Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan anyuka aki nem...

Van itt olyan anyuka aki nem szereti a gyerekét mert csendes,visszahúzódó, pityergős, szorongós ha oviba, suliba vagy bárhova menni kell?

Figyelt kérdés

#szorongás #viszahúzódó
2020. aug. 4. 20:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Hogy lehet nem szeretni a saját gyermeked
2020. aug. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Nekem fordítva volt. Először nem szeretett anyám, utána sírós, szorongós, antiszoc lettem. Azt nem tudom, miért nem szeretett, sosem tudom meg. De azóta is vannak gondjaim a szociális helyzetekkel. Szóval nem véletlenül lesz szorongó egy gyerek szerintem, valaki belé táplálja, hogy félnie kell, és hogy nem elég jó.

21/N

2020. aug. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
#1 nemtom, engem se nagyon csipázott anyám sohase
2020. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
75%
Ha egy ilyen gondolat megfordult a fejedben akkor veled valami nagyon nem okés és a gyereket is érdemes lenne elvinni szakemberhez.
2020. aug. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nincs gyerekem!!

23 éves vagyok, én voltam/vagyok mindig csendes, állandóan szorongó még most is, (kivéve otthon gyerekként mindig beszédes voltam mint a többi gyerek csak oviban meg a suliban nem)

Azért kérdezem mert kiváncsi vagyok hogy van e olyan anyuka aki emiatt nem szereti a gyerekét.

2020. aug. 4. 21:20
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleve nem kap szeretetet és olyanfajta támogatást a szülőtől, amire ennyi idősen szüksége van. Ez a dolog váltja ki a kiegyensúlyozatlanságot.

Magyarul a szülő a kiváltó ok.

Van egy kolléganőm..ugyanez a helyzet náluk. Igaz ott már 10 éves a gyerek.

És se tanár se pszichológus, se ismerősök, senki nem tudja felnyitni a szemét, hogy a nem törődöm nevelése az oka minden problémájának.

Borzasztó látni egy gyereket így felnőni. Jó esetben 18-20 éves korára terhes lesz (hogy elmeneküljön otthonról ,hogy szeretetet kapjon, belesodródik ócska kapcsolatokba)és ugyanezt a mintát viszi tovább...

2020. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Az én fiaim is ilyenek voltak az oviban, a nagyobbik már kinyílt a suliban. Nekem furcsa volt, mert mindenhol egy kis gengszterek. Viszont, hogy emiatt nem szeretném? Nem értem nagyon a kérdést.
2020. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
A szüleid miatt lettél szorongó. Nem kaptál támogatást és szeretetet.
2020. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
33%

De most ezzel mi a baj? Nem értem.

Sok csendes, introvertált ember van felnőttként is. Nekik is létezniük kell, ők is hasznos tagjai a társadalomnak.

Jaj, ettől a pszichológus szótól meg már rosszul vagyok. Áltudomány az egész.

Most én pl. nem szeretek csapatban játszani, ezért az egyéni munkaköröket preferálom. Nem érzem hátránynak, inkább előny. Nem vagyok rászorulva mások segítségére, bármit túlélek ellenben egy társaságfüggő már nem.

A 20. században meg pont a meg se mukkanó embereket szerették. Akkor a hangosakat próbálták elnyomni minél jobban. Most meg cserélődött a szerep.

Hidd el, akinek baja van veletek, annak igazából önmagával van harca.

Én pl. jobban örülnék egy csendesebb, szófogadó gyereknek, mint egy folyton koncsorgó, felszínes gyereknek. Persze mindkettő típus szerethető, csak az utóbbi esetből sok nézeteltérés származhat.

2020. aug. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Metionin ***** válasza:
Az enyém ilyen, sosem szerette hogy csendes vagyok és hogy sokat gondolkodok, de csak emiatt nem lettem volna sírós. Annak az volt az oka, hogy nagyon szigorú volt és mindenért ordított, pl. ha szerinte nem köszöntem megfelelően vagy nem mosolyogtam szépen Mari nénire, szóval egy idő után már nyűg volt valahova menni és sírtam. Ami miatt megintcsak nem szeretett. Ördögi kör.
2020. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!