Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukámmal súrlódásaink vannak,...

Apukámmal súrlódásaink vannak, már mindennap. Mindig jót akart nekem, mégis rengetegszer lett akaratlanul lelki bántalmazás a vége. Roncs vagyok, már betelik a pohár. Mit tegyek? L

Figyelt kérdés

Kiskoromban vékony voltam, aztán évről évre több kiló szaladt fel rám. Iskolai csúfolások nagyon zavartak, de az is, hogy apám olyan becézésekkel jött, amik láthatóan a súlyomból születtek. Sok számára apró megjegyzést és viccet is tett, aminek következtében az utcán nem mertem enni, még mindig nem szeretek, de már nem nevezhető fóbiának. Amikor pl: nem kóstoltam a lángost, mert sokan voltak, tovább erőltette, én kitartottam, aztán ment a veszekedés a hülyeségeimről, amiért nem eszek mások előtt, pedig évek óta volt, tehát egyszerűen el kellett volna fogadnia, aztán ő háborodott fel.


Kiskoromban és még sokáig, amit mondott, megcsináltam, kérdés nélkül, amikor pedig kérdeztem, válaszolt, de ha nem értettem egyet is megcsináltam, mert "amit ő mond, az szentírás, és eddig bejött". Munkanélküliként és amikor lett egy pocsék munkája, mindig ideges volt + az otthoniak, mert az idős nevelőapját kellett gondoznia. Ha leejtettem egy kanalat is jött a gúnyos "gratulálok", nagyobb dolgokért az ordibálás, de verés az soha. Ez máig igaz, és leszögezte, ha elköltözök is így lesz, amikor hív, akkor felveszem, ha nem, "mi a f*s*ért van neked telefonod". Mondom neki, ha elfoglalt vagyok, nem veszem fel, vagy ha nem tudom felvenni, majd visszahívom. Görcsben vagyok már, hogy ezért is jön a szidás és a kioktatás.


Mindig azt akarta, legyek önálló, mégis amiket mondott és ahogy mondta kiskoromtól kezdve, az ellenkezőjét érte el. Amióta ráléptem az önállósodás rögös útjára, és nem feltétlen azt teszem, amit mond, hanem amit én gondolok, ami van hogy nehezebb, de megvan, akkor is megy a balhé, pedig ahhoz, hogy ő jól és gyorsabban megcsináljon valamit, neki is hibákat és nehezebb utat kellett bejárnia. Ő és a pszichológia enyhén szólva távol állnak egymástól, hozzám éppen ellenkezőleg. Mivel tapasztalatom, érzem, hogy ő miket rontott el, a lelkieket próbálom nézni, ötvözve a realitással és megfelelő megoldással, aminek nem az a vége, hogy az egyik félnek "kuss" a neve és bele KELL törődnie.


Most az egyik kutyánk, volt bántalmazott, hirtelen elkezdte a falat rágni, és azt mondta, bár szereti, ha továbbra is így lesz, nem marad itt, mert nem ezért dolgozott a lakáson. Mondom neki, találjuk meg a probléma forrását, a kiváltó okot, mert láthatóan nála a szidás nem válik be. Erre: csináljak, amit akarok, nem érdekli már. Tehát ezen is összevesztünk.


Alapból mindig küzdött, csinálta mindent, oldotta meg az életben felmerülő problémákat, de az ilyenekkel nem tud mit csinálni. Van megcsinálok valamit, vagy nem. Sőt, mára azzal újult, hogy őt saját maga szereti a legjobban, sajnos, ergo én nem szeretem, vagy én nem szeretem eléggé, ami nem igaz, csak már elmúltam 18, lassan 19 leszek, és bár szükségem van olykor a segítségére, magam "fedezném fel" a világot. Mintha zavarná, hogy én is gondolkodok, vannak ötleteim, amiket nagyrészt mindig belém fojt, mert szerinte amit mondok, az csak magyarázkodás, aztán jön anyámmal, aki ezekért hagyta ott, hogy pont olyan vagyok, mint ő (sokszor vele jön, amikor nagy sértéseket vág hozzám). Közben tényleg ő szeret a világon a legjobban és ami körülvesz engem, mind neki köszönhetem.



2020. márc. 11. 11:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és az, hogy nem szeretem... A terveimben mindig az szerepelt, hogy megfelelőfizetésű munkát szeretnék, hogy tudjam majd támogatni anyagilag. Ha szimplán hálából tenném, utalnék pénzt, aztán csinál amit akar, de én az életét szeretném anyagilag és amikor nem bírja, fizikailag is megkönnyíteni, hogy bevásárolok helyette, főzök, stb, hogy az öregkora nyugisan teljen, ne kötelezően munkával, mert ha nem, akkor mehet az utcára.
2020. márc. 11. 11:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Türelmesen és figyelmesen hallgass apádra, és kérdezz ha valami nem világos, ha pedig tanácsol, vagy mutat valamit akkor hallgasd meg és ne ellenkezz vele, mert nincs már elég ideje a hülyeséggel harcolni!


Ha te valamit jobban tudsz akkor mutasd meg neki, hogy te így csinálod mert szerinted így a jobb.


A kutyának meg vegyél füstölt marha csontot, azon erősítse a fogát, meg pótolja az ásványi anyagokat.

2020. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Milyen hülyeséggel? Amikor van ötletem, és elkezdem mondani, vagy csak egy meglátásom, nekem hirtelen nincs szavam, mert azt hiszi, megmagyarázok valamit, pedig az ő kérdésére felelek. Én mindig türelmesen végighallgatom, nem tehetek mást, és így illedelmes, mindenkivel szemben, és amikor ellenkezek vele, és úgy csinálom, ahogy én azt gondolom, de a végeredmény ugyanaz, már megint nem jó. Pedig semmi életfontosságúra nem kell gondolni, egyszerű helyzetekről van szó, csak saját magam kísérletezek, hogy ne az írott-íratlan apa szavakat csinálja, mintha google térképet olvasnék, pontosan kell leszállni, hanem magam jövök rá. Mindent előre megtervezek, hogy elkerüljem a bukást, pont apám miatt, szóval ha valamit nem tudok, kérdezek.


Nem válik be a kutyánál. Az egyik alsó szekrényt és a falat leszámítva, eddig csak a vacsoráját rágta, nem volt benne életkedv. Ezt sem értjük, miért. Amikor elé teszünk rágókát, csontot, nem érdekli. Illetve van amikor az utóbbi igen, de amint nincs rajta husi, nincs izgalom. Előttünk nem csinálja, csak fekszik, jön hozzánk, hogy simizzük. Kettő plüssöm ott van a földön, de ha nem teszem elé, magától nem igen játszik, mint aki azt sem tudja, mi az. Szerencsétlen kutyával nagyon pocsékul bántak, kb mindent mi tanítunk meg neki, kezdve a szocializálással.

2020. márc. 11. 11:50
 4/6 A kérdező kommentje:

Anno, azt hiszem, 13 évesen írtam neki három oldalas levelet, leírva mindent, amit érzek és gondolok, vele kapcsolatban, magammal kapcsolatban, szeretném, ha jobb közöttünk a viszony, mint régen. Odaadtam neki, mondta, rendben, majd elolvassa. Egy évvel később előkerült a levél, otthon, a fiókja aljáról, bontatlanul. Nem is tudta, mi az. Gondolta, elolvassa, de kivettem a kezéből, hogy már nem kell.


Ez volt, amikor a sokadik alkalommal megoldást szerettem találni.

2020. márc. 11. 11:56
 5/6 1Léna ***** válasza:

Nagy valószínűséggel nem Veled van baja, hanem az élettével és magával. Ebben talán jobban tudnának segíteni neki a kortársai, vagy pszihológus. A nehézség az, hogy többnyire az a személy aki így viselkedik, önmaga, nem ítéli magát segítségre szorulónak.

Neki kell erre eljutnia.

Segíthetsz neki a felismerésben, ha csupán a saját érzéseidről beszélsz a reakcióival kapcsolatban. Pl. Annyra fájt nekem az a "gratuláció" amikor leejtettem a kanalat. Olyan érzés volt, mintha ....... gondolnál. Nagyon szeretlek, de fáj nekem, megalázó nekem egy ilyen szituáció, egy ilyen reakciótól ......... érzem magam.

A benne levő szeretet nem akarja, hogy rossz érzéseid legyenek, és ennek a felismerése megváltoztathatja a reakcióit.

Gyakorolni kell az fenti példához hasonló én üzeneteket. Mert ha nem csa a te saját érzéseid kerülnek bele, hanem az ő viselkedését jellemzed, akkor védekezésként, támad, de minimum falat épít. Ez az többi kettő a kapcsolatot tovább rombolja.

Ahogyan a Te életedben életszakasz váltás következik, felnőtt leszel, az ő életében is életszakasz váltás lesz, már nem egy kiskorúról való gondoskodás lesz a felelőssége. A szavaidból úgy tünik, tudja, hogy el akarsz költözni, aminek nem nagyon örül. Ehhez az új helyzethez kell megtalálnia az utat.

2020. márc. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért az sanszos, hogy a kérdező édesapja nárcisztikus személy, nagyon sok korrelációt mutat ezzel a mentális zavarral, és sajnos-habár nem kizárt, hogy valóban szereti gyermekét- nagyon káros a környezetére. :(
2021. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!