Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a teendő, ha a gyerek...

Mi a teendő, ha a gyerek békát boncol?

Figyelt kérdés
A gyerekem a szomszéd gyerekeivel sokat játszik, most újonnan az úttesten halott békákat amiket elüt az autó, azokat boncolják. (Zsák utcában lakunk tehát az úttesten biztonságban vannak.)

2021. máj. 5. 17:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
NE a nappaliban engedd neki, de egyébként mi a probléma? Lehet, hogy biológus vagy orvos lesz.
2021. máj. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

2

Miért kell ehhez falusinak vagy pestinek lenni? Nem tudom, én sosem bántottam kiskoromban egy állatot sem, kutyával aludtam, bogarakat, csigákat mentettem. Nem, nem feltétlenül normális, hogy ezt csinálja a gyerek. Meg kell tőle kérdezni, mi az oka? És tudatosítani benne, hogy megérted, hogy érdeklődött, de élő állatokkal ne csinálja ugyanezt. És amíg az érdeklődése meg is marad, néhány halott békánál, addig nincsen gond. Lehet egészséges gyerekes érdeklődés is még.

2021. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Döglött békát hadd boncoljon. Nincs ezzel semmi gond. Utána mosson kezet. Az élőt ettől még nem fogja bántani, vagy legalábbis szerintem nincs összefüggés.
2021. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem élő állatot boncol. Ha szerencsétlen béka már úgyis halott, akkor én emiatt nem aggódnék.
2021. máj. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, miért boncolja? Ha csak kíváncsiságból, tudományos érdeklődésből, akkor támogasd! Szerezz be neki hozzá megfelelő eszközt, biztosíts neki helyet, ahol téged sem zavar, és beszéld meg vele, hogy higiéniai szempontból mire figyeljen! Sokat tanulhat belőle.

Ha viszont valami szadista hajlam előjele, és utána félő, hogy élő állatok jönnek, akkor idejében le kell állítani! A te gyereked, te ismered...

De a többség az első csoportot képviseli szerencsére.

2021. máj. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Az én gyerekem is békát boncolt tavaly, pedig már 20 éves...

Anatómia gyakorlaton a Semmelweis Egyetemen... :)

2021. máj. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
Azért én figyelném a helyedben hogy mikor tér át az élő állatok bántalmazására
2021. máj. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
15%
Szörnyülködni..
2021. máj. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Fiam is így kezdte most harmadéves az orvosin :)
2021. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%
Jól érettem? Az úttesten boncolja a békát? Vagy miért írod hogy ott biztonságban van?
2021. máj. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!