Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szorongásom lenne? Vagy mi...

Szorongásom lenne? Vagy mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Észrevettem körülbelül másfél hónapja, hogy egyre többet aggódom mindenféle hülyeség miatt. Hogy mit gondolnak rólam, vajon másoknak tetszik e az, ami nekem is tetszek, és ha megszólják valami meg ami nekem tetszik automatikusan elkezdtek kételkedni ebben a szeretetben.

Pl van egy kedvenc könyvem, de annyi negatív dolgot olvastam róla, hogy félek másoknak nem tetszik, és ez bánt,

Ok nélkül szomorú vagyok, aztán hirtelen vidám. Nem tudom kipihenni magam, motiválatlan vagyok.

Nem érzem jól magam a bőrömben, eléggé utálom magam.

Buta is vagxok. Nem úgy buta, hogy rossz tanuló, hanem egyszerűen lassú az agyam.

Azért írok ki ide kérdést, mert amikor elmondtam a szüleimnek, hogy nem érzem magam jól, az volt a válasz, hogy: No és? Én sem érem jól magam!

Meg: kamasz vagy, az a bajod.

Akár ettől van, akár nem, én ma is sírva keltem, minden ok nélkül,

Pszihológushoz nem engednek el, szerintük az hulyeség.

Mit csináljak?



2021. ápr. 17. 10:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy sportolok, íjászkodom, eleget iszom, és próbáltam már, hogy: ne törődj mások véleményével...de ez sem segít.
2021. ápr. 17. 10:09
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Próbálj a félig teli pohárban gondolkodni.

Másoknak mi tetszik azzal ne törődj. Nem vagyunk egyformák.

2021. ápr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Pedig ez tényleg tipikus kamaszpanasz, de attól még nem lebecsülendő!

Mindenkivel megtörténik gyengébb-erősebb formában, aztán ahogy jött, úgy el is megy az évek múltával.

Ha neked megnyugtató lenne pszichológus - gyakorlatilag azért, hogy kibeszélhesd magadból - akkor beszélj az osztályfőnökkel, hogy szeretnéd felkeresni az iskolapszichológust!

2021. ápr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Igen, kamasz vagy, ez ilyenkor természetes (bár tudom, hogy most nem így érzed).

Nehéz ilyenkor jó tanácsot adni. Talán azt, hogy "elmúlik".

A jó pillanatokat élvezd, amennyire csak lehet, a rosszakban meg gondolj erre a szóra (bár mindkét esetben ajánlatos).

2021. ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Kamaszkorban a működésbe lépő felnőtthormonok elárasztják az agyat, s mivel az agya nincs hozzászokva ezekhez a hormonokhoz, ezért érzed ezeket az érzelmi viharokat. Tiszta kémia, ami veled történik. Nem depressziós vagy, csak a tested és az agyad nincs hozzászokva az új kémiai impulzusokhoz. Kell pár év, mire egyensúlyba jön minden. Az érzelmi viharaid nem mások, mint a hormonok áradásának a mellékhatásai.
2021. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
16 éves vagy. Egyetlen egy dolog segíthet. Hogy kivárod a végét. Átlag tini gondolataid vannak, mégha úgy is érzed neked BIZTOSAN valami HATALMAS problémád van. Kinövöd, a szüleidnek igaza van.
2021. ápr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
#5 azért 16 évesen valószínűleg már túl van a kérdező a pubertáson hogy teljesen a hormonokra lehessen fogni, azok már évekkel ezelőtt elárasztották az agyát... 😂 Valóban gyakori ebben a korban a hangulatingadozás, hiszen most fejlődik a szeményiséged, most érsz felnőtté. Egy ilyen változás pedig, még ha pozitív is, akkor is egy krízis. Azért is foglalkozol ennyit masokkal mert keresed a helyed, az identitásod, ez termeszetes folyamat, es habar igaz hogy nem kell mindenben masok velemenyevel foglalkozni, megsem ilyen konnyu ezt elintezni ennyivel. Szoval kérdező, lehet hogy mind atmentunk azon amin te most, lehet hogy nem, nyilvan nem latunk a lelkedbe. Alapvetoen szerintem elso korben az is segitene neked ha valakivel beszelgethetnel, nem feltetlen pszichologussal, egy barattal is akar, de jó hogy nyitott vagy a dologra, sokan nem azok sajnos. Ès egyebkent senkinek a problemajara nem ajanlatos ugy reagalni hogy mit csinaljak vele en is szarul vagyok, mert ez nem tul kedves hozzaallas... Nekem is rosszul esett volna. Én tennék még egy probet hogy megbeszeljem veluk, illetve beszelnek valakivel akivel tudom higy meghallgat. Ha van kedved írhatsz nekem is. Es hidd el, tenyleg el fog valoszinuleg mulni a hangulatingadozasod, valoszinuleg a jelenlegi izolacio sem kedvezō, meg tavaszi faradtsag. De sok mindent csinalsz ez jó, ezen is túl leszel, és amikor kiformalodik a szemelyiseged, meglesz a stabil párod, barati korod hidd el nem fog enynire random idegenek véleménye triggerelni. 😃
2021. ápr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 1Léna ***** válasza:
100%

Elérkeztél abba a korba amikor már nem vagy gyerek, de még felnőtt sem.

Érzed a késztetést, hogy felnőtt legyél, de jó érzés még, hogy nem kell felnőttként felelősséget hordozni.

Ez a kettösség hozza magával ezt az érzelmi hullámzást.

Tudd meg! Te egy egyedi, különlegesen értékes, utánnozhatatlan személyiséggel rendelkezel. A gyengeségeid, megtanítanak a küzdelemre, a kitartásra, a szorgalomra. Nem lehetsz olyan mint mások, mert neked más adottságaid, más erősségeid, más elhívásod, más feladatod van. Fedezd fel a másságaidat, ezek a te erősségeid. Barátkozz meg velük, fogadd el őket, és használd őket szeretettel ötvözve mások javára, akkor kiegyensúlyozott és boldog leszel.

Az önmagad megismerése könnyebben megy ha a természetben sétálsz egyedül, felteszed a kérdéseidet, godolatban vagy kimondva, és csak figyelj, meglátod, bátorító válaszokat fogsz kapni. Mert van aki szeret téged, önmagadért.

2021. ápr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Lèna jól beszélt. Például én is együtt érzek veled. Mert voltam én is így, mint ahogyan most Te magad. De hogy pontosan ugyanúgy lettem volna... hát az tuti nem. Figyelted azt, hogy ahány ember... annyiféle a reakció?

Még ugyanazon szituációban is. Ennyire nem vagyunk egyformák.


Azt írod: "próbáltam már, hogy NE törődjek mások véleményével, de ez NEM SEGÍT". Na és az segített, ha törődtél vele?

Erre a kérdésre válaszolj!


Mellesleg jól tetted, hogy e fórumon feltetted a kérdésedet:

- Mit csináljak? - (Az első lépést megtetted!)


Az én válaszom:

Hagy abba a szorongást! Az aggodalmad.

Mások, hogy MIT GONDOLNAK RÓLAD... afelett NINCS hatalmad.

Neked saját gondolataid felett VAN hatalmad. Mert azok a tieid. Te hoztad létre... így te tudod azokat megszüntetni, azaz meghaladni! Ez az, ami a te felelősséged. Nem anyádé, nem apádé, se nem másé.


Tedd mindig azt, amit szívesen csinálsz. (A takarításon kívül:D)


Az ERŐ legyen veled!

2021. ápr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek😊igazán sokat segítettetek
2021. ápr. 19. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!