Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dolgozzam fel ezt a...

Hogy dolgozzam fel ezt a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Ma eltemettem édesapámat. Úgy találtunk rá halva vasárnap reggelre. Sajnos ivott, több éve, de az utóbbi időben kb 2 éve nagyon. S olyankor kiabált, veszekedett, cirkuszkodott. Szombaton, utolsó napján mindenkivel össze volt veszve. Nagyon csúnya szavakat kiabált nekünk, és mi is neki, mert már nem bírtuk, hogy nem akar megváltozni. Nagyon tehetséges volt, festett is, minden hangszeren játszott, és annyira szégyen volt, hogy igy tönkretette magát. Nem tudom feldolgozni, hogy így ment el. Lelkiismeret furdalásom van, a csúnya szavak miatt, bár legbelül tudom, hogy ő kezdte mindig a veszekedést. És már nem bírtam nem vissza kiabálni neki. A legjobban az fáj, hogy 36 hetes kismama vagyok és annyira várta az unokáját, s nem élte meg. Nekem soha nem mondta, hogy várja, hogy szeret engem, de elolvastam a telefonját és a barátainak írta, hogy majd megtanítja zongorázni a kis unokáját és majd hogy fogja vezetgetni, és tervezi, hogy nem fog inni, mert hamarosan megszületik. Most azt kívánom, ordítana még részegen, csak lenne itt velünk. Üres a szoba, a ház nélküle. Nagyon hiányzik, mert mégis csak felnevelt engem és a testvéremet. Úgy érzem, megállt az élet. Már a kicsit sem úgy várom, mint eddig. Várom, de nem annyira, mert nagyon rosszul vagyok. Anyukámat is sírni látom és nagyon fáj. Várom haza, de soha többet nem jön.

2021. máj. 18. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Már nem jön ,én tavaly voltam így mikor a 8-éves fiam meghalt .
2021. máj. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak annyit tudok írni, hogy őszinte részvétem, nagyon sajnálom, ami veled történt, nem lehet könnyű.

Viszont ne hagyd el magad emiatt, ő se akarná. Előtted az élet, a baba és még sok vidámság.

A gyereknek is beszélhetsz majd a nagypapájáról, hogy milyen tehetséges ember volt és így ő is megismeri majd. Mindenkiben ott van a jó és a rossz is, szerintem a gyereknek elég lesz majd csak az előbbit tudni és majd, ha nagyobb lesz, akkor esetleg, hogy mennyire várta őt a nagyapja.

Legyél erős és ne feledd, hogy sírni nem a gyengeség jele.

2021. máj. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Őszinte részévem. "veszekedett" - Biztos, hogy az utolsó percekben, mindenkinek megbocsátott. Tedd Te is, mondd hangosan is: megbocsátok neked, Édesapám! Próbálj egy kicsit csak hétköznapi tevékenységekkel foglalkozni a napokban. Lassan oldódik majd a fájdalom.
2021. máj. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Őszinte részvétem. :(
2021. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Reszvetem, de miert irtad ki megint?!
2021. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem.
2021. máj. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem. Én féléve elveszítettem édesapámat. 24 éves vagyok. Én is gyakran gondolok arra, hogy mi mindent csinálhatott volna és mennyi mindent láthatott volna még ha élne. A második diplomaosztómat, az első igazi munkahelyemet, az elért eredményeimet. Hogy mennyit segíthetnék neki és beszélhetnék vele ha élne.


Nagyon megviselt a halála, még szuicid gondolataim is voltak hónapokon át. Én abban bízok, hogy a mennyországban van és majd találkozok vele. Nekem a hitem adja a legnagyobb erőt.

2021. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Ez a kérdés volt már.
2021. máj. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén sajnálom, borzasztóan nehéz lehet.

Szerintem ne érezz bűntudatot egyébként szerintem ez egy gyakori reakció. Sokan vannak így hogy amikor elveszítik a szerettüket úgy érzik hibásak, még akkor is azt érzik nem voltak velük eleget ha minden percet szerettükkel töltöttek. Úgy gondolom hogy szerettétek egymást, veszekedések meg mindenkinék vannak. Ezzel azt akarom mondani hogyha az életetek közös szakaszában leginkább boldoggá tettétek egymást akkor ez nem volt meghatározó abban hogy ő hogyan ment el vagy milyen volt a viszonyotok. Ne hibáztasd magad csak gyászolj úgy ahogy neked legjobb! Természetes amit érzel, kívánom hogy mielőbb jobban legyetek!

2021. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a 10-es válaszával, ha esetleg látod. Szerintem a válasz-hasznossági mutatója nagyon jól tükrözi azt, hogy képtelen egy normális választ adni. Csupán azért írt, hogy veszekedhessen.
2021. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!