött, még abba is ha egy díszt picivel belülre tettünk a faágon mint ahogyan kellett volna.

De akkor előzményei is voltak a dolognak, több hónapja ketyegett már ez a bomba, és akkor robbant. Nekem is nehéz időszakom volt, akkor én sem fogtam vissza magam, volt balhé bőven részemről is. Igaz hogy a tavalyi szentesténk az ezzel teljesen tönkre lett téve mert mindenki duzzogott, meg morgott, nem is volt ünnepi hangulat. Én el is mentem itthonról, inkább autókáztam a környéken, a kihalt településeken ahol mindenki otthon ünnepelt már javában, de jól is esett nekem, azzal megnyugodtam. Aztán utána lévő napokba már mindenki lehiggadt és baromi nyugodt volt az egész ünnepi időszak. Az akkori hatalmas balhéval mindenki kiengedte az összes feszültséget, akkor aszó szerint minden kijött, és utána olyan nyugi volt hogy fel sem fogtam.

Nálunk a veszekedés nem jellemző, nem véletlen szeret a barátnőm is velünk karácsonyozni, mert az ő családjába amit leművelnek ilyenkor az kész. Olyankor már az is baj ha többet pislog az ember.

2018. dec. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az exeméknél akkor kezdődött el a napi -meg a karácsonyi- balhé, amikor előkerült a pia.

Versenyt ivott az anyja, az apja meg a nagyanyja.

A nagyapa nem ivott, viszont bagózott és az udvaron ordítva szidta a rendszert, meg mindenkit aki elhaladt előttük az utcán.

2018. dec. 24. 11:44
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

A szüleim régen gyakran összevesztek karácsonykor. Szerencsére mostanra már sokat fejlesztettek a kommunikációs és önismereti képességeiken, és így kevésbé fajulnak el a konfliktusok. Az elfogadás eddig is megvolt, sőt az igényeit is mindenki elég jól ki tudta fejezni, inkább azzal volt a gond, hogy az ember nem is ismeri mindig fel, hogy mi a baja, és a körülötte levőket okolja azért, mert rosszul érzi magát. Az egyik családtagot az nyomasztotta, hogy karácsonykor kötelező boldognak lenni, és ettől régebben eléggé rosszul érezte magát, de ő se tudta, mi a baj. Most már az illető lényegében teljes karácsony-felmentést kapott, de persze ő se várja el, hogy a család többi tagja élére állítsa a lakást. Valamekkora plusz stresszt így is okoz a karácsonyi felfordulás, de szerencsére mostanra elég jól sikerült belőni, hogy mi az, ami nekünk tényleg fontos, és mit csináltunk csak azért, mert szoktuk, pedig senkinek se fontos.


A nagyobb családban sem szokott lenni veszekedés (bár velük általában később találkozunk, szenteste a szűk családdal ünneplünk). Ezeken az összejöveteleken azért gyakran megtartom magamnak véleményemet, éppen azért, mert nem vagyok meggyőződve az összes családtag vitakultúrájának szintjéről.

2018. dec. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk pont ezért 3-4 évwnte ül össze a családi kör, mivel 2 éve a rendőrséget is kihívta ránk a szomszéd. Folyamatos a veszekedés, heves természetű mindenki a családban, és mindenki nehezen felejti el a sérelmeket, így következett az, hogy felindulásból A Bnek vágta a komplett karácsonyi terítéket és már emelte a széket hogy agyonveri. A politika folyamatosan feljön, ott mindenki sorosbérenc és k”csögfideSSes, nem is próbáljozok belefolyni ebbe. 3 évente bőven elég ez, addig lehiggadunk annyira, hogy nem utáljuk annyira a másikat. Próbáljuk nem megfojtani egymást de esélytelen. Nálunk tényleg ilyen amerikai filmbe illő veszekedések vannak, attól is repül a tányér ha a megbeszélt süti helyett más lett hozva mert épp nem volt mondjuk túró.

Ettől eltekintve szeretem a családom, és szegény nagyanyámat sajnálom egyedül a történetben, mert ő csak össze szeretné hozni a családot. Összehozza végülis. 2 tanúvallomás között hogy miért repült ki unokabátyám komplett fogsora.

Egyébkènt ha nem ilyen családinösszejövetel van akkor nincs gond.

2018. dec. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Apropó nagymama.

Az ex nagyija ha beivott, összecsomagolta egy nagy batyuba a fényesebb lábosokat meg néhány régi retikült, és kiment a kaput rángatni miközben azt ordította, hogy őt itt fogva tartják, és meg akar innen szökni.

2018. dec. 24. 12:01
 9/17 A kérdező kommentje:

" 2 tanúvallomás között hogy miért repült ki unokabátyám komplett fogsora."


Nem semmi.

:)

2018. dec. 24. 12:02
 10/17 anonim ***** válasza:

7/9

Nem is tudom, megbotránkozzak vagy nevessek...

Ez tiszta vígjáték, bár gondolom neked nem vicces.

Hú...

2018. dec. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!