Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha minden nap...

Mit csináljak, ha minden nap sír a gyerekem?

Figyelt kérdés
20 éves a lányom, velem és az apjával él. Pontosabban kollégista volt az egyetem miatt, de a járvány miatt márciusban haza kellett költöznie. Amíg tanult addig nem volt semmi baja, de amióta végzett a vizsgáival minden egyes nap sír, zokog, szipog, folyik a könnye. Semmit nem csinál egész nap, csak fekszik a szobájában, ma még enni vagy inni sem jött le egyszer sem. Beszéltünk vele, azt mondja unatkozik, nem tud csinálni semmit, nincsen senkije (se barátja, se párja), egyedül van, ronda meg dagadt, itt fog megdögleni egyedül stb., stb. és minket is szid, hogy mi sem segítünk neki, minket nem érdekel stb. Elhiszem, hogy rossz neki, de én nem tudok neki se munkát, se tanfolyamot, se barátokat, se párt, se semmit sem intézni. Nem tudom mit csináljak vele.
2020. jún. 6. 16:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem próbálj vele eljárkálni helyekre.Beülni kávézni, nagy séta, túrázás, valami jó kis családi program ahol egy kicsit megnyílhat nektek.

És mellette elmehetne dolgozni is.

2020. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
27%
Hat... 20 evesen en mar reg diakmunkaztam egyetem mellett...es nagyon sok jo baratot szereztem ott. A lanyod lusta es unatkozik.
2020. jún. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nem akar velünk jönni sehova. Alapból nem is járunk, szóval már nagyon régóta nem is voltunk semmilyen közös családi programon, sem nyaraláson stb. Mi sem vagyunk annyira ilyen típusok (az apja pláne nem) és a gyerek sem élvezte, most ennyi idősen gondolom már nem az anyjával apjával akar együtt lenni.
2020. jún. 6. 16:41
 4/26 A kérdező kommentje:
Mondta azt is, hogy dolgozni is elmenne, de nem talált lehetőséget. Én sem tudok neki munkát találni, fogalmam sincsen, hogy hová tudna menni dolgozni, nekem sem jut eszembe semmi. Sajnos nem olyan helyen élünk, ahol lennének ilyen lehetőségek. Az egyetemen is szeretett volna dolgozni, de ott pedig azt mondta, hogy az órái miatt nem talált olyat, ahová felvették volna.
2020. jún. 6. 16:42
 5/26 anonim ***** válasza:
60%
Hat uzletben kirakodas, magantanitas, pincerkedes, fagyizoban fagyi arulas. Hat keressen munkat ugy, ahogy minden ember... Te es a ferjed is csak talaltataok munkat. Ne legyetek mar ilyen langyoslevesek.
2020. jún. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem hianyzik neki a torodes meg elszietelodott a korosztalyatol es ezert depressziozik.

Ne ess ketsegbe. A helyedben azt csinalnam, hogy vele egyutt elmennek a hazidokitokhoz (elobb hivd fol telefonon mondd el a gyereked nagyon maga alatt van testsuly problemai vannak lehet horonalis nagyon aggodsz i tezzen mar vervetelt es bementek.) Lanyodnak azt mondd ideje az egeszsegevel foglalkzni pasit nem tudsz neki szerezni de segithetsz lefogynia es egeszsegesebben elnie. Ehhez azonban elso korben kellene ver es vizelet vizsgalat megnezni rendben vannak e a hormonjai blabla.

Aztan szepen kezdj valtoztatni az egesz csalad etrendjen. Nem fogyoznod kell vele csak keszitsetek egyutt salatakat, par hetig egyel vele korpas kiflit, szenhidrat csokkentett kenyeret vagy egy het csokimentes hetet tarts vele. Stb.

Biztathatnad sportra is. Egyreszt ott ismerkedhetne idovel ha vegre minden visszater a regi kerekvagasba masreszt a legalabb 30 perc intenziv testmozgas soran endorinok termelodnek es jobb lesz a kedve! Ha kl az elejen menj vele estenkent es egyutt setaljatok egy orat gyorsan lassan valtakozva majd kicsit kocogva...vagy tornazz vele otthon.

2020. jún. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Falun élünk, tehát mi is a városba járunk be dolgozni kocsival és egyáltalán nem volt egyszerű munkát találni nekünk sem. Itt sokszor meg sem hirdetik az állásokat, mi is ismerősök révén jutottunk álláshoz. Én pedagógus vagyok és nekem azért így valamivel még egyszerűbb volt, de például a férjem is évek óta szeretne munkát váltani és nem talál mást. Úgyhogy tényleg nem jut eszembe nekem sem semmi, ahová a lányom el tudna menni dolgozni (fel is vennék, be is tudna járni).
2020. jún. 6. 16:48
 8/26 anonim ***** válasza:
33%

Kifogas. Tudod a diakmunka lenyege nem mindig az, hogy penzt keressen es meggazdagodjon az ember, hanem hogy kapcsolatokat kpsson es megtanulja az ember, milyen ha fonoke van, hogy visrlkedjen egy adott munkahelyi szituacioban. En is napi kb 30 kmt utaztam oda vissza, tehat 60at busszal a brigadmunkaert.


Latom ugy sem latod be, hogy nem jo a felfogasotok... Akkor szenvedjen otthon :)

2020. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem a távolság a legnagyobb gond, hanem az, hogy csak egy autó van a családban, amit mi használunk ketten. Ide jelenleg nem is jár busz csak napi egyszer, de még a járvány előtt sem volt sokkal jobb a buszközlekedés.
2020. jún. 6. 16:57
 10/26 anonim ***** válasza:
8%
Amugy, manapsag MINDEN normalis rmber neten keres munkat... Kesz vicc vagytok.
2020. jún. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!