Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes bízni abban,hogy...

Érdemes bízni abban,hogy valaha normálisak lesznek a rossz szülők?

Figyelt kérdés

Szüleim 52-62 közötti életkorban vannak. Apám olyan személyiség,hogy senki nem érdekli önmagán kívül,hozzánk úgy 10en x éves korunking soha nem szólt,még annyit se,hogy szia. Aztán úgy 13-15 éves kortól kezdett beszélni velünk,de csak alap dolgokat. és elvárta,hogy mindent tudjunk magunktól,soha semmire nem tanított meg. Mai napig,már felnőttek vagyunk de semmi tanítást nem adott át. Maximum szid,hogy ezt se tudod. De ezenkívül is sokáig fenyített minket pl veréssel, mindig az ő hangulatához kellett igazodnunk,saját nem létezet. Soha nem kérték a véleményünket semmiről stb. Mai napig semmit nem kér,nem beszél kb maximum panaszkodik,hogy jaj de rossz neki. Ha elmnodom,hogy velem milyen élethelyzet van épp akkor max hallgat és rákontrázik,hogy neki még rosszabb. Anyukám jobb lenne,de mivel apám a fővezér ezért ő is be van fenyítve és idomítva van.

Ha meglátogatom őket akkor is csak azt kell hallgatni,hogy nekik milyen rossz,közben amúgy meg nagyon jól élnek,magasan átlag felett,gondtalanul élhetnének,de inkább cak panaszkodnak. Ha meg is kérdezik velem mi van nem is érdekli őket egyáltalán,nem reagálnak rá maximum azt,hogy az semmi,az nem probléma,neki rosszabb,sajnáljuk már őt és foglakozzunk csak vele.

Nem tudom ezzel a személyiséggel lehet bármit kezdeni? Annyira boldog lennék,ha normális családom lenne,legalább csak annyira,hogy néha tudjunk normálisan beszélgetni,leülni az asztalhoz ,őszintén érdeklődjenek vagy fogadjanak el..

A párom családja annyira rendes,normális és nagyon rosszul esik,hogy én nem tudok ilyen családot felmutatni,hogy az én családomat nem érdekli senki és semmi. Soha nem hívnának át minket közösen,soha nm érdeklődnének ,csak kritizálnak,dedós 4 éves gyerek szintű tanácsokat mondanak esetleg és panaszkodnak az életükről.

Van bármi techinka módszer amivel kicsit kizökkenthetném őket??Tapasztalatok hasonló stílusú emberekkel?


2020. jún. 16. 10:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem, ne is reménykedj. Aki ilyen az már ilyen is marad. 30 éves korban beáll a személyiség és évről évre csak jobban rögzül. Ennyi idősen már nem is akar változtatni, erre mondják, hogy begyöpösödött.
2020. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim 52-62 közötti életkorban vannak. Eddig olvastam, tovább nem. Ebből pedig a választ is tudod.
2020. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

"Apám olyan személyiség,hogy senki nem érdekli önmagán kívül,hozzánk úgy 10en x éves korunking soha nem szólt,még annyit se,hogy szia."


Ja. Rendkívül hihető.

2020. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hihető vagy sem, vannak ilyenek.
2020. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Milyenek? Hogy 13 éves koráig nem szól a gyerekhez? Ne röhögtess már.
2020. jún. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak változni. Sőt csak rosszabbak lesznek. Anyám, nagymamám tapasztalat... Én is 28 évig reménykedtem.
2020. jún. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 3as és 5ös. Megvédeném a kérdezőt, sajnos van ilyen. Volt szomszédaim is így voltak. Szegény szomszéd srác köszönni is alig mert az apjának, aki vagy köszönt, vagy épp nem, vagy morgott... Kb semmi kommunikáció nem volt köztük. És nem a gyerek tehetett róla...Nekik is picit rendeződött a kapcsolat idővel... Dehát nyilván ott se lesz sosem normális apa-fia kapcsolat.
2020. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Esküszöm nem tudom elhinni hogy ilyen létezik.... Na mindegy. 50 feletti ember nem változik semmiben
2020. jún. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sajnos ugyanez van, csak a párom oldalán. Ő nem mutatott be, pont ezért... azt mondja, elég, ha ő tűri ezt a sok hülyeséget. Sajnálom, mert a születendő gyerekünknek így kisebb rész jut a családi életből, de szerencsére az én családom kárpótol bennünket mindenért.
2020. jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

3, hiszed vagy sem ez tényleg így van. Attól,hogy neked rendes családod volt és emiatt nem tudod elhinni ,hogy más emberek akár meg is ölik a saját gyerkeüket,erőszakolják,halálra verik,eladják, vagy éppen nem szólnak hozzá!! Igen ez létező jelenség,az én apám tényleg nem szólt hozzám soha!! Oké bocsi lehet ,hogy szólt annyit,hogy "gyere ide egy verésre" "ki csinálta ezt?" "fogd be" "csend legyen" ,de hogy ezenkívül semmit. Mindig anyának modnta,hogy mondd meg nekik ezt vagy azt. És anyukánk beszélt velünk,apám soha. Én azt hittem,hogy nem tudja a nevemet amúgy és meglepődtem mikor először megszólított.!?


Értem akkor nem áltatom magam,gondolom lehetetlen,hogy ez változzon? Amúgy azót kicsit értelmesebbek,de továbbra is csak magával foglakozik és panaszkodik,csak néha van olyan epizódja,hogy egész normális.

2020. jún. 16. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!