Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is volt így? Hogy lehet...

Más is volt így? Hogy lehet velük megértetni?

Figyelt kérdés

3 hét múlva vizsgázom (nem vagyok jó tanuló és tisztában vagyok azzal is hogy nem sikerül a vizsgám)

Szülők kijelentettek hogy ha megbukok haza se kell jönnöm és egyszerűen nem értik meg, hogy hiába erőltetik nem megy és nem is szeretem. Hogy lehet velük megértetni, elfogadtatni? Más is volt így, mi lett a vége?



2021. ápr. 23. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Velem nem volt, mert én olyan szakmát választottam, amit szeretek. Szerencsére nem erőltettek rám olyat, ami nem érdekelt.
2021. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
88%
Szia! Az én helyzetem nem pont ilyen, de hasonló. Ha ezt a fejükbe veszik szinte lehetetlen megértetni velük. Csináld meg a legjobb tudásod szerint a vizsgád és ha tényleg nem fog úgy sikerülni, ne menj haza. Gondolkozzanak el azon hogy mit rontottak el. Ez persze nem minden esetben igaz vagy megoldás de én így gondolom. Remélem valamit tudtam segíteni
2021. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

OKJ, még van időd készülni rá, legalább egy 2-es szintig.

Ha tényleg nem sikerül, akkor találd ki hogy mihez kezdesz, legyen terved hogy miben fogsz elhelyezkedni.

2021. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
"még van időd készülni" 3 hét jelenleg 80 pont volt 13-15 között érek el nem hiszem, hogy túl sok esély van rá hogy 40 legyen belőle :/
2021. ápr. 23. 14:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Te választottad ezt a szakot?
2021. ápr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem, ők
2021. ápr. 23. 15:14
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Beszéld meg ismerőssel, hogy vizsga után nála töltenél pár napot. míg nem keresnek, mert kitiltottak otthonról. ha megjelenik a rendőr, hogy visz haza, megmondod neki, hogy a bukás miatt nem engedtek vissza, azért vagy ott. A rendőr majd megbeszéli a szüleiddel, hogy szabad-e kiskorú gyereket kitenni otthonról.

Ha nem vagy kiskorú, akkor ezt fogadd el szerencsének, hogy evvel a bukással kikerülsz a gyötrelmes tanfolyamról, és lehetsz boldog segédmunkás.

2021. ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Édes Istenem, ismét egy pszichopata szülők akik terrorban tartják a gyereküket.

Innen üzenem nekik hogy vegyék tudomásul a képességeidet és fogadják el.

2021. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 ezt már sajnos rokonok is mondták nekik, de semmi haszna, ő 5 volt mindíg mindenből csak az a jó (szakmunkas) a másikuk minden évbe potvizsgazott, de még azért is kiakadt mikor forgalmi vizsgán megbuktam
2021. ápr. 23. 18:45
 10/12 anonim válasza:
71%
Szia! Szerintem ez csak azért mondták, hogy lehet így jobban figyelsz majd a tanulásra, de nem gondolták komolyan, főleg ha szeretnek!Ha nem mennél haza tuti aggódnának.Amúgy meg ha nem sikerül, de miért ne sikerülne! Egy gyári munkás, papír nélkül is többet keres mint egy szakképzett, vagy egy főiskolát végzett. Nézzük a tanárokat azok fele annyit keresnek, bár nem is értem hogy miért. De ha meg nincs kedved gyárban dolgozni,úgyis találsz valamit ami majd tetszeni fog.De ne aggódj sikerülni fog az okj vizsga!De azért szorítok hogy sikerüljön!Amúgy milyen okj szakon vizsgázol?
2021. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!