Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám vásárlásfüggő?

Édesanyám vásárlásfüggő?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! Az utóbbi időben vettem észre, hogy édesanyám szinte minden kacatot megvesz magának. Nem tudom miért, de legalább 80-100 pár cipője van, egy egész kisszoba (8nm) csak az ővé, és még az én szobámban is az ő ruhái vannak túlnyomó többségben. A konyhában is mindenből 10 van, mert nekünk az kell, de sosem dob ki semmit. Mit lehetne vele kezdeni? Ki tudna neki segíteni? Amikor őszintén a szemébe mondom, hogy mostmár nem kéne mégegy új ruha, vagy akkor dobjon ki egy régit mindig leordít, hogy ez az ő élete, foglalkozzak a sajátommal. Mellé társul még, hogy sosem pakol el maga után, a koszos ruhái is a fürdő kád szélén szoktak leledzeni, én szoktam onnan azokat is elpakolni. Mit lehetne ezzel tenni? Kicsit már idegesitő hogy az egész lakásunk szinte egy használt cikkek boltjává vált. :/ 16/F

#betegség #anya #rendetlenség #kényszervásárlás
2020. aug. 13. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Pszichiátert javaslok. Beszélj az édesanyáddal, vagy vigyétek el, mert amit írsz az egy súlyosbodó állapotra utal.
2020. aug. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálok apuval beszélni. Már ő is rájött, hogy ez egy elég nagy probléma. Mellé sajnos édesanyám eléggé jól keres, viszont egy eléggé sok időt felörlő munkával, ami sok idegeskedéssel jár, valószínüleg ez is a baj, hogy ezzel akarja kompenzálni az elvesztett időt. :/
2020. aug. 13. 11:05
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekem inkább gyűjtögetőnek tűnik
2020. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Beteges gyűjtögetés, ez egy mentális probléma, valóban sokszor a túlzott szorongás, idegeskedés az oka.

Viszont szakember tud rajta segíteni.

2020. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszotokat. Esetleg ha valakinek még lenne valamilyen tanácsa, segítsége azt megköszönném. :)
2020. aug. 13. 12:06
 6/10 anonim ***** válasza:
7%
Vadászt hívj! Az a legolcsóbb.
2020. aug. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem mindenképp forduljatok szakemberhez első körben. Utána be kell vonni édesanyádat is, az nem lesz kellemes. Általában más van a háttérben. Amíg ez le nem tisztázódik, nem tudtok segíteni családon belül.
2020. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
Semmi baj nincs anyukáddal. Szerintem az a bajod, ő megvesz magának mindent, rád meg nem költ eleget. Biztos neked alig van cuccod, ő neki meg csomó mindene, és ez bánt téged. Ezt fogadd el, vagy menjél diákmunkára vagy 2 év után dolgozni aztán majd magadnak megveszed amit akarsz. Anyád annyit költ magára amennyit akar és tud, ne legyél rá irigy. Nem szép dolog!
2020. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hmm, 8-as ezen kicsit felnevettem. Nem szeretném részletezni, de megnyugtatom a pici lelkedet, mindenem megvan, itt csak az a baj, hogy annyi cucca van a függősége miatt, hogy már elsem férünk, de látom, ezt csak hiányosan tudtad értelmezni. ;(
2020. aug. 13. 15:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is a beteges gyüjtögetésre gondolok, és ez nem is olyan ritka. Nálunk apám csinálta, de egy másik ismerősöm is. Nem ruhával. Hosszas beszélgetések után (nagyon jó kapcsolata van a gyerekeivel) tudták hatni rá. Belátta hogy ebben az életben soha nem fogja azt a sok lomot használni, van olyan amihez már évek óta nem nyúlt hozzá.

Én is ruhákat gyűjtök, bár nem olyan extrém módon mint anyukád, de én tisztában vagyok vele és próbálom visszafogni magam. Szegény családból jöttem ezért úgy vagyok vele hogy mi lesz ha nem lesz. De utána rádöbbenek hogy nagy valószinűséggel én is változni fogok, ezért egy 5 évvel ezelőtti ruha ma már nme jön rám mert pár kilót híztam. Így csak ott van úgy hogy fel sem vettem. Most már kontrollálni tudom. De ez csak úgy megy ha belátja az ember. Ha anyukádnak pszichológus kell akkor azt keressetek. De ha ellenkezik nem lehet erőszakkal elvinni.

2020. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!