Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A páromat kihasználja az...

A páromat kihasználja az édesanyja mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval, a párom lassan 23 éves az édesanyjával él kettesben. Az édesanyjának van egy "kapcsolata" ami távkapcsolat..hol együtt hol külön igazábol eléggé komolytalan. A párom és az édesanyja között amolyan anyuci pici fia kapcsolat alakult ki az anyuka miatt. Borzasztóan ragaszkodik hozzá, ha nincs otthon vagy nálam van óránként ír neki hogy mizu vagy felhívja éppen mit csinálunk és stb. Miután összejöttünk pár hónapra rá furcsáltam egy két dolgot,például hogy a páromnál nincs pénz általában csak pár száz ft, és hogy nincs nála a bankkártyája pedig már 4 éve keres.

Egyszer arra lettem figyelmes, hogy az édesanyja visszaadja neki a kártyát, amikor rákérdeztem miért volt nála csak annyi választ kaptam, hogy hát közös kasszán vagyunk. Nem is gondoltam erre, nemis tartottam fontosnak. Később kiderült hogy az anyuka kezeli az ő pénzét is,az összeset, ezért nem volt soha a páromnál pénz. Igazábol mi soha nem megyünk sehova( nem mintha olyan nagy igényű lennék), mert mincs pénz benzinre. Az anyuka előszeretettel megy be a mellettünk lévő városba vásárolni, szétnézni, de ha mi szeretnénk menni jönnek az ellen érvek miért ne,és persze a párom hallgat rá és végül nem megyünk. Az anyukának van műszempillája,műkörme stbstbstb. Nem tudom,hogy én vagyok e ilyen buta, nekem iselváltak a szüleim édesanyámmal élek es a párjával de nálunk nem ilyen a helyzet. Az anyuka 40 éves,de teljesen jól elszórakozik a távkapcsolatával és nem gondol bele abba,ha nem szórakozna hanem keresne magának egy komoly kapcsolatot nem a gyerekétől kellene elvennie a pénzt és talán még gyűjthetne is a jövőre nézve.

Dióhéjban ennyi, kérlek írjátok le ti mit hondoltok erről mert szerintem ez nem egy normális dolog,és borzasztóan zavar.

Köszönöm, ha elolvastad.

19/L



2019. aug. 5. 21:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
Menekülj onnan! Az lesz, hogy anyós oda kölltözik hozzátok, vagy feléli a te pénzed is, a pici fia által!
2019. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%

Ez a srác vagy nem fog leválni az anyjáról vagy igen de nagyon sokára. Akár így, akár úgy, vagy tönkreteszi a kapcsolatotokat vagy megkeseriti a helyzetet. Nagyon fiatal vagy, nem lehet jó szivvel azt tanácsolni hogy éveket áldozz az életedből erre a helyzetre.


A kérdésedben tévedés hogy ragaszkodik, nem ragaszkodik hanem kontrollálja. Hosszas évek terápiája kell ahhoz hogy valaki egy ilyen helyzetből ki tudjon lépni, ha akar, és itt a srác egyelőre nem is akar, ha most azt hiszed hogy ráébreszted és segítesz neki, sajnos tévedsz, ez nem megy így :(

2019. aug. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonymousreview60 ***** válasza:
78%
Az előző kettő mindent elmondott.
2019. aug. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem használja ki, csak éppen nem engedi leszakadni, ami a leírtak alapján a fiú részéről érthető, nincs rá igénye.
2019. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
A barátoddal beszéltél már erről? Az a lényeg, hogy ő mit akar, nem az, hogy te mit tegyél! Mégis mit kéne tenned annak érdekében, hogy az anyja ne lopja el a pénzét?
2019. aug. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

És az anya nem is dolgozik?

Egyébként az első kettő mindent leírt.

2019. aug. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 acelsziv ***** válasza:
90%
Kuka a pasas. Sose válik le a csöcsről. Csak a baj lesz vele
2019. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez soha nem fog megváltozni. Sőt, sokkal bonyolultabb lesz. A párod önállótlan, függő. Te is bekerülnél

anyuci fennhatósága alá.

Menekülj, minél előbb.

Ennél csak jobb lehet. Az ilyen nem férfi, hanem fiú gyerek, soha nem számíthatsz rá semmi alapvető, a közös életetekre vonatkozó dologban. Mindenben az anyja dönt, az anyja osztja be a pénzét, ő dönti el, hogy mire költheti. Vagy elfogadod, hogy ez így lesz,

vagy már most lelépsz, mielőtt túlzottan beleszőnéd magad az életébe.

2019. aug. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Aki ennyire ostoba,hogy a saját keresetének sem tud rendelkezni,az szerinted majd egy családot fenn tud tartani? Főleg ha anyuka tényleg nem dolgozik. Vagy az is lehet,hogy a pasid annyira agymosottá vált,és mivel ebben él az elejétől fogva,azt gondolja,hogy ez a természetes. Na meg a kényelem...
2019. aug. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Sokszor szembeszáll az édesanyjával,de nem a pénz terén. Már kiskora óta csak az édesanyja neveli,mert az édesapja elhagyta őket és mivel ő nevelte szerintem ezt gondolja normálisnak. Nem is önállótlan mert soha nem lett igazából alá rakva semmi,mert mindenért megdolgozott,és ki is akar ebből lépni csak még nem tudott. De rengetegszer mondtam már neki,hogy ha egyedül élne esetleg akkor sokkal jobban kijönne pénzügyileg és ezt ő is tudja,csak mindig azt látom hogyha az anyuka kér tőle pénzt csak sóhajt egyet és oda adja. Nem akar már ezen vitázni,veszekedni,szerintem már eleget veszekedett vele ezen és beleunt. Egyébként az édesanyja is keres együtt kb. 400.000 Ft. De az édesanyja mindig ételre és stb dolgokra kéri,de a sminkekből és hasonló dolgokból mindig látom milyet vesz és én persze tudom az értéküket a párom viszont nem.
2019. aug. 6. 09:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!