Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolnak azok a szülők...

Mit gondolnak azok a szülők akik a saját 13 éves gyerekének engedik a cigit, vesznek is nekik?

Figyelt kérdés

Mindenki azzal jön, hogy hát nem tudnak mit csinálni, gyerekek, nem lehet nekik elmagyarázni.

Én kifejezetten rossz szülőnek tartom azt aki ezt mondja. Lehet másoknak menő, de szerintem szánalmas. A saját gyerekük élete a tét. És igen, a cigaretta káros, nagyon sokan meghalnak ebben. Lehet van aki nem, a 80 éves Mari néni, aki 15 éves korától napi 1 dobozzal szív, de neki mások is lehettek az életkörülményei, jobban bírta a szervezete.

Hozzáteszem nem vagyok szent, 14 évesen fél hónapig vettem magamnak cigit, tudtam rosszat teszek, de nagyon ízlett és menő is volt társaságba cigizni. Viszont, nem terveztem ennyinél többet, szóval abba is hagytam. Már felnőtt vagyok, nem is gyújtottam rá. Úgymond, abban a fél hónapban kiéltem magam. Szerintem ez annak köszönhető, hogy a szüleim rendesen neveltek, viszont elmondtam nekik a dohányzást utólag, ugyan nem kiabáltak, de féltettek, nehogy rászokjak. Nem akartam, tudtam mennyire káros. Szerintetek is felelőtlen szülő az, aki csak legyint, hogyha a gyereke cigizik?



2021. febr. 18. 09:26
1 2
 1/18 Angel3000 ***** válasza:
70%
Kedves kérdezô! Sajnos megdôbbentô, -hogy ilyen van, hogy a gyerekének kiskorban cihit vesz a Szûlô! Borzasztò még bele is gondolni, milyen lelkivilàgjuk lehet, - vagy talàn ennyire buta emberekrôl van szò. Sajàt gyermekûket mérgezik, - nagy felelôtlenség!
2021. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Rettenetesen felelőtlen. Egy ilyen fiatal gyerek még nem fogja fel, hogy mit tesz magával, a szülőnek kéne határozottabbnak lennie, és tudni, hogy milen következményekkel jár ez. A cigi nem egy csoki, vagy egy játékautó, amitől jobban érzi magát a gyerek. Méreg... De hát ha ezt a szülő nem tudja, mit is várhatunk. Sajnos vannak olyanok akiknek nem kellene gyereket vállalniuk.
2021. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Ált suliba meg középsuliba is volt osztálytársam aki cigizett. Általánosba kifejezetten utáltam és a szüleim is cigiznek/cigiztek. Nem véletlen hagyja el a számat a "büdös bagósok" kifejezés mert volt olyan, hogy amikor szüleim kimentek cigizni és én mentem mert pont beszélgettűnk és utána büdös cigi szagom lett. Illetve volt már olyan, hogy cigizésből bejöttek és egyszerre lettem rosszul mert mintha a tüdőmet fojtogatnák és majdnem elhánytam magam mert undorító. Általánosba 8. osztályba már volt olyan hogy a padlón egy cigi hüvej hevert random
2021. febr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván én sem vennék neki, de azzal jobb tisztában lenni, hogy aki cigizni-piálni akat kiskorúként, simán megoldja.


Nem nagy cucc, mi is bagóztunk 13-14 évesen és nyugi, valakiné mindig volt négyünknek elég cigi ;)

2021. febr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Igazából annyit tud tenni a szülő, hogy egy alkalommal leül a gyerekkel ezt megbeszélni és valószínűleg utána is fogja csinálni mert megoldja. Erre saját magának kell rájönnie, hogy nem jó dolog. Egy ideig én cigiztem pont ennyi idősen, igaz nem olyan sűrűn mint aki rá van szokva de 1-2 éven belül rájöttem, hogy kell a francnak, viszi a pénzt, büdös vagyok stb.
2021. febr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%
Megtudnám cigizik a gyerek azon nyomba semmi zsebpénz
2021. febr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Az én lányom 13 évesen kezdte kipróbálni a cigit. Bevallotta. Mivel nagyon makacs típusú, tudtam, hogyha teljes egészében megtiltom, annál inkább szívni fogja. Megengedtem neki feltételekkel. Mondtam, hogy havonta egy dobozt kap és otthon nem szívhat, mert én a gyűlölöm a szagát. Annyiban szerencsés helyzetben voltam, hogy tudtam szégyenli a dolgot és nyilvánosan a városban nem fog cigizni. Tehát egy lehetősége volt, kimenni a város szélére, de ahhoz meg túl lusta volt. Persze elmondtam neki a veszélyeit, bombáztam különféle cikkekkel. Egy dobozt kellett neki vennem, így már nem volt olyan érdekes a dolog, azóta sem szívott.
2021. febr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%
Nos, az en gyerekem idősebb, de engedem neki hogy dohányozzon és én veszem neki a cigit. Az oka igen egyszerű: akkor is cigizni fog, ha nem engedem, csak akkor a hátam mögött. Venni meg azért én veszem, mert 18 év alatt ő nem vehet magának és nagyon nem szeretném ha valami vén faxt venne rá kitudja miért cserebe
2021. febr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Annak jobban örülnétek, ha a kitudja milyen ukrán szar cigit szívná? Meg nem tudni miket tenne meg érte, hogy hozzájusson?

Sajnos ha már arra nem sikerült megnevelni, hogy ne cigizzen, akkor ez a legjobb amit tehet a szülő, így legalább tudja mit szív és miből.

Mondom ezt úgy, hogy nem dohányzom.

2021. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Az a baj, hogy mindegy mit enged a szülő a gyerek akkor is dohányozni fog. Titokban, akár még fel is gyújthat valamit. Apukám nekem mindig azt mondta, hogy próbáljam ki , ő is kpróbálta, büdös meg káros stb. Úgy sem jó. Innentől nem is érdekelt soha. Nem dohányzom. De kitudja, hogy ha olyan társaságba jártam volna akkor mi történik.
2021. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!