Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El lehet fogadni, hogy a...

El lehet fogadni, hogy a gyerek egy félbehagyott jog után, 25 évesen recepciós egy edzőteremben?

Figyelt kérdés
Van egy férje, aki eltartja és vigyáz rá, ő recepciós részmunkaidőben "zsebpénzért". A lakást a lányom tőlünk kapta, abban laknak. Babát terveznek, azt mondja, hogy nem is tudja, hogy vissza akar-e menni dolgozni. Az egyetemet nem a nehézsége miatt hagyta ott, hanem négy évig járt oda, nem voltak barátai, csak a tanulásnak élt, párkapcsolata sem volt, és nem is érezte jól magát. A testvérem (aki mérnök, és átkozza azt a perceg, amikor nem maradt Pesten) szerint a lányomnak egy jó adag sggberúgás kellett volna, hogy a tanulással sem volt gond, sem a pénzzel. Az anyósom azt mondja, hogy ennyit egy diploma sem ér meg, és hogy az a baj a mai világgal, hogy cikinek számít ha valaki falun/kisvárosban akar háztartásbeli lenni.
2020. aug. 20. 11:21
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Vannak akik azt mondják, hogy nevetséges dolog egy felnőtt, huszonéves embernek a honvágy miatt otthagyni az egyetemet. Valaki meg azt, hogy ha valaki csak sír és panaszkodik, azt nem szabad erőltetni.
2020. aug. 20. 11:23
 2/37 anonim ***** válasza:
74%
Jézusom.. a barátjának amugy kitudja milyen jo fizuja van, lehet simán megélnek. Igen, nem mindenkinek az az álma hogy pesten egy irodában dolgozzon egész nap
2020. aug. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
54%
Hát, ő ilyen, ezt kell elfogadni. Többet nem is szeretnék hozzáfűzni, mert nem vagyok nagy véleménnyel az ilyen nőkről.
2020. aug. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
52%

A normál rend az, hogy a nő a családért otthon marad.


A mai realitás meg az, hogy az ilyen nők nagyon nagy többségéből akinél ezt várja el a fazon lesznek azok az elvált nők, akik negyvenesként lecserélésre kerülnek.Ezt nem árt tudatosítani a gyerekedben.

2020. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Vajon meg fog változni? Vagy 25 évesen már hagyni kell?
2020. aug. 20. 11:33
 6/37 anonim ***** válasza:
80%

Nem fog megváltozni, mert kényelmes neki és nincs többre igénye. Akkor fog felébredni, amikor bekövetkezik az, amiről a 4-es ír, de ugye akkor már késő saját egzisztenciát építeni.


Őszintén sajnállak miatta.

2020. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Viszont azt látom rajta, hogy most már eljár, barátkozik a kollégáival, a férje barátnőivel, nem pedig az albérletében gubbaszt/dolgozik.
2020. aug. 20. 11:37
 8/37 A kérdező kommentje:
Egyke, az egzisztenciával semmi gond.
2020. aug. 20. 11:41
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Ő élete, ő döntése. Ha nem akarja a jogot tanulni tovább, és nem akar abban elhelyezkedni,akkor el kell fogadni. Attól mert a testvéred megbánta a saját döntését, ne vetítse ki másra, és ne adjon ilyen "jó" tanácsokat, hogy sggbe kellett volna rúgni a lányodat....... Nem mindenki egyforma, nem mindenkinek ugyanaz a célja. Mindenki foglalkozzon a saját (akár elcseszett) életével, ne a másikén rágódjon. Én is tudok ilyen példát mondani saját magamnál kapcsolatban, testvérem el nem tudná képzelni hogy ő vidékről felkoltozzon nagyvárosba. Falun nőtt fel, ott is telepedett le, a szülői háztól néhány utcára, ott választott párt, oda szült gyereket, a párjával együtt mindketten irtózbak a gondolattól is, higy nagyvárosban lakjanak. Velük szemben itt vagyok én, aki 18 évesen alig bírtam kivárni hogy végre felkoltozzek Pestre tanulás végett. Igaz, maga Budapest nem jött be, laktam ott 5 évig, de nem akartam visszamenni vidékre sem, így Pest megyében telepedtunk le párommal és vettünk házat, közel Budapesthez. És én így érzem jól magam, a fene se akarna vissza menni vidékre, közel a családhoz.... Én úgy nem tudnék élni. Ez van, el kell fogadni, minden ember más, még akkor is ha egyébként ugyanazt a nevelést kapták..... Ez nem azon múlik, minden ember egy külön egyineseg.
2020. aug. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is van diplomám meg 2 felsőfokú nyelvvizsgám.

Ezzel együtt 2 évet dolgoztam diploma után, aztán otthon maradtam a 3 gyerekemmel, és azóta sincs munkahelyem. Családi gazdaságunk van egy kis faluban, nyilván az állatokkal meg a kertben dolgozom azért. Illetve van 2 magántanítványom, akiket korrepetálok, de inkább azért, mert szeretem csinálni, az időbe belefér, és segít egy kicsit ébren tartani a tudásomat.

Én boldog és teljes életet élek így, ha a lányodnak jó, akkor örülj, hogy boldog. Inkább, mint hogy stresszes, szorongó, boldogtalan ember legyen, de elmondhassa, hogy van munkahelye...

2020. aug. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!