Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljünk egy nárciszti...

H.o 00 kérdése:

Hogyan kezeljünk egy nárcisztikus anyát?

Figyelt kérdés
Bárki véleményét szívesen fogadom de ha van köztetek szakember örülnék ha adna pár tanácsot. Nagyon hosszú lenne itt leírnina próblémát. A rövid verzió annyi,hogy 30 éves nő vagyok aki 11 éve külön él a szüleitől. A mai napig nem tudok szabadulni az édesanyám elnyomása alól. Nem akarom teljesen kizárni az életemből biztos vagyok benne,hogy valahogy lehet kezelni ezeket az embereket. Előre is köszönöm a válaszokat.
2019. nov. 5. 21:12
1 2
 1/12 Savlekotő ***** válasza:
64%
11 év külön élésnél mi a lótúróval lehet vkit elnyomni?
2019. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Nekünk nagyon sok évtized alatt nem sikerült. Akit ő nevelt, az olyan lelkibeteg volt, hogy nem volt ereje az emberekkel való bánáshoz a csecsemőkora óta tartó lelki bántalmazás miatt. Amit én észrevettem, hogy a nárcisz csak az erőből ért. Fél attól, aki erősebb nála. Aki nagyobb indulatba jön, aki kidobja a szemtelenkedő rokont pl. Ezeket tiszteli, nem meri bántani többé őket. De nem ijedt hisztéria az, ami megijeszti, hanem fegyelmezett, mélyről jövő rémisztő, szervezett harag. Soha ne győzködj egy nárciszt, ne ígérj, ne fenyegess. Szóból, ÉRVBŐL nem ért a nácisz, kiröhög. Vagy erősebb vagy nála, és ráijesztesz, vagy nem tudsz hatni rá.
2019. nov. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelő néz utána a nárcisztikus személyiség jelentésének és amikor tudod már mit jelent gyere vissza véleményt nyilvánítani. De a kedvedért újra a kérdés Hogyan kezeljünk egy nárcisztikus anyát? Mivel nem tudod ezt értelmezni a hogy a "lótúróba".... szuper kérdésedre most nem válaszolnék.
2019. nov. 5. 21:37
 4/12 Savlekotő ***** válasza:
33%
Ha én vkit nem akarok az életembe az nem vesz részt benne és nem kell 11 év hozzá.. De ez a sült galamb generáció csak picsogni nyavalyogni tud és várni h majd más megoldja a problémákat..
2019. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Savlekotő ez szuper akkor azt ajánlom ne foglalkozz ezzel a sültgalamb generációval hanem éld boldogan az életed. Szerintem ne olvasgass ilyen kérdéseket ne kommentelj mert téged zavarnak ezek a kérdések a sültgalambokat pedig nem érdekli a véleményed.
2019. nov. 5. 21:44
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha nincs elég erőd határokat szabni, akkor zárd ki teljesen. Mást sajnos, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem tudsz csinálni. Mert ő ilyen, neked meg meg kell hoznod azt a döntést, hogy elviseled-e tovább vagy sem. Ezt a felháborodást meg hisztit pedig kezeltesd már ki, mert senki sem kíváncsi arra, hogy te is támadsz a legapróbb szarra is. Ez csodás kis örökség édesanyádtól. Mellesleg undorító, csak szólok.
2019. nov. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, a te idegeid sincsenek teljesen rendben, csak szólok. Minden apró szarra húsz körömmel ugrasz, gratulálok. Az egyik kommentelő csak példákat kért, azt is röviden lehurrogtad, mit vársz mégis? R..hadék egy természeted lehet neked is.
2019. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarom teljesen kizárni az életemből biztos vagyok benne,hogy valahogy lehet kezelni ezeket az embereket"

Nem lehet, tapasztalat. Ne várj még 30 évet arra, hogy erre rágyere.

2019. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom szó nélkül hagyni az itt megjelent válaszokat akkor sem, ha sok nappal ezelőttiek.

A kérdező feltett egy kérdést egy nehézségével kapcsolatban, ami a válaszolók számára tulajdonképpen semleges, hiszen a saját életével kapcsolatban kért segítséget. Erre a semleges kérdésre érdemi válasz helyett kapott egy elég cinikus visszakérdezést, amelyet teljesen helyénvalóan reagált le, hiszen a reakció, amit kapott, sem érdemi segítséget nem nyújt senkinek, sem a kommunikációt nem viszi/vitte előrébb.

Ezután „Savlekötő” újra betámadt, és egyetlen mondatában 4db nyílt sértés intézett nemcsak a kérdező, de egy egész „generáció” felé. Ezután kérdező visszadobta neki a labdát – teszem hozzá, tök jogosan -, és a vége az, hogy ő a hisztis, az idegbeteg és r…hadék természete van. Neki, aki feltett egy segélykérő kérdést, és pusztán visszautasította az öncélú támadásokat.

Emberek, nektek mi a franc bajotok van?

A 2. válaszadónak viszont itt szeretném megköszönni a hozzászólást, 40 évnyi tipródást, kínt és miértet sikerült néhány mondattal maradéktalanul megválaszolnia. Ha esetleg olvasod ezt a hozzászólást, és vannak/lennének ötleteid, hogyan lehet ezt ép elmével túlélni, hálás lennék én is a segítségért, mert pont egy évtizeddel hosszabb ideje szenvedek ugyanettől a problémától, és hiába minden erőfeszítésem, újra és újra a lejtő alján találom magam.

2019. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Sajnalom, hogy az utolso valaszolot kiveve rosszul reagaltak a problemadra. Sajnos, nagyon is tudom, mirol beszelsz. Milyen az, amikor a fizikai tavolsag sem akadalya annak, hogy lelkileg kicsinaljon.

Nem tudsz mast tenni, mint azt, hogy teljesen kizarod az eletedbol. ( ez nem csak a narci szulore, hanem minden ilyen ismerosre igaz)

Nárcisztikus anyam miatt vonzom ezt a szemelyisegtipust, tobbel volt “ szerencsem” az eletben. A reszleges kizaras nem mukodik, csak a drasztikus elhatarolodas.

Ha tudsz angolul, ajanlom a Quora “ narcissist mother” topicot.

2019. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!