Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megvert a fiunk két másik...

Megvert a fiunk két másik srácot és az apja még büszke is rá.Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjem katona volt sokáig illetve küzdősportolt ami természetesen kötelező volt a fiunknak is.Elváltam már tőle.17 éves korára meg lett a nevelés eredménye a gyereknek.A hétvégén egy szórakozóhelyen összeszólalkozott két másik fiúval akiket ahogy az apja tanította, meg is vert.Ma voltak nálunk a fiúnak a szülei hogy tájékoztassanak róla hogy milyen következményei lesznek majd ennek.Ők ilyen tehetősebb családból származó fiúk szóval valószínűleg bírósági hercehurcára számíthatunk.Szóltam a kedves apukájának róla amire támogatást helyett azt kaptam hogy "semmi baj,majd a gyerekkel elmennek aztán kitapossák a belét a szülőknek is".Hát az exférjemből ezt maximálisan ki is nézem hogy megteszi.Mindig a vagánykodás meg az erőfitogtatás volt számára a legfontosabb.Számtalan ügye volt neki is fiatalabb korában csak hát ugye a kapcsolatok. Szóval nem volt elég baj most emiatt is idegeskedhetek hogy még tovább rontanak a helyzeten.Mit tegyek?Nem tudom bezárni a gyereket a szobájába.Hogy értessem meg vele hogy ez nagyon rossz irány?Egyáltalán mire lehet számítani ilyen helyzetben?Megbüntethetik komolyabban?

2020. aug. 10. 19:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon sajnálom, hogy szomorú és ideges vagy. Ha 8 napon túli sérülések lettek, akkor lehet belőle ügy. Mivel még nincs 18 éves, esetleg a bántalmazott sincsenek, tehát ha alkoholt fogyasztottak és többen voltak akkor simán rájuk húzható h bűnösök. A szórakozóhelyeken van kamera, de nem őrzik sokáig a felvetelt. Beszélj egy kirendelt ugyveddel.

A legfontosabb h a fiaddal beszelj, ne támadja, kritizált amot tett. Hallgasd meg lehet csak védte magát és nagyzolasbol mondja az ellenkezőjét. Mond meg h büszke vagy rá(ez nagyon fontos) h még este magát, de magyarázd el h aggódsz és miért helytelen ilyet tenni, a jövőben ne ez legyen a megoldás ért máskor le is szurhatjak. Az apja biztosan példakép számára,ne törd le ezt a kepet illetve ha szidod az édesapját csak az ellenkezőjét ered el. Saját tapasztalatból tudom. Próbálj megnyugodni, fontos h higgadtan kezeled. Minden jót kívánok Nektek!

2020. aug. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Apukának is csak addig nagy a pofája, amíg nem találkozik valakivel, aki jól képen veri. Akkor majd megtanulja, hogy nem éri meg mindig keménykedni. A fiatok ugyanez a kategória.


Egyébként ha idáig nem sikerült megnevelnetek, akkor majd az élet megteszi. A bírósági hercehurca után majd mérlegeli, hogy megéri-e neki, ha sehol nem kap normális munkát a felfüggesztettjei miatt.

Hallgatni úgysem fog rád, apuka még adja is alá a lovat, szóval szerinted mi fog történni?

2020. aug. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként ő most megvédte magát a szórakozóhelyen, vagy ő volt az aki kötekedően lépett fel?


Mert ha megvédte magát én azt mondom jól tette.


Bár kérdéses az, hogy 8 napon belül, vagy azon túl gyógyuló sérülést okozott e.

Ha belül le fogják zárni az ügyet, ha azon túl akkor lehet belőle valami.

2020. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha nyolc napon belüli a sérülés, akkor is eljuthat bíróságig a dolog, ha a sértett magánvádat ad be. Remélhetőleg tanul a fiad a dologból. Szívem szerint az egész famíliátokat minősíteném, de nincs értelme.
2020. aug. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

Hát szerintem sokat már nem tudsz tenni sajnos. Gondolom téged is csak ellegyez, ha felhozod a témát az agresszivitással kapcsolatban. 17 éves korára már kialakul az ember személyisége. Nem mondom, hogy nem lehet változni, de ahhoz, hogy belátható időn belül történjen általában valami nagy változásnak kell történnie.


Esetleg próbálj bűntudatot kelteni benne, beszélj arról, hogy téged is bánt ezzel nagyon érzelmileg (és anyagilag is, ha ebből tényleg per lesz). Hátha ez megmozgat egy két szálat a fejében legalább.

2020. aug. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Azért az se mindegy hogy mi volt a balhé oka. Ha ők kötöttek bele a fiadba, akkor nagyon jól tette.
2020. aug. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

Au ilyenek miatt kell iskolai rendőrség. 🤢 És sajnos a fiatalok nagy része ilyen. Nem tudom, hogy lettek nevelve, miért agresszivak és erőszakosak. A mi korunkban is elő előfordult, de nem volt ennyi agresszív ember (gyerek).


Beszélgess vele. Bár nem tudom, hogy ez nem késő e.

2020. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Ezt remélem nem komolyan kérded hogy mit tegyél. Te ismered a saját fiadat a legjobban. Esetleg nevelni kellett volna, amíg kicsi volt. Most már mit tegyél? Nem hinném, hogy tudnál bármit ebben a korban.
2020. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
A fiadat sajnálom, az apja viszont felnőtt ember. Üsse ki a szülőket is, ha úgy akarja. Legalább elrettentő példa lesz a gyerek számára, ha az apja megjárja a bíroságon
2020. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Ha már ti nem tudtátok megnevelni és mondjuk börtön lesz a vége, max. tanulnak belőle... Ennyi idősen már népiesen szólva baxhatjátok a nevelést...
2020. aug. 11. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!