Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám évek óta megalázóan...

Édesapám évek óta megalázóan bánik velem, csak rosszat mond rólam, szid. Mindig lebecsül!?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta édesapám szid. (Átlagos mondókája: te lusta pic*a, aki az életben nem ér el semmit, lusta sz*r, lusta dög, szemtelen disznó, buta! stb.) Megjegyzem abszolút nem érzem magam lustának, mikor van egy gazdaságunk, és kora reggeltől, késő estig rendezem az állatokat, gazdaságot. Mellette sulizok, lovagolok. Arra szeretnék kitérni, hogy hogyan oldhatnám meg ezt az egészet? Én már annyira elkeseedtem, hogy nem akarok apámnak bizonyítani semmit. Egész életmeben szidott. Eléggé egy visszahúzódó lány vagyok, ez a családi gond miatt. Most hogy felszedtem pár kilót, már az miatt szid. Ami nagyon fáj, hogy máshoz hasonlít. Van munkásunk. Ő róla azt mondja, h több esze van, mint nekem. Meg vannak személyek akik lovagolnak nálunk, fiatal kislányok. Nos ők vékonyabbak tőlem és már azzal piszkál, h kisebbek vékonyabbak és ezért már jobb lovasok mint én. Meg szivesen vinné őket versenyre. Engem a saját lányát meg fenyegeti, ha ezt meg azt nem csinálod meg, akkor nem viszlek el. Mindig a másik jobb. Lebecsül.Soha nem kaptam egy dícséretet, hogy ügyes voltál. Pedig országos szinten nyertem a lovas sportágban. Közben ő az aki, egy önfejű rossz indulatú ember. Az összes munkás útálja apám, mert ordít. Ideges. Mindig én iszom meg mindennek a levét. Volt hogy megrángatott, nekem vágott valamit. Vagy ha mérges, akkor dolgoztat. Elég nehéz fizikai munkát végzek itthon, a rossz gerincemmel. Neki semmi sem jó. Nem értem miért szid minden nap.

-Egyszer azt mondta, hogy ő tudja, hogy nem fogok elérni semmit az életben. Én útálom őt, nem akarom látni, nem akarok vele beszélni. Ha nem szólok hozzá, akkor azt mondja, hogy tán beragadt a pofád, meg mit fintorogsz, megrugdoslak. Meg ilyenek. Ha látja, hogy valaki nem szimpatikus személy nekem (egy lovas lányunk, meg egy nőszemély), akkor elkezdi a tenyerén hordozni, dícséri. Nekem meg azt mondja, hogy ők jobbak. Náha úgy érzem nincs menekvés. Nem tudok elköltözni. Nem tudom mit tegyek. Senki nem áll mellettem. 22 éves lány vagyok.



2020. máj. 10. 21:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Pedig ott kellene hagynod. Ez már jobb nem lesz.
2020. máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Jobb nem lesz...tudom Itthon vannak a lovaim. Jövedelmem nincs. Egy vendégházunkban lakok. (elköltöztem a szülői házamból, de közel van) De dolgoznom kell itthon, mert apám szerint, ha már itthon vagyok, legyen belőlem valami haszon, meg legalább fenntartom a házat.
2020. máj. 10. 22:01
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Mi a fontosabb a lovaid vagy a lelki egészséged? Ne haragudj, de a lovas élet te van ilyen bunkókkal mint apád.
2020. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ez akkor fog változni, ha

1. Apád meghal.

2. Elköltözöl (= máshol, nem az őtőle származó pénzből élsz)

A lovaid fontosabbak vagy te? Fejezd be a sulit és költözz! Anyád is szép eset, ha nem fogja vissza.

2020. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Anyukám nagyon jó ember. De ő is fél tőle. Szidja anyámat is. De azért viszont haragszom rá, h nem áll ki mellettem. A lovaim fontosak. Sok évnyi munka van bennük, eredményesen. Nem szeretem ha más elveszi a dicsőségem. Most lehet rosszul hangzik. Ezért ne ítéljetek el. De nagyon büszke vagyok a lovaimra. Nehéz. Az a baj, hogy levelezőn tanulok. Mert dolgozok itthon. A nappalit nem engedi apám. Mert rámaradnak a lovak.
2020. máj. 10. 22:23
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lovazzál.... LÓ LÓ LÓ. Jól végig gondoltad?
2020. máj. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Megérdemelné, hogy azt mondd neki, hogy "jó lenne már téged a temetőbe látni".
2020. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Savlekotő ***** válasza:
100%
Okos vagy előző,aztán úgy megveri hogy ő megy temetőbe nem a fater.. Valószínű nem tart a lányának.. Mellesleg vidéki suttyóknál még ma is a feleség lány gyerek selejt termék..
2020. máj. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A lovazás az életem. Felépítettem egy karriert, amit apám kezd lerombolni. Megpróbálom elvégezni az iskolát, tovább tanulni nappalin, így távol lennék. Meg azt kell, hogy mondjam nem egy szegény sorsú családból származom, de ha valakinek ilyen az apja, akkor elég szegény.
2020. máj. 11. 06:40
 10/20 A kérdező kommentje:
Próbálok néha szembe szállni apámmal, mert nem mindig tudom elviselni ahogy bánik velem. Egyszer el is zavart a házamból. Nem tudom hogy hallgassak e, tűrjek, vagy vissza szólljak e. Mindig arra tanítana apám, hogy talpraesett vezéregyéniség legyek. Na ha megmondom a dolgokat akkor az a baj.
2020. máj. 11. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!