Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nekem van igazam,...

Szerintetek nekem van igazam, vagy én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Szóval hétfőn lesz a szülenapom, én már évek óta mondom hogy nem kell semmi, azt sem szeretem, hogyha felköszöntenek...


Nem vagyok jóban a nagyszüleimmel, ugyanis szerintem nem normális dolgokat csinálnak néha, és bár mivel szeretnék objektív lenni így fogalmazok hogy “szerintem”, de azét elég komoly meggyőződésem, hogy ez így van.


Ennek oka például az, hogy rendre kifejezték gyerekkoromban (14-17), hogy én alkoholista leszek és nőverő, meg minden ilyesmi, csupán azért mert nem ment jól a suli...

Mivel ez akkoriban nagyon rosszul esett, ezért még rosszabbul ment, többek között ennek hatására, mert sokszor ez járt a fejemben hogy miért állnak így hozzám, akkor is amikor mással kellett volna foglalkoznom.


Egyébként felnőttként is havonta egyszer iszom egy sört, maximum és sosem ütöttem meg senkit, sem férfit sem nőt...


Nem igazán van oka senkinek ilyet feltételezni rólam, ezt egyébként pszichoterápián is mondták már nekem.


18. éves koromban, -a születésnapomon- pedig a nagyszüleim elmentek egy emberhez vendégségbe és az Ő születésnapját ünnepelték (ugyanakkor volt neki), majd ezt később újságolták nekem, anélkül hogy tudták volna hogy nekem is aznap van...


Azzal, hogy nekem is aznap van, nem szembesítettem/szembesítették Őket.

És azzal nem is volt bajom, hogy nem ünnepeltek, hiszen nem szeretem, csak azzal volt a baj, hogy láthatóan nem tudták hogy aznap van.


Olyan is volt nagyon sokszor, hogy nem tudták megmondani, hogy hány éves vagyok...


Egyszer az egyikük hallottam, hogy a nevemet is elfelejtette, az egyik unokaöccse nevén hivatkozott rám, telefonon egy barátjának.


És ez mindig így volt igazából, gyerekkoromban is, szóval nem a koruk miatt ilyenek...


Ha valamit rosszul csináltam, rögtön hívták a rokonokat telefonon és mindenkinek elpanaszolták hogy milyen szörnyű vagyok, de ha valamit jól, akkor arról nem értesítettek senkit.


Szó szerint megaláztak emberi mivoltomban egy csomó alkalommal...


Amikor 10 éves koromban anyám eladta a házát és elköltöztünk, akkor a nagypapám nem tudom hogy miért de kivágta emiatt a hisztériát...


Amikor 14 éves koromban onnan is elköltöztünk, sajnos rossz anyagi körülmények miatt és amikor ezt elmondta anyám a nagyszüleimnek (majd elment onnan, én pedig ott maradtam egész napra), akkor még durvábban hisztériázott egész nap a nagypapám, hogy ez milyen ciki lesz a rokonok és ismerősök előtt (az Ő ismerősei között, akiket amúgy mi nem is ismerünk)...


Most pár hónapja megint elköltöztünk, egy erősen felújítandó házba, amit majd felújítunk idővel, de még annyira nem tudtuk elkezdeni...


(Igen, még itthon lakom, nincs anyagi keretem költözésre, egyelőre)


Ezt a nagyszüleim még nem is tudják.


Én pedig kb. 2 éve csak nagyon felületesen tartom velük a kapcsolatot, ilyen évi 1-2 találkozással kb.


A kérdést pedig azért írtam ki, mert anyám most meghívta Őket a szülenapomra, és nem szólt róla (nem is akart), mivel TUDTA hogy nem örülnék neki... Igen, így hívta meg Őket.


Ráadásul nem ismertette velük azt sem, hogy elköltöztünk, úgy akarja/akarta Őket idehozni, hogy ez “meglepetésként” érje Őket...


Kívül van egy csomó repedés a falon, stb.


Nagyon kiakadnának a szülei a ház láttán és itt veszekednének, én ebben biztos vagyok.


Mivel közben meg tudtam, hogy ide hívta Őket, én próbáltam anyámnak megmagyarázni, hogy nem véletlen, hogy megszakítottam velük a kapcsolatot (konkrétan nem vesznek emberszámba és mindig kötegszenek)... És feltettem a kérdést, hogy miért kell pont a születésnapomra idehívni Őket.


Érvet azt nem kaptam, viszont veszekedés lett belőle és az lett a vége, hogy akkor “nem lesz szülenapom” (nem is kértem, sőt) és mivel rendelt már tortát, így azt a nagyszüleimmel fogja elfogyasztani és itthon sem lesz...


Előttük meg gondolom az lesz előadva, hogy miattam “nem jöhettek” hozzánk mert én nem engedtem, de biztos vagyok benne hogy a költözés az így nem lesz megemlítve...

Pedig amúgy elég nagy szerepe van az egésznek abba, hogy nem akarom hogy ide jöjjenek.


Illetve nem mondtam, hogy ne jöjjenek, viszont azt mondtam, hogyha jönnek, akkor én elmegyek.

És nem zsarolási céllal. Nekem nem jelentene akkora problémát, hogy elmenjek addig amíg itt vannak, csak ugye valószínűleg akkor is veszekedés lenne...


De én már eldöntöttem, hogy nem akarom a nagyszüleimmel tartani a kapcsolatot, mert nekem nem hiányzik, hogy amikor egy gyilkosságról beszámolnak a hírekben akkor ilyen megjegyzéseket halljak, hogy “sajnos valószínűleg Te is ide fogsz jutni egyszer, bezzeg ha hallgattál volna ránk és rendesen tanultál volna”.

Mert tényleg ilyeneket csinálnak...


Meg 15 évesen volt, hogy egyszer számon kértek rajtam, hogy miért nem dolgozom iskola mellett, amikor jogilag diákmunkát is csak 16 éves kortól lehet/lehetett vállalni...


Én azt gondolom, hogy felnőtt emberként, 22 évesen, jogom van eldönteni, hogy kivel szeretném tartani a kapcsolatot és ezt anyámnak sincs joga eldönteni helyettem, akkor sem ha még az Ő házában lakom.


Mert lehetséges amúgy, hogy nem lenne vita és ki tudnánk bírni 2-3 órát enélkül, de nekem már az eleve rosszul esik, hogyha itt meg kell játszanom magam és ennyi idő nagyon sok nekem, ha le kell nyelnem mindent...

Nem kell semmi a születésnapomra senkitől, de nem értem hogy miért kéne szét stresszelnem magam pont aznap.

Én annyit szeretnék, hogy nyugtom legyen...


És tudja anyám, hogy ez az egész milyen negatívan érint, el is ismerte hogy azért nem szólt, mert akkor elrontottam volna a megtervezett programot.


Szerintetek igazam van, vagy tényleg én lehetek a hibás és most jogosan mérges rám az anyám?



2021. máj. 14. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem jogos. Annyit tehetsz amit mindig. Diák munkázol, gyűjtesz pénzt és elköltözöl onnét és megszakítod a kapcsolatot velük.
2021. máj. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Van itt zavar dögivel. Nevelgeted a sérelmeidet, ahelyett, hogy előre néznél. Ha tudod, hogy nem szeretnek, ha nem érdekel a szülinapod, akkor minek beszélsz ezekről? Azért, mert érdekel. Én kb 15 éve nem láttam anyámat és nem is beszéltem vele. Baromira nem érdekel, nem szoktam róla beszélni. Örülök, hogy nem keseríti meg az életemet.
2021. máj. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Nincs ezzel semmi gond. Te nem kedveled őket és kész. Nem kellett volna hagynod a veszekedést elfajulni. Nyugodtan elkellett volna egyszer mondanod, hogy jöjjenek, egyék meg a tortát, de te nem leszel ott, mert ki nem állhatod őket. És azzal a lendülettel hátat is fordítottál volna.
2021. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Az valóban nem normális, hogy ilyeneket mondanak egy embernek a nagyszülei. Én így - nyilván az egyik oldal elmondását megismerve - azt hiszem, hogy érthetőek a sérelmeid, amiket persze valóban nem kell dédelgetni úgymond, ugyanakkor egy kicsit sem hat építőleg rgyetlen emberre, főleg egy fejlődésben levőre, ha ilyen kvázi átkokat fogalmaznak meg vele kapcsolatban a rokonai, minthogy "úgysem viszed semmire, börtönben végzed, stb." Az is bizonyos, hogy ilyen "nevelési stratégiát" alkalmazó szülök/nagyszülők, rokonok környezetében nem ezért, hanem legfeljebb mindezek ellenére lesz valaki normális ember, akkor is persze legalábbis látens lelki sérültként.
2021. máj. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Az attól függ, hogy mit akarsz hallani. Gondolom azt jobban szeretnéd, ha megerősítést kapnál. Mondjuk én se szeretném, ha a hátam mögött ilyen dolgokat szervezne az anyám, arra a napra, ami elvileg az enyém, és ezt nem ártana tiszteletben tartani.
2021. máj. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Addig olvastam, hogy a tudtod nélkül hívták át őket a TE szülinapodra.

Nekem az lett volna az a pillanat, mikor felveszem a cipőt, mondom hogy "Boldog szülinapot magamnak, ünnepeljetek nyugodtan, én elmentem."

De ismerek olyat aki azzal oldotta meg a szülinapjait, hogy elment pluszba dolgozni vagy nagyon sokáig (értsd este 10ig + mire hazaért) dolgozott.

2021. máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 1Léna ***** válasza:
72%

Nem mondom, nehéz lehet együtt lenni ilyen negatív beszédű nagyszülőkkel. Megértem érzéseidet nekem a keresztanyám ilyen.

A másik nézőpont, hogy a nagyszüleid az anyukádnak a szülei, akik nélkül nem lenne az anyukád és így te sem. Anyukád a középső ebben a sorban aki abban a helyzetben van, hogy a szüleit valamikor elveszítheti, és te is valamikor elköltözöl. Amikor elér valaki ebbe az élethelyzetbe, akkor igényelheti, a családi egység érzését.

Nem tudni ez-e a tényleges ok. De nincs ember hiba nélkül.

A család az a közösség ahol elsődlegesen tanulhatjuk meg az embertársaink különbözőségét. Mindenkinek vannak erősségei, amiben jobb másoknál, és mindenkinek vannak gyengeségei amiben elfogadásra, segítségre szorul.

2021. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Flan ***** válasza:
100%
Szia.Én úgy nőttem fel,hogy a Nagymamám folyton azt mondogatta,hogy nagyon rossz életem lesz.De nem így lett.Mindig kegyes volt velem az élet.Én azt ajánlanám neked,hogy ne hallgass rájuk,mert mindig azok szónokolnak a legjobban,akiknek már el van cseszve az élete.
2021. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!