Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámnak más elképzelései...

Anyukámnak más elképzelései vannak a továbbtanulásommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Értelmiségi családban élek, soha nem is volt kérdéses, hogy továbbtanulok-e. Eddig úgy tűnt, hogy az anyukám (apukám nem él velünk) támogató, bármit is választok. Viszont a hétvégén felvetődött, hogy mi is akarok lenni. Az idei tanévig csak a nagyjábólagos irány volt meg.

Most elkezdte anyukám mondani, hogy csakis közgázra mehetek, mert azzal sok mindent lehet kezdeni és nézzem meg, ő is milyen jól boldogul. Én erre mondtam, hogy nem akarok közgazdász lenni és már eldöntöttem, hogy villamosmérnöknek fogok tanulni, hiszen nagyon jól megy a matek és a fizika is.

Azóta itthon áll a bál. Már a nagyszüleim és apukám is próbált beszélni anyával, de egyszerűen hajthatatlan, olyan mintha bekattant volna valami nála.

Nem is értem hogyan gondolja a közgázt, matek és fizika faktra járok, év közben pedig nincs lehetőségem váltani. Meg amúgy is, végzős vagyok, már mindegy lenne, ha átmennék törire.

Szerintetek mit tegyek? Az nem opció, hogy apukámhoz vagy a nagyszüleimhez költözök, apu külföldön, a nagyszüleim 200 km-re laknak. Kollégiumba se tudok menni, az egyik helyi gimibe járok és eszemben sincs csak ezért máshova menni.


Előre is köszönöm a válaszokat!


17/L



2020. okt. 19. 09:33
1 2 3 4 5
 1/49 L.. István ***** válasza:
7%
Talán csak az a baj, hogy női villamosmérnököt nem nagyon ismerek. Te igen? Félre ne érts, természetesen egy nő is alkalmas rá.
2020. okt. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
99%
Tarts ki amellett, amit szeretnél. Ha jól mennek ezek a reáltárgyak, érdekel a villamosmérnöki, akkor válaszd azt, anyukád majd megbékél.
2020. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
99%
Neked kell kitöltened meg beküldened a jelentkezést. Válaszd amit szeretnél
2020. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
99%

Kerek-perec mondd meg neki, hogy te töltöd ki a papírt, és az lesz bejelölve, amit te akarsz. Ha ezek után ő ajtót mutat neked, akkor álljon a tükör elé és köpje szembe magát. És örökre felejtse el, hogy volt egy lánya.

Tudom, ez kemény, de ilyen emberekkel csak így érdemes beszélni.

2020. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
96%

Próbáld meg észérvekkel meggyőzni:

-meglehetősen piacképes a villamosmérnök, megkockáztatom hogy jobban mint a közgazdász (no meg azokkal szerintem Dunát lehet rekeszteni)

-ami nem érdekel, azt sokkal nehezebb tanulnod, illetve később sokkal nehezebb lesz úgy munkát találnod, hogy gyűlölöd amit csinálsz


Illetve igen, te töltöd ki a jelentkezést, emlékeim szerint alá se kell írnia, de azért ha anélkül hogy átbeszélnétek, nem feltételen tenném ezt, ebből simán családi botrány lehet.


Hozz fel példákat, ha van olyan ismerősöd, aki nem olyan egyetemr jár, ami érdekli, és milyen nehéz így neki. Nekem van több is, elkezdtek szülői nyomásra olyan szakot, ami nem érdekli őket, abbahagyták, és nekiálltak végül annak, ami érdekli őket. De annyira elegük lett az egészből, hogy végül azt se tudták befejezni, ami valóban érdekli őket, és egyiknél se az a baj, hogy "buták" hozzá, csak egyszerűen elment a kedvük az egésztől a rossz kezdés miatt. (no meg az állami félévek is fogynak)


Tesóm is összetűzésbe került szüleimmel, végül ráerőltették az anglisztikát (minek? Az pont nem túl piacképes...) tesóm meg szépen beadta a jelentkezést, majd amikor kezdeni kellett vna az egyetemet, közölte, hogy ez őt tényleg nem érdekli, és nem iratkozott be. Egy évig nem csinált semmit, közben beadta oda, ami valóban érdekli, és most ott tanul, és élvezi...

2020. okt. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
98%

Jelentkezési lapot töltsd ki, add fel.

Továbbtanulás esetén törekedj rá hogy kollégiumba kerülj (írtad hogy most még nem lehetséges).

Én ismertem női villamosmérnököt, ne törődj azzal: ki mit mond ezzel kapcsolatban. A Te célod a legfontosabb.

2020. okt. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
98%
A villamosmérnökkel SOKKAL jobban fogsz járni, mint a közgazdásszal - de ha nem így lenne, akkor is a te életed lenne. Nekem a közgazdasági volt a gimiben az álmom, egyből fel is vettek a Corvinusra, de 3 félév után otthagytam; nagyon kiábrándultam nem csak a képzésből, a szakmából is.
2020. okt. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonymousreview60 ***** válasza:
97%

1. Nagyon jó a választás! A villamos dolgok súlya növekedni fog. Utána elmehetsz gyártásba, szoftverfejlesztésbe, hivatalba. Nekem 45-ból 2 évfolyamtársam volt csaj az ÓE-en! Ráadásul klassznál klasszabb pasikból lesz karnyújtásnyira egy nagy merítésed.

2. Ne engedd, hogy írási joga legyen jelentkezési lapodra nézve!

3. Ülj le egy este, és gyűjtsd össze az érveidet a villamosmérnök mellett (/és a közgáz ellen). Aztán képzeld el anyád ezekre adható ellenérveit. Majd rekontrázz ezek ellen!

Ld. kezdő fizetések: [link]

4. Ha édesanyád továbbra is be van kattanva, akkor - ugyancsak higgadtan - kérdezd meg, hogy mi a baja. Érzelmi okok vannak mögötte. Szerintem nem kis részben az, hogy kezdesz nagy lenni, és nem tetszik neki, hogy a döntéseid az övétől eltérhetnek, és horribile dictu még jók is lehetnek.

2020. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
90%

A közgázhoz is inkább matek kell mint töri...

Meg nincs ilyen szak hogy közgazdász, tizen akárhány közgazdaságtani szak van.

Azok közül vannak kevésbé piacképesek is, meg nagyon piacképesek is.

Utóbbi például a gazdaság és pénzügy-matematikai elemzés osztatlan mester... Azzal például valószínűleg az átlag tényleg jobban keres mint egy villamosmérnöki diplomával.


De villamosmérnökivel is teljesen jól lehet keresni, meg az amúgy is fontosabb hogy mi az ami érdekel.


Ez a Te döntésed.

Anyukád viselkedése akkor sem lenne normális, hogyha szabadbölcsészetre akarnál menni... Az egy dolog, hogy elmondja a véleményét, megemlíti hogy szerinte mondjuk nehéz vele elhelyezkedni, de hogy meg akarja tiltani, hogy oda menj ahova akarsz, az mindennek a teteje...

2020. okt. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
15%

Felvi.hu-n tortenik mar a felveteli, nem tudom miert irjak sokan hogy te toltod ki a papirt. :D

Viszont oda te regisztralj es ne add meg anyudnak az adataid. Fogsz egy baratnot majd es egyutt megcsinaljatok a jelentkezest. Azt hogy anyud meg mit mond ne erdekeljen. Kerdezd meg tole hogy miert mit csinalsz ha jem oda megyek, kiteszel a hazbol? Ha igent mond az eleg gaz. De kerd meg apudat hogy tamogasson. Az egyetemistak egy jo resze kollegista, az max 20 k egy hónapban, mivel anyud egyedul nevel tuti megkapod a kolit, a megelheteshez szükseges penzt (kb 40 ezer ft havonta) ossze diakmunkazod, vagy megkered apud meg nagyszuleid hogy tamogassank.

2020. okt. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!