Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan válhat valakiből...

Hogyan válhat valakiből magabiztos, erős, lelkes ember, ha egész gyerekkorában elhanyagolták, nem nevelték, nem adtak neki semmilyen visszajelzést?

Figyelt kérdés
Mert azt gondolom, hogy az életben az viszi valamire, aki képes lelkesedni dolgok iránt, meg tudja oldani, hogy kielégüljenek az igényei és jó az önbecsülése. Bennem ezek nincsenek meg, és nem működik az életem. Persze sokat csesztetnek azzal, hogy nem a szüleimet kéne hibáztatnom mindenért, de hát ami vagyok, ahhoz egy út vezetett, és nem tudok mit mondani, ha egyszer nem volt normális családi közeg. Soha nem éreztem azt, hogy figyelnének rám, a legfontosabb dolgok mindig kibeszéletlenek maradtak, úgy voltak vele, hogy nekem az lesz a jó, ha mindent megkapok anyagilag és ennyi. Most meg ott tartok felnőttként, hogy depressziós vagyok és el vagyok veszve. Természetesen a nőknek sem kellek így, amitől csak még rosszabb. Egy boldog évem nem volt fiatalként. Amennyire vissza tudok emlékezni, mióta kamasz vagyok, állandóan a szorongás, a kétely és a megfelelni akarás határozta meg az életemet. Napi 30 perc őszinte beszélgetés és pozitív visszajelzés a szüleimtől elég lett volna, hogy ma sikeres felnőtt legyek, azt gondolom. Most mit kezdjek magammal? Nincs senki, akihez odamehetnék, hogy "helló, te mit gondolsz rólam, jól csináltam ezt meg ezt, mik az erősségeim, mit kéne máshogy tennem, mi van bennem szerinted, mennyire vagyok erős belül" stb. Pszichológus sem. Az csak hallgat és hozzászól néha, de nem ítélkezik, márpedig nekem pont, hogy az kéne, mivel az maradt ki az életemből. A visszajelzés. Az érzés, hogy van egy közeg, ami engem jól ismer. Hullik ki az idő a kezemből, semmire nem tudom rávenni magam, rengeteget alszom, nem sportolok, és egyre távolabb kerülök attól, hogy normális kapcsolatom legyen, ami eddig még amúgy soha nem volt. Elegem van mindenből. Én adni szeretnék a világnak, de nincs miből. Nem tudok így élni, ez szégyen és nem normális.
2019. szept. 18. 15:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem azért, mert túlbonyolítom, hanem mert az emberi psziché bonyolult. Ha csak ennyi lenne a feladat, hogy "vállald fel az érzéseidet", akkor nem lennének boldogtalan emberek a földön. Az érzések nem racionálisak, nem elég, hogy belátok valamit, át is kell éreznem. Nekem pl. egy rohadt erős szégyenérzet és szorongás kapcsolódik sok mindenhez, ami másnak tök természetes. Nem tudod egyik napról a másikra felvállalni az érzéseidet, ha olyan közegben nőttél fel, ahol meg kellett tanulnod elnyomni őket, figyelmen kívül hagyni őket és erőszakot venni magadon.
2019. szept. 18. 22:58
 12/13 anonim ***** válasza:
54%

"Szüleimet se hagyhatom el csak úgy." - mi nem olyan egyszerű? Dehogynem az. Fogod magad, keresel egy albérletet, összepakolsz és elköltözöl. Ja, hogy akkor megszűnik az a vacak anyagi támogatás és nincs többé mamahotel, hanem dolgozni kell és önmagadat eltartani, ellátni? Hát igen! A felnőtt lét már csak ezzel jár.

Tudod mi a te bajod? Hogy soha nem kellett megküzdened semmiért, a feneked alá raktak mindent, ezért nincsenek céljaid. Tessék felnőni, és kilépni a komfortzónából.

2019. szept. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
54%
Mindent tudsz (nem olyan bonyolult az), csak akarni kell. A kérdésedet azzal zárod, hogy nem tudsz a régi módon élni - ezek szerint nem tudsz, de amikor felvetjük, hogy lépj ki, változtass, akkor jönnek a kifogások, hogy mért nem tudsz. De tudsz. El kell kezdeni. A saját érdekedben. Feltéve, hogy nem akarsz továbbra is ott rohadni, hanem végre el akarsz kezdeni önállóan, a magad szabályai szerint élni! Ahhoz kell a pszichológus, hogy ebben megtámogasson.
2019. szept. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!