Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék pszichológushoz...

Szeretnék pszichológushoz járni mert úgy érzem, szükséges lenne. 17 éves vagyok, anyukámmal élek és nem tudom hogy hogyan mondjam el neki. Ötlet?

Figyelt kérdés
Valahányszor a lelki egészségemről beszélek vele, mindig a vitaminokra fogja, ha esetleg nem érzem jól magam. Én tudom hogy ebben sajnos több van és hogy egyre sürgősebben el kéne mennem egy szakemberhez. Ezen felül ha nem a vitaminokat hibáztatja akkor elkezd bűntudatot kelteni és elmondja hogy mennyire rossz anya biztosan azért van... Nincsen kedvem meg energiám ehhez a lelki hullámvasúthoz és nem tudom hogy hogyan tálaljam ezt neki.

2021. márc. 22. 08:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Így ahogy leírtad.
2021. márc. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
4%
Most ez az új trend hogy mindenki pszichológushoz jár???Mi bajotok van nektek??
2021. márc. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%
Akármi Szerencsére egyre fontosabb a lelki egészség is.
2021. márc. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is nagyjából úgy, ahogy leírtad. Mondd meg neki, hogy nem a vitaminok vagy az ő hibája, de eleged van abból, hogy rosszul érzed magad, ezért szeretnéd megpróbálni a pszichológust. 17 évesen azért már átláthatod annyira a helyzetedet, hogy reálisan gondolkodj az ilyen dolgokról, úgyhogy szeretnéd, ha megbízna benned, és elengedne/elvinne szakemberhez.

Sok sikert! Remélem, találsz valamiféle megoldást a problémáidra! :)

2021. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
88%
Nem ciki pszichológushoz menni! Ahogy figyelsz a testedre az edzésekkel és étkezéssel, úgy figyelned kell a mentális egészségre is! Hajrá!😉
2021. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
31%
a suli pszichologussal beszelgethetsz, es o majd tud segiteni. mondd el anyukadnak, hogy nem o a rossz anya, csak sok a stressz a suliban, stb, csak meg fogja erteni
2021. márc. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
26%

Nem is feltétlenül kell elmondani neki. Ha a családsegítőkhöz fordulsz, ott szokott lenni ingyenes pszichológus,illetve az iskolában is. A sulishoz biztosan nem kell szülői beleegyezés. Bár a járványhelyzet miatt szerintem ezekre nincs lehetőség.

Viszont ha magánba szeretnél járni, az még vidéken is 10.000/óránál kezdődik, így először mérd fel a helyzetet, hogy lenne e keretetek rá.

2021. márc. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
26%

Én is sulipszichológusra gondoltam, el se kell mondanod anyukádnak.

Én is elkövetettem anno azt a hibát, hogy segítséget akartam tőle kérni (előtte azt mondta, hogy dögöljek meg:DD) és persze nem, hogy nem segített, de még én voltam a szar utána.

Viszont magamtól nem mertem elmenni a sulipszichológushoz, pedig el kellett volna, amíg ingyen volt és tudott volna segíteni.

2021. márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%

A szülők gyakran megijednek, hogy ők voltak bénák, vagy tettek kárt a gyerekben. Ha 35 feletti, akkor nem természetes még neki, hogy fülgyulladással fülészhez, lelki gondokkal pszichológushoz megy az ember.

Kezd azzal, hogy küldözgetsz neki pl. [link] cikkeket, vagy megveszed a HVG Pszichológia számát, és ott felejted a konyhaasztalon. Ha napi szinten lát pszichós cikkeket, és érdekesek, akkor könnyebben nyit majd arra is, hogy te járj.


Én is az iskolai pszichológust javasolom. Meg egyetemen is sok helyen van kortárs segítő csoport, amit pszichológushallgatók csinálnak.

Ha nagyon gondban vagy, akkor telefonos lelkisegélyszolgálatokat is tudsz hívni. Nyugodtan csörgesd meg őket, örömmel várják a hívásokat. Ha szegényebbek vagytok, ez is iszonyatosan jó segítség lehet.


A depressziós érzésnél lépni kell minél előbb, mert ha a pandémia, a környezeti és lelki hatások stb okozzák, akkor egy pszichológus sokat segíthet abban, hogy módszereket mutat. És így nem mélyül el, hanem javul.


Az időjárás és a légköri változások is sokszor lehangoltságot okoznak. A süt a nap, és úgy is rossz kedved van, akkor mindenképp lépj, és keress szakembert. Minél korábban mész, annál olcsóbb és könnyebb lesz a javulás.

2021. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
4%
Tiszta Amerika😉 Ez csak tinikor,nem kell rögtön pszichológus szerintem se.De a trend az trend elkell fogadni.Nem fognak elzavarni,kell az a 200k amit levasalnak majd rólad a semmiért.
2021. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!