Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el otthon, hogy...

Hogy mondjam el otthon, hogy elköltözök?

Figyelt kérdés

Anyámmal, mamámmal és bátyámmal lakok. Egyikükkel sem beszélünk.

Bátyámmal 10 éve nem beszélünk csak köszönünk egymásnak, anyám csak veszekszik és ordibál velem, újabban meg is pofoz ha úgy van, tehát már vele sem beszélek pár hónapja. Mamám meg csak egyszerűen nem folyik bele semmibe, de köszönésnél többet vele sem kommunikálok.


Úgy döntöttünk a barátommal, hogy hozzá költözök ahol tárt karokkal várnak.

Legszívesebben szó nélkül lelépnék egyik napról a másikra.

De emberileg több szorult belém szerintem mint beléjük, ugyhogy gondoltam illene mondani valamit, hogy mostantól nem látnak többé. Csak nehéz ilyen emberekkel, akikkel még soha semmit nem beszéltem meg (normálisan).


21/l



2019. aug. 6. 13:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudó elképzelni hogy működik ah együtt élés úgy, hogy nem beszeltek egymással....

Na mindegy. Este vacsora közben bejelented, hogy másnap elköltözöl. Ennyi.

2019. aug. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Ha ennyire rossz a viszony, akkor minek mondanál bármit is? Egy ködös reggelen átköltözöl a barátodhoz, kijelentkezel anyádék lakcíméről, és ennyi. Minek ezt túldramatizálni?
2019. aug. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha ilyen sz.r lenne az otthoni helyzet, én szépen csendesen feltűnés nélkül átpakolgatnék, aztán viszlát. Kíváncsian várnám, mikor tűnik fel nekik a hiányom.

Nagykorú vagy egyébként? Van munkád?

2019. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
bocs, a korod megvan.
2019. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
17%

Vigyázz!


A pasid bármikor lecserélhet, a családja szemében pedig egy ürítőlyuk vagy, amit éppen most használ a fiuk.


Az anyád, és a tesód, még ha nem is beszéltek, de MINDIG, a családod marad!



KOMOLYAN!


Amikor kirak a srác és/vagy a családja, akkor hová mész?

Utca? Munkásszállás?

2019. aug. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen van két munkahelyem is (diákmunka). Még egyetemre járok.


Első válaszolónak: ez nagyon jó ötlet, de nem is emkékszem mikor volt olyan hogy mi leültünk volna vacsorázni :D kb kerülgetjük egymást nem hogy egy szobában legyünk akár 5 percre...


Én is szivem szerint szó nélkül el mennék, csak ez az én lelkemet fogja nyomni mert nem bírom a konfliktust, a rossz kapcsolatokat és a lezáratlan dolgokat.


Én sem tudom elképzelni/ elviselni hogy úgy éljek a ,családommal’ hogy levegőnek nézzük egymást, pont ezért szeretnék lelépni.


Félek kicsit hogy anyám megint rámtámad mert nem fog tetszeni neki vagy valami.

2019. aug. 6. 13:59
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

És ha írnál nekik egy levelet?

Oda teszed jól látható helyre/kiragasztod falra, hűtőre, bárhová, ahol látják. Így el is köszönsz, meg is tudják,hogy elköltözöl, és ha akarsz még nekik valamit mondani, nem fognak/tudnak a szavadba vágni:)

2019. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%
Én is a levélre voksolok de abban azt is beleírnám, hogy mivel évek óta megszűnt köztetek a kommunikáció, ezért választottad a közlésnek ezt a formáját, mivel nem akartál szó nélkül elmenni.
2019. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
84%

"Félek kicsit hogy anyám megint rámtámad mert nem fog tetszeni neki vagy valami."


Legföljebb megmondhatod neki, hogy PONT EZÉRT menekülsz el abból a lakásból.

2019. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Szárazon, egy rövid mondattal közlöd, mikor épp egymás mellé keveredtek. Mondjuk, hogy rádtámad és nem fog neki tetszeni. És?

De ne jelentkezz ki otthonról, mert a pasival tényleg nem lehet biztosra venni a jövőt. Legfeljebb ideiglenes lakcímként jelentkezz be oda.

2019. aug. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!