Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha nem sok...

Mit csináljak ha nem sok közös témám van a szüleimmel?

Figyelt kérdés

4 éve külföldön élek, az első 2 évben évente kb 3szor hazamentem de az utóbbi években már nem igényeltem annyira, elég volt egy évben egyszer hazamenni kb 2-3 hétre. Telefonon szoktunk beszélni kb hetente egyszer, de kezd idegesíteni hogy nagyjából abból áll a beszélgetés nagyrésze hogy a vírusról vitatkozunk, más téma meg nem igazán van mert egyikünknek sincs most tartalmas élete a korlátozások miatt. Miről tudnék velük beszélni hogy változzon ez a helyzet? Egyébként ugyanez van a nagyszüleimmel is.

26/F



2021. febr. 28. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nosztalgiázzatok a gyerekkorodról vagy a tinédzserkorodról. Közös emlékek felelevenítése.
2021. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Közös élmények felelevenítése.
2021. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Miért kéne erőltetni?

Hidd el sokkal könnyebb az élet, hogyha nincs mondani valód csendbe vagy. Megkérdezed milyen napjuk volt, mit terveznek hétvégére, te is elmondod ugyan ezeket és megvan a tisztelet kör.

2021. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj másról. Pl mit ettél, milyen filmet láttál, eszedbe jutott valami. Szerintem meg is mondhatod hogy a csapból is a vírus folyik, nem akarsz még tőlük is csak erről hallani.

Az én anyám is ilyen, tudja hogy száz dolgom van, de elsorolja ki melyik oltásról mit gondol, meg hogy hányan ülnek az autóban munkába menet és hogy jaj jaj. Olyankor témát váltok, hogy de ennék egy kis finom almás pitét amit régen sütött, vagy mittudomén. Ha megmondom neki, hogy ne nézze folyton a tévét mert kimossák az agyát a sok rémhírrel, megsértődik :S Úgyhogy meg tudlak érteni teljesen.

2021. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem bunkóság mondani higy most inkább ne beszéljétek a vírusról, valami másról beszélgessenek. Néha én is azon kapom magam higy ugyanarról beszélgetek szüleimmel telefonon, de ez azért van mert nyugdíjasok és most a vakcina előt nem akarnak nagyon menni sehova. Ezért nem történik velük semmi. Szóval nyugodtan szólj, vagy válts témát. Beszélj az autódról, arról hogy mit ettél, mi történt veled aznap stb. Ha tudod mit szeretnék akkor könnyű, kérdezz a kedvenc háziállarukról és megered a nyelvük 🙂.
2021. febr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 fúúú de mocsok nehezen akarják megérteni az emberek körülöttem, hogy ha nincs mit mondanom, akkor nem jártatom a számat csak azért, hogy hűtsem magam vele... :D
2021. márc. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!