Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudtátok elfogadni,...

Hogyan tudtátok elfogadni, feldolgozni azt, hogy az exetek új párjának be van mutatva a gyerek, ismerkednek, ott alszanak, stb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Exemnek 1 évvel a szakításunk után most lett pár hónapja (konkrétan másfél) új párkapcsolata, ahol a férfinak szintén van egy 12-14 év körüli gyereke a volt házasságából. A mi gyerekünk 4-5 éves.


3-4 héttel a megismerkedésünk után szép lassan elkezdtek átjárogatni, 1-2 órára, vagy többre, de csak akkor, amikor a gyerek akarja. Ha nem, akkor nem.


Nekem ezt nagyon nehéz elfogadni, valahol biztos azt a tényt is, hogy az exemnek új partnere lett, de valahol azt is, hogy a fiam egy idegen férfival van. Nem minden nap, hanem heti párszor, de félek, hogy ez hová fog vezetni vajon, mert nyilván az exemnek az a célja, hogy jó kapcsolatot ápoljon az új partnerével. Mert lehet idővel már ott is aludnának, stb. Az összeköltözéstől meg egyenesen irtózom.


Szóval hogy sikerült ezt elfogadni, feldolgozni annak, akinek szintén nehezebben ment?


A gyerekemmel amúgy jó a kapcsolatom, sokat beszélünk, sokat látom személyesen. Tehát nem eltűntem az életéből, hanem jelen vagyok szinte minden nap.


Félek, hogy átfogok értékelődni az exem szemében hétvégi apukává, vagy kéthetente apukává, hiába mondja, hogy akkor látom, amikor szeretném, akkor viszem amikor szeretném, meg tiszteletben tartja a mi hármunk triumvirátusát, hogy ettől függetlenül mi vagyunk a gyerekünk szülei, és nem más.


Nem volt bíróság bevonva a dologba, ugyanis nem voltunk házasok, nem volt miért elválni. A szakítás meg nyugis volt, nem volt indokolt pereskedni, mert gyereket elhelyezni.



2020. szept. 10. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Ha megteszel mindent a gyerekért, a kapcsolat fenntartásáért a gyerekben ez mindig megmarad. Mindig te leszel az édesapja. Az én lányom 2 éves volt mikor szétmentünk. 17 éves már. Azóta mindketten megházasodtak. A kapcsolat jó. Egyedüli szempont az volt hogy a volt párom a gyermekemmel jól bánó partnert válasszon. Szerencsére ilyet talált. Ennyi. Tény az érzés egy picit mindig benned lesz amit leírtál.
2020. szept. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az exed elég intelligensen próbálja kezelni a szitut, tedd te is ezt kérlek. Láthatóan nem vagy túl a szakításon, az elfogadásán kéne dolgoznod. Mindig te leszel a gyereknek az apja, mivel konszenzus van köztetek annyit látod kb, amennyit szeretnéd. Elemi érdeked neked is, hogy a gyereked jóba legyel az exed új pasijával, mert az ő élete lesz ettől könnyebb. Elhiszem, hogy nehéz ez, de muszáj elfogadnod valahogy. Koncentrálj a saját életedre is, fejleszd magad, tanulj valamit, kezdj új hobbiba, bizonyos értelemben új életbe.
2020. szept. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Mindebből úgy tűnik, jó viszonyt ápolsz az exeddel, nincs utálkozás, gyerek egymás ellen hangolása. Miért nem mondod el neki amit ide leírtál? Biztosan meg tud nyugtatni, hogy nem akar belőled hétvégi apukát csinálni, és találtok valami megoldást, ami mindenkinek jó, vagy segít rendezni az ezzel kapcsolatos érzéseidet.
2020. szept. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi segítő válaszokat!


3-as, már mondtam neki, és erre azt mondta, hogy nem akar sem a gyereknek, sem nekünk ártani azzal, hogy "kiiktat" engem, vagy leépít, vagy bármi. Nyilván a gyerek életéből, nem a sajátjából.


Nagyon próbálom én is tudatosan kezelni ezt, vagy adagolni neki az én érzelmi világom, mert ő még a partner előtt mondta, hogy szeretne velem jóban maradni, és igyekszem egyre kevesebb vívódásomat közölni vele, mert nem akarom magamra haragítani az exem, vagy a távolságot növelni. Mert ugye érek el semmit azzal, ha nekimegyek bármivel, ezt már beláttam.


Valahol ő intelligensebben kezeli, mint én. Mondjuk ő szakított, ő már mással van, nyilván egy boldogabb állapotban könnyebb ezt tudatosan kezelni, mint annak, aki még pörög az emlékekben, meg érzelmekben.

2020. szept. 10. 15:18
 5/18 A kérdező kommentje:
*Mert ugye NEM érek el semmit...
2020. szept. 10. 15:19
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

A ti gyereketek 4-5 éves? Csak saccolsz, pontosan nem tudod hogy 4 vagy 5? :O


Te örökre az apja leszel, senki nem tudja átvenni a helyed. Örülj neki hogy mostantól eggyel több olyan ember lesz az életében aki szereti, és akire számíthat.

2020. szept. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem én könnyen, mert nem értem mit kéne ezen elfogadni vagy nem elfogadni.
2020. szept. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért irt 4-5-t mert lassan tölti az ötöt, és nem akarta túl magyarázni, hogy a “mi gyerekünk aki december 6.án tölti az ötöt”, mert nincs jelentősége a sztori szempontjából, elég ha nagyjából tudjuk, hogy nem egy kiskamaszról van szó de nem is egy csecsemőről.
2020. szept. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Természetesen tudom, hogy mikor született a gyerekem, mert apás szülés volt, és még a percre is emlékszem. ;) Feledhetetlen élmény, megfogni azt a kis törékeny pöttömöt, aki bent lakott 9 hónapig... Na mindegy.


Ami még foglalkoztat, és elképzelhető, hogy csak rodeózás az érzelmek miatt, hogy vajon bízhatok-e az exemben, tényleg igazat mond-e azzal amiket írtam, vagy csak hiteget, hogy megnyugodjak.


Kérdeztem már tőle azt is, hogy ha nekem lenne párom, akkor mit szólna hozzá, mondom nem hiszem el, hogy teljesen higgadtan kezelné. Erre annyit mondott, amit az első válaszoló is, ha szeret téged, meg a gyermekünket, akkor az már jó. Na de mennyi olyat olvasni, hogy még az is újra megsiratja a szakítást, aki szakított, előbb lett partnere, majd idővel a szakított fél is talál valakit. Lehet örömében, lehet bánatában, de millió ilyet olvasni, hogy szakítottam, bepasiztam/csajoztam, majd az exem is talált valakit, és előtörtek az érzelmek, még ha csak egy rövid időre is.

2020. szept. 10. 16:13
 10/18 anonim ***** válasza:
12%
Jogos a félelmed a gyerek ahhoz kötődik akivel naponta találkozik. Nem az számít hogy ki volt a spermadonor. Kesergés hejett alapíts saját családot.
2020. szept. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!