Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy esne nektek ha a szüleite...

Hogy esne nektek ha a szüleitek a testvéred mindenbe tàmogatjàk anyagilag, te meg semmit sem kapsz?

Figyelt kérdés

Én segìtek a szüleimnek,mindenbe szàmíthatnak rám. A testvérem sose volt mellettük csak a sajàt dolgai fontosak. Mégis ő kap minden tàmogatàst,én semmit. .

Eddig nem is nagyon zavart,de most megtudtam,hogy egy nagyobb összeget kapott az évek alatt a szüleimtől..



2020. febr. 24. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Legközelebb irányítsd a szüleidet a testvéredhez, amikor segítség kell.

Persze hogy rosszul esne, biztosan berágnék miatta.

2020. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Ez mindig így van, aki segít azt le se sz..ják, aki meg a szülők felé se néz, azt támogatják. Egyetértek az első válaszadóval.
2020. febr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Első válaszolóval értek egyet. Ha segítség kell, majd küld őket a testvéredhez.
2020. febr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Leszarnám gyerekként(legalább felnőtt éveimben alázatosabb lennék, mert én szedem össze a pénz arra amire kell) felnőttként meg aztán még annyira sem érdekelne, mert a híres hírhedt emberek is megmondták ezelőtt 50-70 évvel is hogy sokszor csak magadra számíthatsz, de legalább az biztos.


Ez az egész jelenség olyan, mint amikor azon megy a marakodás hogy a nagyszülő melyik unokának ad egy 10-est 20-ast... Én pl elfogadom hogy tesóm unokahúga kap 2 havonta valamennyit, de cserébe a nagyszülőnél ott is ki van takarítva ahová Ő nem ér fel, nem tudja egyedül elmozdítani a TV-s szekrényt stb, ezzel nincs bajom, nem az én pénzem, és dolgozóként nem is várom el.


Mi egyenlően kaptunk anno 2-2 millió ft-ot, húgom egy részéből vette az első autóját, én meg hagytam a párnába bevarrva :)

2020. febr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Ahelyett hogy ide kiirnad egyoldaluan a kerdesed inkabb a szuleiddelmulnel le beszelni errol... vagy ha nem megy akkor mar ertheto miert nem kapsz semmit.
2020. febr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Szarul, nagyon szarul tud esni. Tudom mit érzel.

Én egyetlen vasat sem kaptam a szüleimtől, amikor elköltöztem. Illetve de, egy használt tvt. 3 év alatt, 2x voltak meglátogatni az unokájukat.

Ellenben az öcsém, akinek családja sincs még...lakást kapott, autót, most pedig újítják fel a lakását, ebben is segítenek neki.

Borzasztóan rossz érzés, de igazából nem is a tesómra, hanem a szüleimre haragszom ezért. Nem tudok ellene mit tenni, ez van. Nem jó, de el kell fogadni.

2020. febr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Persze hogy szarul esne. A szüleid is követik azt a hamis elképzelést,hogy ahol van,oda nem kell adni. Vagyis mivel te segíted őket,úgy gondolják,elég a testvéredet támogatni. De ezen ne bánkódj! Te már most megállsz a saját lábadon,így téged nem fog érni meglepetés az életben. Sajnos a testvéred viszont megfogja tapasztalni azt,idővel,hogy milyen érzés,mikor nincs aki segítsen.
2020. febr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Kérdés, mennyi idősek vagytok? Ki az idősebb? A testvéred már kirepult a családi fészekből? Te otthon laksz még? Melyikőtök mennyire talpraesett? Testvéred kérte e a támogatást, Te kértél e?. Mennyire van szukseged Neked, és mennyire neki a tamogatasra?

Ezek pl. befolyásolják a támogatást.

Ha jobb anyagi helyzetben lennék, mint a testvérem, egyáltalán nem zavarna a dolog, ha hasonló, vagy rosszabb, akkor igem, nagyon rosszul esne.

2020. febr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonymousreview60 ***** válasza:
54%
#1:+1 #8 figyelembe vételével. Nekem is szarul esne.
2020. febr. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Mindenkinek szarul esne, de van valami oka? Például hogy te jól kereső mérnök vagy, a tesód meg általános iskolai tanító? Mert ilyen esetben én is azt a gyereket támogatnám, amelyik jobban rászorul.
2020. febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!