Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám alkoholista lenne?...

Anyám alkoholista lenne? Jogosan aggódom?

Figyelt kérdés

Anyám dohányzik, ami miatt sosem tudtam neki megbocsájtani, ez lehet súlyosan hangzik, de valamiért mindig nagyon zavart.


Mostanában, az utóbbi 2 éveben leginkább elkezdett erőteljesebben alkoholizálni, nagyjából 2-3 pohár bor fixen esténként. Ha szólni merek erőszakosan fellép és azt mondja ne idegesítsem, mert akkor még többet fog inni. Ha javasolok neki valami közös programot vagy valamit nem igazán vevő rá, olyan mintha az otthon a teraszon való dohányzás és borozgatás teljesen kielégítené. Este ha hívjuk, hogy jöjjön be, nézzünk meg egy filmet együtt arra sem igazán hajlandó.


Lehet az is benne van, hogy kicsit túlreagálom a dolgot, de nagyon zavar és nem szeretném ha jobban elfajulna.

Szerintetek, mint objektív kivül állók aggódnom kéne? Érdemes lenne pszichológust felkeresnünk az ügyben?



2021. jan. 11. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Van kapcsolata ?
2021. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Persze. Nem is kérdés. A két három pohár bor az lényegében egy üveg bor is lehet pohár függően. Ha két éve tolja, napi szinten, akkor az.


De a megoldás biztos nem a rászólás.


Az is rossz jel, hogy jól értem, hogy nem is túl jókedvű az alkoholtól?

2021. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, a szüleim házasok, de már apám sem mond neki semmit, mert szerinte neki nem lehet semmit megmagyarázni. És ezzel el van intézve a dolog. Nagyon defenzívvé válik amikor ezt említjük neki.
2021. jan. 11. 23:07
 4/11 A kérdező kommentje:
És akkor mit lehetne csinálni vele? Hogy buzdítsam a jobb útra térésre?
2021. jan. 11. 23:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez nagyon nehéz dolog. Nekem apám alkoholista volt, belehalt. Most egy jó barátom alkoholista vele nem tudom mi lesz. Hiába értem eléggé mi ez mégsem tudok segíteni neki valahogyan.


Szerintem az első számú dolog, hogy magadra figyelj, azt nézd meg neked nem árt e valahogy ez ami otthon történik. Szóval, hogy ne az legyen, hogy te is billensz valamerre. Akár tanulásban akár másban.


Másrészt esetleg próbálj inkább beszélgetni, hogy mi van vele. Talán. Hogy valahogy ő gondolkodjon az életéről. De az a baj, hogy lehet valahogy nem boldog és azt te nem tudod megoldani. Pl lehet nem öröm neki apáddal lenni, vagy apádnak vele, és emiatt neki ez lesz. És nem tud változtatni mert mondjuk elválni nem reális, mert nincs bevétel két háztartásra. de csak találgatok. lehet a munkáját utálja, lehet valami tök más szempontból unja ezt az életet stb. Lehet valami új öröm kéne az életébe. de az a baj, hogy ezeken nem valószínű, hogy te tudsz segíteni, max annyi tényleg, hogy esetleg értse meg magát mi van.


Meg esetleg szakemberrel beszélhetsz. Lehet az lenne a jó irány. Régebben volt ilyen hogy hozzátartozóknak volt ilyen amit fel lehet hívni. Nem tudom már hol kékpont vagy más. Próbálj rákeresni.


De a lényeg, hogy lehet ez egy tragédia lesz és nem tudsz mit tenni. És ezért magadra kell vigyáznod.

2021. jan. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Az hogy két-három pohár bort megiszik minden este, klinikai szempontból már alkoholizmus, de különösebben nem probléma, ennyi nem károsítja számottevően az egészségét (kivéve, ha alapból májproblémái voltak, vagy hasonló).


Az már sokkal inkább probléma, hogy semmi más nem érdekli.

2021. jan. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem mindenképpen szakember segítségét fogom kérni.
2021. jan. 12. 00:55
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

Addiktológus szakember segíthet rajta! Talán ÉLETKÖZEPI válság lehet az oka, ha a negyvenes éveiben jár...


Édesapádat DISZKRÉTEN félrevonhatod, hogy van-e GYENGÉD INTIMITÁS közöttük még?! Ugyanaz mindkettőjük internetes elérhetősége?!


Két külön laptopjuk van, vagy egy? Be tudtok lépni Édesanyád böngészési előzményeibe vagy nem fértek hozzá?


Nem lehetséges, hogy egy Édesanyádnál JÓVAL FIATALABB "pasi" van a képben valamilyen módon?! (Az én önbizalmamat majdnem lenullázta egy kilenc évvel fiatalabb ALAK, de aztán valahogy megvédtem magam.)


Persze eleinte nagyon "udvarolt", hogy gyere, személyesen látni akarlak, meg akarlak ismerni, blablabla. Ne írogassunk egymásnak, hanem gyere. (Igaz, válsághelyzetben voltam Édesanyám éppen durván haldoklott és összezavarodott voltam sokáig.)


Munkahelyén minden rendben van? Nem dolgozik egyáltalán? Az én Édesanyámat MUNKAHELYI VÁLSÁGHELYZET és a réges-régi válása vitte a sírba végül. (Sajnos SEMMIFÉLE "pszichiáter" sem "gyógyik" nem segítettek rajta, sőt...)


Pszichológus vagy egyéb mentálhigiénés szakember segíthet azonban. Neurológus-ideggyógyász szintén. Családterapeuta képesítéssel rendelkező szociális munkás (leginkább a Magyar Máltai Szeretetszolgálatot ajánlanám.)

2021. jan. 12. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%

116-123 - nekik írni is lehet, nemcsak nonstop telefonon elérni. Lelkisegély szolgálat, de nem a legjobb a tapasztalatom szerint.


Délután alapítvány - kifejezetten 40 év felettiek válsághelyzetére szakosodva.


Református lelkisegély - a Délután alapítvánnyal karöltve A LEGESLEGJOBBAK - csak éppen KORLÁTOZOTT IDŐBEN elérhetőek.


Ui: húsvét előtti nagyböjtre talán már egy kicsit jobb lehet a helyzetetek. (Talán még egyházi segítség, de én a római katolikussal nem vagyok túlontúl elégedett. Neked azonban lehet, hogy mégis tudnak segíteni. Inkább az evangélikus, református "misszió" adhat további reménysugarakat.)

2021. jan. 12. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%

Kicsit több magyarázatot "mellékelnék" az eddigiekhez: HÚSVÉT ELŐTTI NAGYBÖJTI IDŐSZAKBAN várjuk SOK SZERETETTEL mind a visszajelzésedet!


Szerintem az "önmagának megbocsátást" kellene gyakorolnia. Addig eljuttatni, valamiért gyötörheti a lelkiismeret.

2021. jan. 12. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!