Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha anyukámnak...

Mit csináljak ha anyukámnak nincs egy természetes gátlása, mit mondhat el másoknak?

Figyelt kérdés
Folyton lejárat az ismerősők, szomszédok előtt bármilyen ciki sztorimmal, nyelvbotlással, akármivel. Ha például egy szószátyár szomszédot akarok lerázni, meghazudtol előtte vagy lehülyéz (tudom, kegyes hazugság, de csak udvarias vagyok másokkal). Nincs benne gátlás, hogy mit lehet kimondani. Ez nem őszintség, hanem kritikátlanság. Mit tudok csinálni?

2020. okt. 20. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ülj le vele,és mondd el neki, hogy mit csinál és hogyan érint ez téged. És nyomatékositsd, hogy a következőnél te is hozzáfüzöl valamit, ami NEKI lesz nagyon ciki. Mondj egy konkrét példát.(Te ismered, te biztosan tudsz kinosat róla) és ha megint megteszi, el kell sütnöd, amit beigértél. Talán megjegyzi. Ha nem, akkor újra és újra, amig le nem áll.
2020. okt. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az első felét megtettem már, nem vett komolyan. Szerinte rosszindulatú vagyok, ha lerázok unatkozó nyugdíjasokat (ld. fenti példám). A második fele nem rossz ötlet :)
2020. okt. 20. 14:02
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Fuu sajnállak az én anyám is ilyem volt. Amíg egyszer el nem szakadt a cérna és azt nem mondtam neki, hogy "anya, kussolj már". Nem tetszett neki, volt is vita. De azóta nem csinálja.
2020. okt. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3, mások előtt vagy csak négyszemközt?
2020. okt. 20. 14:22
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mások előtt. Elkezdett egy nagyon gáz dolgot mesélni. Amiről tudtam, hogy mit akar. Felment bennem a pumpa mert ez már nem az első alkalom volt. Gyorsan el kellett folytsam ezért csak ennyit mondtam. Kussolj 😂 persze nem ez a legjobb és legszebb modja ennek belátom. De más nem jutott eszembe hirtelen így röviden és tömören fogalmaztam
2020. okt. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
:D :D
2020. okt. 20. 14:28
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
🤭🤭
2020. okt. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Esetleg megoldás, ha ilyenkor bocsánatot kérek az ismerőstől anyám előtt hogy ilyen kritikátlanul buta? Gondolom, nagyot égne :)
2020. okt. 20. 14:38
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Fuu ja. Lehet venné a lapot
2020. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
jaa, jó ötlet! "jaj, bocsánat, azt se tudja, mit eszél szegényke, teljesen hülye... épp most viszem vissza az intézetbe..(a zártba :))
2020. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!