Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányok apjuktól leginkább...

Lányok apjuktól leginkább miért távolodnak el?

Figyelt kérdés

Ritkán de láttam olyat rokoni, baráti körben hogy az apa a lánya amolyan legjobb barátjaként "funkcionált" akire mindig számíthat, de legtöbbször érthetetlen elhidegülést.


Klasszikus helyzet: apa dühös az udvarlókra, lánya titkolózik apja előtt mindenről, háta mögött összesúg anyjával stb.


Ez olyan szomorú, miért alakul így olyan sok apa és lánya közötti kapcsolat? Hol romlik el?



2020. okt. 5. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ott romlik el hogy az apa féltékeny az udvarlókra. Ha negatívan áll hozzájuk és nem támogatja a lányát abban hogy felnőjön és párt találjon, akkor még szép hogy elkezdi elhallgatni előle a szerelmi életét, és eltávolodik.
2020. okt. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Elsőnek teljesen igaza van. Sajnos ez így szokott "működni" sokszor nem csak apuval de anyuval is. Mindenért össze szidják a gyereket utána már semmit nem fog el árulni.
2020. okt. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

# 1


# 2


Arról mi a véleményetek amikor egy apa már önmagában azt nem tudja elfogadni(!!!) és feldolgozni hogy egyáltalán lánya született?

2020. okt. 5. 20:52
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező. Aki már azt se tudja el fogadni hogy lánya született az inkább ne legyen apuka és ne is nevezze magát annak. Ez egy szörnyű és undorító dolog. És természetesen szegény gyerek szenvedi meg. #2
2020. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

# 4


Tényleg szörnyű és undorító, és szomorú mennyire gyakori. :-(

2020. okt. 5. 21:05
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Apám mindenbe beleszól, mindent megkommentál, azt hiszi ő a legokosabb. Mikor jó kedve van, akkor legyen mindenkinek jó kedve, mikor nincs kedve, akkor kötekedik egész nap. Én nem bírom őt, mint embert. Inkább alig kommunikálok vele, mert meguntam ezt játszani, hogy egyik nap úgymond jó kedvünk van, aztán viseljük el, hogy elveszi mindenkinek az életkedvét is.

Hajhullással küzködöm egy ideje, akarok rendelni egy drágább dolgot, hátha beválik. Ezt anyummal beszéltem meg, apum háta mögött, mert csak ez lenne a téma egy ideig. Nem mintha az ő pénzére venném...

Ez nálunk a helyzet.

21/L

2020. okt. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, nekem talán Apámmal van a legjobb kapcsolatom. De lehet hogy csak kivétel vagyok. :/
2020. okt. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én apám nem veszi tudomásul, hogy létezem. Így nem volt nehéz eltávolodni tőle.
2020. okt. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Nekem azért lett apámmal borzasztó rossz viszonyom, mert nem tudta feldolgozni, hogy felnőttem és megvan a saját akaratom. Amíg még kislány voltam, ovis-alsós, tehát ilyen max 10-11 éves, addig szuper volt a kapcsolatunk, nem volt egy mintaapa, érzelmileg akkor sem volt a toppon, de azért jól kijöttünk. Aztán elkezdtem kamaszodni, már kiálltam magamért, és kész, innentől kezdve már, hogy nem mindig az lett, amit ő akart, meredeken zuhant le a lejtőn a kapcsolatunk. 17 évesen lett először fiúm, de addigra már olyan szinten elharapódzott a viszony köztünk, hogy nem is mertem neki elmondani. Gyakorlatilag a tinikorom nagy része abból állt, hogy hogyan titkoljak el előle mindent - de még olyan ártatlan dolgokat is, hogy pl romantikus lányregényeket olvastam a törikönyv helyett, meg ilyesmit. Mert szerinte éppen akkor nem azt kellett volna csinálnom. Hát jó, hogy megromlott a kapcsolatunk. Sok apukának nem az a baja azzal, ha lánya születik, hogy lány, hanem hogy azok a lányok felnőnek, és utána már megszűnik élete kis hercegnőjének lenni.
2020. okt. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
20 év után idén váltunk el a "kedves" volt feleségemtől. A nagyobbik lányom 15 éves kijelentette, hogy ő marad velem és nem megy anyuka új pasijához. Nem befolyásoltam az ő döntése volt. Tini tudom, hogy nem egyszerű ez az időszak mégis jól megvagyunk. Mégis talán ez az időszak amikor szükség lenne egy anyukára megbeszélni vele azokat a csajos dolgokat. Anyukát egy apuka nem tud pótolni.
2020. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!