Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt mire vélnétek? A szomszéd...

Ezt mire vélnétek? A szomszéd gyerekei fontosabbak?

Figyelt kérdés

Laktózérzékeny vagyok, már kb. 5 éve tudjuk. Nem élünk együtt, és amikor találkozunk, anyámat ugye kérem mindig, hogy laktózmentes termékekkel főzzön-süssön kizárólag, vagy ha ez bármilyen okból nem megoldható, akkor csináljon tejmentes ételeket.

Mindig is leszarta. "Ennyitől semmi bajod nem lesz" stb, és simán laktózosan csinált mindent. Volt, hogy azt mondta, laktózmentes a tejföl a levesben, aztán fél délután a wc-re jártam.


Erre minap felhív megkérdezni, hogy a margarinban van-e laktóz, mert a szomszéd gyerekei mennek át és abból akar ételt csinálni nekik. Első gondolatom az volt, hogy hogyan lehet az, hogy esetemben 5 éve magasról tesz rá, a szomszéd gyerekei miatt meg engem felhív?

Nektek ez hogy esne? Hogy lehet az ilyenre reagálni? Annyit tudtam mondani, hogy miért nem nézi meg a dobozt, aztán le is tette, mást nem tudtam mondani.

De azóta eszembe jut, hogy bakker a saját gyerekét leszarja, más gyerekét meg képes tiszteletben tartani. Nem tudok úgy tekinteni rá ezután.


2021. ápr. 18. 15:36
1 2
 1/16 Metionin ***** válasza:
96%
Mert más előtt nyalni kell, te meg úgyis ismered.
2021. ápr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
99%
Én megkérdezném legközelebb, mikor beszéltek, hogy "na volt laktóz a margarinban?", aztán mondanám, hogy jól esne, ha így 5 év után egyszer az én kérésemet is figyelembe venné, bár én nem a szomszéd gyereke vagyok, hanem a sajátja.
2021. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
99%

Ez olyan, mintha az én anyámról írtad volna.

Kifelé, "kvázi idegeneknek" nyalni. Aki meg a sajátod, az le van szarva, azon lehet taposni.

Vannak ilyen emberek, akik mindig másoknak akarnak megfelelni, és soha nem azoknak, akik elvileg a legközelebb állnak hozzájuk.

Azért szerintem egy beszélgetést megér anyukáddal. (Bár az enyém hasonló beszélgetésre azt mondta pár éve, hogy "én ilyen vagyok".) Én akkor döntöttem el, hogy akkor én is ilyen leszek, szóval kb. egy évben egyszer rányitom az ajtót (de már a sokadik ilyen dolog volt nálunk, szóval nem az első.)

2021. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Ó, nagyon ismerős. Ez a sógornőm. Jogos, hogy rosszul esett. Anyádnak csak az a fontos, hogy idegenek mit gondolnak róla, full külső kontrollos. Miért nem röhögted ki vagy csaptad rá a telefont? Megérdemelné, bár nem értené.
2021. ápr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Sajnso velem ezt Az ex anyós játszotta el, számtalanszor hogy nincs benne tej.. vagy ez laktozmentes. Direkt , kicseszésből.

Ignoráld.

2021. ápr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
95%

Nekem erről a maradi nagyik jutnak eszembe, akik idejében még nem volt "elterjedt" a laktóz-, glutén meg mindenféle érzékenység, ezért nem hisznek benne.

Gondolom Ő is így van vele, csak hát benne van a pakliban, hogy a szomszéd előveszi, ha a gyerekei rosszul lesznek. A te esetedben, meg maximum te cseszed le.

Megértem, hogy rosszul esik, az én Anyám is ilyen.

2021. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
nekem nagyon rosszul esne, es vagy nem mennek at hozza enni, vagy vinnek sajat kajat, ami laktozmentes es kulon ennek. ha megsertodik, sertodjon
2021. ápr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Nálam is ez van,de nem anyummal. ő az első perctől figyel erre. Anyós és sógornőm. 5 éve képtelenek megjegyezni,vagy csak eljátsszák hogy elfelejtik. Rendszeresen minden tejes,tejfölös ,tejszínes. És túrótorta az állandó torta. Egy ismert kéne megvenni csak nekem. De nem,én akkor nem eszek semmit. Enzimek sem bírom a tömény tejes dolgokat. Legközelebb ha jönnek csak isler lesz mert én azt szeretem,aztan ok nem esznek semmit.
2021. ápr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Metionin ***** válasza:
93%
8. Anyósom azóta rak szinte mindenbe tejet meg tejszínt mióta tudja, hogy nem ehetem :D szerencsére már arra a kevés találkozásra se járok el amire eddig.
2021. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó, még ilyet. Elég szemét dolog. Vigyél vmi finom tálat magadnak,és edd látványosan meg dicserd 😅
2021. ápr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!